Προς το περιεχόμενο

Απόψεις για το LinkedIn


xpapias

Προτεινόμενες αναρτήσεις

με τι δε συμφωνεις?

Εγω εχω και στο χωρο του digital marketing κινειται αρκετα. Μπαινω τυπου μια φορα τη βδομαδα να δω τι παιζει.

 

[sarcasm mode on] Alex Lightning το Tumblr δεν καλύπτει; 

 

Έχω Linkedin όμως θεωρώ πως στην Ελλάδα το ξέρουν ελάχιστοι και δη εργοδότες οπότε για εντός ψωροκώσταινας δεν αξίζει, για εκτός είναι αρκετά χρήσιμο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 118
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Για finance αξίζει λέτε;

Για εξωτερικο με 1000, σιγουρα ναι.

 

Εσωτερικο δεν νομιζω περα απο accounting να ψαχνουν εκει ιδιαιτερα οι recruiters, αλλα οπως ειπωθηκε το job search ειναι απιστευτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω εδω και μερικα χρονια και ειναι πολυ χρήσιμο. Παρακολουθω τις εταιρειες που μ'ενδιαφερουν οπως και οργανισμους και πανεπιστημια. Ανακοινωνουν διαφορες διαλεξεις, σεμιναρια, νεες θεσεις εργασιας κλπ. Βολευει δλδ για τα επαγγελματικα θεματα εντος και εκτος Ελλαδος. Μου εχουν προσφερει μερικες φορες θεσεις για καθηγητρια σε διαφορες χωρες αλλα καθε φορα ειχα ηδη κανονισει κατι αλλο. Οποτε ναι, δουλειες υπαρχουν ακομα, αρκει να ψαχνουμε παντου.

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

[sarcasm mode on] Alex Lightning το Tumblr δεν καλύπτει; 

 

Έχω Linkedin όμως θεωρώ πως στην Ελλάδα το ξέρουν ελάχιστοι και δη εργοδότες οπότε για εντός ψωροκώσταινας δεν αξίζει, για εκτός είναι αρκετά χρήσιμο.

*Alx

εχω κλεισει δουλειες και μεσω tumblr και μεσω instagram, αλλα μιλαμε για διαφορετικα projects

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει βρει κάποιος από εσάς δουλεια σε ελληνική επιχείρηση;

Ειχα κάποτε προφίλ, αλλά ήταν αρκετά πρόχειρο . Θέλω να ξαναφτιάξω μιας και είμαι σε αναζήτηση εργασίας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχει βρει κάποιος από εσάς δουλεια σε ελληνική επιχείρηση;

Ειχα κάποτε προφίλ, αλλά ήταν αρκετά πρόχειρο . Θέλω να ξαναφτιάξω μιας και είμαι σε αναζήτηση εργασίας.

σιγουρα διαφημιστικες κινουνται αρκετα.

επισης την τωρινη δουλεια μου μεσω linked in τη βρηκα, δουλευω σε Customer Care για πολυεθνικη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σιγουρα διαφημιστικες κινουνται αρκετα.

επισης την τωρινη δουλεια μου μεσω linked in τη βρηκα, δουλευω σε Customer Care για πολυεθνικη

Χμμ ενδιαφέρον. Στο κομμάτι του marketing /advertising κινούμαι ,οπότε θα του δώσω μία ευκαιρία με ευπαρουσιαστο προφίλ αυτή τη φορά :-)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω account απο το 2005 οταν ειχα παει σε ενα lecture του Hoffman ως guest που εδινε στο παλιο μου uni. Aπο εκει το εμαθα.

 

Μπορω να πω οτι αρκετα projects κατα καιρους τα βρηκα/με βρηκαν μεσω του Linkedln.  :-)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χμμ ενδιαφέρον. Στο κομμάτι του marketing /advertising κινούμαι ,οπότε θα του δώσω μία ευκαιρία με ευπαρουσιαστο προφίλ αυτή τη φορά :-)

πριν στειλεις για καποια θεση παντως φροντισε να εχεις μαζεψει λιγο κοσμο στο προφιλ σου και κανα endorsement.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι ολίγον overrated.Αλλά όντως μπορεί να βοηθήσει σε ορισμένους κλάδους.

Είχα και το διέγραψα διότι δεν έκανα ουσιαστική χρήση.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χρησιμοποιεί τις επαφές σου και στέλνει σπαμ,πολύ σπαμ.

Επίσης είναι χρήσιμο για κάποιους, αλλά για τους περισσότερους απλά είναι ένα βοηθητικό "επαγγελματικό" facebook για να βλέπουν οι εταιρείες λίγα πράγματα παραπάνω για εσένα.

Στην αλλοδαπιά όλοι (aka HR,Head Hunters & τσιράκια αυτών) γκαβλώνουν με αυτό και του κάνουν τεμενάδες σε κάθε μύτη-νγκ και σε κάθε συνέδριο-έκθεση.

 

Προσωπικά το έχω πλήρες και ανανεωμένο διότι με έχουν πρήξει....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι ακριβώς είναι αυτό ρε παιδια πρώτη φορά διαβάζω γι'αυτο.

 

Βάζεις βιογραφικο για να βρεις δουλειά?

 

Στην ουσια το προφιλ σου ειναι το βιογραφικο σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...