Προς το περιεχόμενο

90s Αγαπημένη Περίοδος


ronaldofenomeno

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ο κύκλος μου είμασταν ξενέρωτοι τότε, πολύ αργότερα εκτίμησα τους Νιρβάνα

 

 

Άντε στο τσακίρ κέφι να πετάγαμε στο κασετόφωνο και κανά Quadrophonia, για ποικιλία :mrgreen:

 

Edit:

 

...και τώρα που το σκέφτομαι, τότε τα slow(blues που τα λέγαμε) είχαν άλλη σημασία στις disco και στα σπίτια. Τότε αποπλανούσαμε τις συμμαθήτριές μας, τώρα που έχουν καθιερωθεί τα ελληνικά κλαψοτράγουδα για κλείσιμο στα μαγαζιά τις παρηγορούμε για να τις ρίξουμε που λέει ο λόγος.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ρε σεις, ξανά'ρθε στη μόδα εκείνο το κολιέ που φορούσαν σχεδόν όλα τα κοριτσάκια στα 90s:

$_35.JPG

Βασικά τα chokers γενικώς είναι στη μόδα.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις αρχές '90 ξεκινούσαμε με τέτοια... :D

https://www.youtube.com/watch?v=DQXMF0b7Xok

...και κλείναμε με τέτοια ;)

 

https://www.youtube.com/watch?v=OIMXgVrZXVk

Τι αρχές '90 μας δουλεύεις;

Αρχές '80 ήταν αυτά, σε λίγο θα μας βγάλεις συνομήλικους και τους Beatles...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι beatles ήταν πολύ αργότερα, μη μπερδεύεσαι :P

 

Ακόμα αυτά είχαν πέραση στα 90 με 93,94, δεν πήγαινες στην μπαρμπαρέλα στο γυμνάσιο;

 

Edit: Σκέψου τη μουσική που έβαζε ο Τσαουσόπουλος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου θυμίσατε τo GameBoy και πήγα και ξέθαψα και εγώ το δικό μου:

 

2sc7Fpd.jpg

 

 

Άπειρο κάψιμο! Ειδικά τα Mario/Wario και το Donkey Kong...

Tα  Super Mario Land είναι ίσως από τα καλύτερα παιχνίδια που έχουν βγει σε Game Boy.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι beatles ήταν πολύ αργότερα, μη μπερδεύεσαι :P

Ακόμα αυτά είχαν πέραση στα 90 με 93,94, δεν πήγαινες στην μπαρμπαρέλα στο γυμνάσιο;

Edit: Σκέψου τη μουσική που έβαζε ο Τσαουσόπουλος

Εγώ στα '90s δεν άκουγα Diana Ross και Sandra. Και τα έζησα τα 90's. Όχι σαν 10χρονο βέβαια, δεν ξέρω τι τραγούδια άκουγαν στα πάρτυ της πρώτης δημοτικού τότε...αντιθέτως στα δικά μου 10-12 χρόνια, ακούγαμε συνέχεια Μαρία Μαγκνταλένα και τα επόμενά της. Αλλά αυτό δεν ήταν στα 90's φυσικά που είχαν αλλάξει τα γούστα μας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τα early 90s ηταν φοβερη περιοδος. Η μαλλον ετσι τη θυμαμαι εγω λογω ηλικιας

 

Dune 2. O πατερας των RTS

 

Eye of the beholder. Τοτε που ανετα μπορουσες να κολλησεις στο παιχνιδι απο καποια παραλειψη που εκανες 5 levels πριν. Και "χαρτες" των dungeons φτιαχναμε μονοι μας σε millimetre χαρτι. Δεν υπηρχαν wiki και sites στο internet να σε ξεκολλησουν. Αν με αναγκαζαν να παιξω σημερα ετσι μαλλον θα αυτοκτονουσα. Τοτε ειχα πορωθει τρελα ομως

 

 

 

Και μερικα κομματια με πολυ χαρακτηριστικο ηχο της εποχης.

 

 

 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ στα '90s δεν άκουγα Diana Ross και Sandra. Και τα έζησα τα 90's. Όχι σαν 10χρονο βέβαια, δεν ξέρω τι τραγούδια άκουγαν στα πάρτυ της πρώτης δημοτικού τότε...αντιθέτως στα δικά μου 10-12 χρόνια, ακούγαμε συνέχεια Μαρία Μαγκνταλένα και τα επόμενά της. Αλλά αυτό δεν ήταν στα 90's φυσικά που είχαν αλλάξει τα γούστα μας.

Μέχρι τα μέσα των '90s που τελείωσα το λύκειο τέτοια ακούγονταν απο τα παιδιά που κάναμε παρέα(για παράδειγμα το "when you tell me that you love me", το '90 ή '91 βγήκε και η Sandra απο το '85-'86 και μετά μεσουράνισε με τραγούδια σαν αυτά που γράψαμε ήδη). Απ' τον στρατό και μετά ναι, άλλαξα γούστα κι εγώ όταν γνώρισα τους Kelly family('80s), nirvana κλπ. Απο ξένα αυτά, αν αρχίσω να λέω και τι ελληνικά άκουγα θα γίνω ρόμπα και θα με κοροϊδεύετε! :P
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο κύκλος μου είμασταν ξενέρωτοι τότε, πολύ αργότερα εκτίμησα τους Νιρβάνα

 

 

 

το "κορίτσι" μου (μου ορμούσε να τη φιλήσω και στα πάρτυ μου έλεγε χούφτωσε αν θες δεν έχω θέμα)  στην 6η δημοτικού το '95-'96 μου είχε κάνει δώρο το unplugged του mtv σε κασέτα :lol:

 

επίσης πήγαινα σπίτι της και παίζαμε crash bandicoot , wipeout και tekken γιατί εγώ δεν είχα ακόμα playstation

 

πρέπει να με επηρέασε πολύ αυτή περίοδος τώρα που το σκέφτομαι, ακόμα θέλω να παίζω crash, tekken ,wipeout και αν μπει πουθενά νιρβάνα δε θα το αλλάξω σίγουρα 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μέχρι τα μέσα των '90s που τελείωσα το λύκειο τέτοια ακούγονταν απο τα παιδιά που κάναμε παρέα(για παράδειγμα το "when you tell me that you love me", το '90 ή '91 βγήκε και η Sandra απο το '85-'86 και μετά μεσουράνισε με τραγούδια σαν αυτά που γράψαμε ήδη). Απ' τον στρατό και μετά ναι, άλλαξα γούστα κι εγώ όταν γνώρισα τους Kelly family('80s), nirvana κλπ. Απο ξένα αυτά, αν αρχίσω να λέω και τι ελληνικά άκουγα θα γίνω ρόμπα και θα με κοροϊδεύετε! :P

Πολύ ξενέρα φίλους είχες για να ακούς Sandra μέσα 90...

Τελειόφοιτη το '92 εδώ και ξέρω πάρα πολύ καλά τι ακούγονταν εκείνη την εποχή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...