Προς το περιεχόμενο

Ερωτήσεις για σύνδεση PlayStation 2 με TV [PS2]


naruto14

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 109
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

component οπως λεει και το παιδι πιο πανω, εχει διαφορα σε lcd, tft, led τηλεορασεις... η αλλιως παρε ενα ps3 και παιξε απο εκει του ps2 αν θελεις hdmi.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

PS2 Component Cables

Γεια σας.

Πηρα σημερα απο το wish το συγκεκριμενο καλωδιο για το ps2. Το εχουν παρει αρκετοι απο εκει και ειπαν οτι δουλευει.

Εγω δυστηχως το δοκιμασα σε δυο TVs αλλα μονο ηχος ακουγεται. Εικονα καθολου. Στις ρυθμισεις στην TV μου φαινεται οτι εχει επιλεχθει το component αλλα δεν δειχνει.

Μηπως ειναι ελλατωματικο?

και παλι σας ευχαριστω!!

20180827_165617.jpg.01c1f0811f695e7f08644264d1c43928.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό, Αν δεν αλλάξεις απ' τις ρυθμίσεις της κονσόλας ότι θες να το έχεις σε Component, δεν πρόκειται να καταφέρεις κάτι.

Λογικά θα παίξει. Το θέμα είναι να παρατηρήσεις αν είναι σωστή η εικόνα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάμε πάλι.

Πρέπει να μεταβείς στις ρυθμίσεις του PS2 και να ορίσεις ως έξοδο το Component. Δε φτάνει απλά να συνδέσεις τα καλώδια και να πας στην είσοδο Component στην τηλεόρασή σου.

Όσο είσαι συνδεδεμένος με Scart και έχεις εικόνα, πήγαινε στις ρυθμίσεις της κονσόλας και άλλαξε την έξοδο όπως φαίνεται στο παρακάτω βίντεο. Μετά άλλαξε τα καλώδια, άλλαξε την πηγή στην τηλεόρασή σου και κατά 99% θα είσαι κομπλέ.

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ωραίος. Δες αν έχεις όντως βελτίωση της εικόνας ή έχεις τίποτα προβληματάκια, όπως κάτι σαν τρεμόπαιγμα ή κάτι σαν γραμμές.

Επίσης, αν θυμάμαι καλά, όταν θελήσεις να γυρίσεις πάλι σε Scart, πάλι πρέπει ν' αλλάξεις τη ρύθμιση γιατί αλλιώς πάλι δε θα έχεις εικόνα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 1 χρόνο αργότερα...

Το playstation 2 μπορεί να παίξει σε καινούργια τηλεόραση;

Έχω ένα PS2 και δεν ξέρω αμα μπορείς να το συνδέσεις σε καινούργιο μοντέλο τηλεόρασης.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 15/4/2020 στις 1:15 ΜΜ, Obiwan88 είπε

Γεια σου φιλε. θα χρειαστεις HDMI ανταπτορα. αλλιως η εικονα θα ναι χαλια αν το συνδεσεις με απλο SCART. τσεκαρε τα PM σου

Μπορείς να μου στείλεις από που μπορω να βρω ανταπτορα;; Γιατί τν εχω σύνδεση απλα με τα 3 καλώδια και δεν παιζει καλα εχω μια τηλεόραση smart 43 Hisense 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

44 λεπτά πριν, ThakiC είπε

Μπορείς να μου στείλεις από που μπορω να βρω ανταπτορα;; Γιατί τν εχω σύνδεση απλα με τα 3 καλώδια και δεν παιζει καλα εχω μια τηλεόραση smart 43 Hisense 

στην Ελλαδα απο πουθενα. αλλα τυχαινει να πουλαω εγω εναν π χα παρει απο Γερμανια. Τσεκαρε τα μηνμυματα σου. Σ χω στειλει μηνυμα, εδω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...