Προς το περιεχόμενο

Απόψεις για το LinkedIn


xpapias

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Αν ναι, σας βοηθησε επαγγελματικα;

 

Προσωπικα δεν εχω. Μου κανουν εντυπωση οι φανφαρες που γραφει ο καθενας για τον εαυτο του.. Οπως επισης και τη αυτοδυσφημιση με αγγλικα απο τα lidl.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 118
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αν ναι, σας βοηθησε επαγγελματικα;

 

Προσωπικα δεν εχω. Μου κανουν εντυπωση οι φανφαρες που γραφει ο καθενας για τον εαυτο του.. Οπως επισης και τη αυτοδυσφημιση με αγγλικα απο τα lidl.

 

`Ασχετα με το τι γράφει κάποιος, Ναι ξέρω συναδέλφους που έχουν βρει δουλειά από recruiter που τους πλησίασε μεσω linkedin ..

 

Φυσικά είναι και αυτό που λέει ο Πάρις, εξαρτάται την δουλειά και τον τομέα.

 

Δε νομίζω νοσοκομείο να ψάξει να βρει γιατρό από το linkedin πχ αλλά προγραμαμτιστές ή μηχανικούς ναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εχω γω. το job search ειναι ενδιαφέρον. βλέπεις requirements/new/updates απο διαφορες εταιρίες που σε ενδιαφέρουνε και ταχεις μαζεμενα. επισης μπορεις να δεις και τι skills έχουνε οι περισσοτεροι συναδελφοι σου. μιλαω παντα για σοβαρα προφιλ. προφανως ο καθενας μπορεί να πα να γράψει ότι του κατεβει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοείται! Αν κάνεις ένα ικανοποιητικό κύκλο επαφών εκεί μέσα σου παίρνει μία εβδομάδα το πολύ να βρεις την επόμενη δουλειά σου (ΙΤ).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω ναι, για πληροφορικάριους είναι αρκετά σημαντικό. Δέχομαι καθημερινά προσεγγίσεις...δεν ξέρω κατα πόσο είναι σοβαρές όλες but anyway. Τώρα για άλλο επάγγελμα δεν ξέρω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έχω ναι και ειδικά και engineering είναι πολύ σημαντικό εργαλείο. Μέχρι τώρα μόνο μια προσέγγιση, αλλά το job search του δεν υπάρχει, απίστευτο :-D 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν συμφώνησα με τους όρους χρήσης. Οπότε... Όχι, δεν έχω.

με τι δε συμφωνεις?

Εγω εχω και στο χωρο του digital marketing κινειται αρκετα. Μπαινω τυπου μια φορα τη βδομαδα να δω τι παιζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...