Προς το περιεχόμενο

Ερωτήσεις για σύνδεση PlayStation 2 με TV [PS2]


naruto14

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Απορια συνδεσης tv με ps2


Παιδια καλημερα.Εχω μια απορια.Εχω ενα ps2 και το εχω συνδεσει προσωρινα σε μια 40αρα sony full hd.Στα παιχνιδια ps2 μπορω να πω πως δειχνουν αρκετα καλα,ομως σε καποια παιχνιδια που εχω του ps1 ειναι ΧΑΛΙΑ!!!!!!!Πειτε μου τι να κανω;Να βρω παλια tv που ηταν οι αναλυσεις γι'αυτες τις κονσολες η αν το συνδεσω σε μια 20αρα - 22αρα tft δειχνει καλυτερη αναλυση απο την 40αρα full hd?Καθως εχω τα παιχνιδια resident evil 1-2-3 και ειμαι fun της σειρας,θελω να τα παιζω.Στις tft μπορω να αλλαξω την αναλυση και να την βαλω σε αυτην που ειχαν οι παλιες τηλεορασεις;

 

Άμα το βάλεις στην 40άρα έχω την εντύπωση θα φαίνονται πάρα πολύ τα pixels. Καλύτερα σε μία tft. Εγώ πάντως έπαιζα το gow στην 32άρα LED και δεν με βόλεψε τόσο όσο η παλιά crt.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 109
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Αν φαινονται λεει τα pixels...!!!!Ενα χαλι τετραγωνισμενο!!!!!!!!!Αρα δηλαδη ουτε σε μια τετοια δεν θα επαιζε καλα ε; http://www.skroutz.gr/s/42804/Samsung-Syncmaster-T220HD-22.html Θελει οπωσδηποτε σε crt ε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν φαινονται λεει τα pixels...!!!!Ενα χαλι τετραγωνισμενο!!!!!!!!!Αρα δηλαδη ουτε σε μια τετοια δεν θα επαιζε καλα ε; http://www.skroutz.gr/s/42804/Samsung-Syncmaster-T220HD-22.html Θελει οπωσδηποτε σε crt ε;

 

Εγώ το ps2 όταν το είχα προτωπάρει το 2007 το έπαιζε σε αυτό το monitor: http://www.skroutz.gr/s/48317/Samsung-SyncMaster-T190-19.htmlπου χρησιμοποιώ ακόμα. Εντάξει φαινόντουσαν τα pixels αλλά όχι ιδιαίτερα. Το είχα συνδέσει με κάρτα τηλεόρασης. Μια χαρά ήταν. Δοκίμασε τα και στις 2 τηλεοράσεις αν τις έχεις και δες τι σου αρέσει πιο πολύ. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ξερω το ποσο θα σε βοηθησει αλλα μπορεις να παρεις κ ενα component καλωδιο για να ανεβει λιγο η ποιοτητα.

βεβαια οταν το παιχνιδι ειναι γραμμενο σε χαμηλη αναλυση μην περιμενεις θαυματα ουτε 100%επιτυχια,το οτι ισως ανεβει το επιπεδο απεικονισης μονο.

εγω παντως ουτε σε 32 δεν μπορουσα να παιξω του ps2 μου φαινονταν απαισια..

σε μια παναρχαια 20αρα επαιζα παντα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εχω παλια τηλεοραση γι'αυτο δεν ξερω τι να κανω.Να αγορασω μια φτηνη απο αγγελιες η να παρω ενα tft monitor tv 19-20-22αρα ινσων κι αν εχει ρυθμισεις να τις αλλαξω σε αλλη αναλυση;Γινεται;Κι αν ναι,θα δειχνει καλα;Και τωρα με κομπονεντ το εχω συνδεσει αλλα και παλι ειναι χαλια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εχω παλια τηλεοραση γι'αυτο δεν ξερω τι να κανω.Να αγορασω μια φτηνη απο αγγελιες η να παρω ενα tft monitor tv 19-20-22αρα ινσων κι αν εχει ρυθμισεις να τις αλλαξω σε αλλη αναλυση;Γινεται;Κι αν ναι,θα δειχνει καλα;Και τωρα με κομπονεντ το εχω συνδεσει αλλα και παλι ειναι χαλια.

 

Δηλαδή εσύ έχεις ps2 και δεν έχεις σε τι οθόνη να το βάλεις? Τι οθόνες έχεις αυτή τη στιγμή στο σπίτι σου?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι ρε γαμωτο,εχω 3 οθονες και δεν ξερω που να συνδεσω το ps2!!!!!!!!Εχω δυο τηλεορασεις sony 40αρες full hd και την Dell u2311 στον υπολογιστη μου.

 

Ε τότε συνδεσε το όπου μπορείς. Δεν αξίζει να πας να αγοράσεις οθόνη για το ps2 μόνο. Σύνδεσε το, δες πως φαίνεται και παίξε εκεί που σε βολεύει πιο πολύ. :)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ελα ομως που και στις δυο τηλ.φαινεται ασχημα πολυ και στην dell στον υπολογιστη δεν ξερω αν και πως συνδεεται.......

 

Εγώ πάντως στο monitor το είχα βάλει με εξωτερική κάρτα τηλεόρασης. Τόσο άσχημα φαίνεται ώστε να είναι unplayable?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν ειναι να αγορασω καρτα τηλεορασης για να το δοκιμασω,και καλα να παιζει,αν δεν παιζει ομως και φαινονται παλι τα pixels θα κλαιω τα λεφτα.Αν ειναι ετσι παιρνω μια παλια τηλεοραση με 40-50 ευρω και το συνδεω.Τι αλλο να πω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 χρόνια αργότερα...

PS2 ανάλυση ποιότητας εικόνας στην TV

παιδια θελω να ξαναπαιξω καποια παλια games σε PlayStation 1 και 2, παρατηρω ομως οτι στην Samsung full hd που εχω δεν φενονται καθολου ωραια τα games, χαλια βασικα ειναι, προσπαθησα να κανω την tv να φενεται η ποιοτητα εικονας ποιο θολη ωστε καπως να φτασω το επιπεδο των παλαιων τηλεορασεων αλλα δεν τα καταφερα. Με λιγα λογια παρατηρω οτι στις παλιες τηλεορασεις που ειχαμε φενονται πολυ καλυτερα τα γραφικα στο ps1-ps2 απο ο,τι στις καινουργιες, γιατι συμβαινει αυτο?
υπαρχει τροπος να κανω την τωρινη tv μου να μοιαζει σε ποιοτητα με τις τοτε?
η πρεπει να αγορασω μια μεταχειρισμενη χρονολογιας 1999-2004 ωστε να βλεπω οπως τοτε που φενοντουσαν μια χαρα?
μου κανει εντυπωση παντως πως γινεται να φενεται χειροτερα στις καινουργιες και καλυτερα στις παλιες tv....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...