Προς το περιεχόμενο

90s Αγαπημένη Περίοδος


ronaldofenomeno

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μια βλακειούλα με έναν πλαστικό αλεξιπτωτιστή, που παρά του ότι είχε αλεξίπτωτο πάλι έπεφτε σαν ντουβάρι το θυμάται κανένας;

 

vector-illustration-of-vintage.jpg

Ναι! Και όταν χαλούσε το αλεξίπτωτο προσπαθούσαμε να φτιάξουμε άλλο καλύτερο από χαρτοπετσέτα! :D

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γκαζακια / μπιλιες πουλανε παντως ακομα. Αν και αμφιβάλλω αν αγοράζει.

Εμείς τότε σκάβαμε τρυπούλες στο χώμα σε παρκάκια και προσπαθούσαμε να τις βάλουμε μέσα ή τις χτυπούσαμε όλες μαζί με μια μεγάλη και κοιτούσαμε πόσο πιο μακριά θα πάνε. Σήμερα σιγά μην πάει το 10χρονο να σκάψει σε χώμα με τα δάκτυλα. Απο την μια τα πάντα είναι τσιμέντο, απο την άλλη θα είναι η αρρωστοφοβική μάνα απο πάνω με τα αντισυπτικά πανάκια να του σκουπίσει τα χέρια και να του βάλει τις φωνές γιατί θα πάθει τπτ (true story το τελευταίο)

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμείς τότε σκάβαμε τρυπούλες στο χώμα σε παρκάκια και προσπαθούσαμε να τις βάλουμε μέσα ή τις χτυπούσαμε όλες μαζί με μια μεγάλη και κοιτούσαμε πόσο πιο μακριά θα πάνε. Σήμερα σιγά μην πάει το 10χρονο να σκάψει σε χώμα με τα δάκτυλα. Απο την μια τα πάντα είναι τσιμέντο, απο την άλλη θα είναι η αρρωστοφοβική μάνα απο πάνω με τα αντισυπτικά πανάκια να του σκουπίσει τα χέρια και να του βάλει τις φωνές γιατί θα πάθει τπτ (true story το τελευταίο)

Ποσο δικιο εχεις......!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ηθελα να γράψω. Μια χαρά έπαιζα σε μάρμαρο και ακόμα καλυτερα πάνω στο χαλί. Πολύ ωραίες εποχές.

Επεξ/σία από Θεkλα
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμείς τότε σκάβαμε τρυπούλες στο χώμα σε παρκάκια και προσπαθούσαμε να τις βάλουμε μέσα ή τις χτυπούσαμε όλες μαζί με μια μεγάλη και κοιτούσαμε πόσο πιο μακριά θα πάνε. Σήμερα σιγά μην πάει το 10χρονο να σκάψει σε χώμα με τα δάκτυλα. Απο την μια τα πάντα είναι τσιμέντο, απο την άλλη θα είναι η αρρωστοφοβική μάνα απο πάνω με τα αντισυπτικά πανάκια να του σκουπίσει τα χέρια και να του βάλει τις φωνές γιατί θα πάθει τπτ (true story το τελευταίο)

Από τα ωραιότερα παιχνίδια, κάποια εποχή τέλη '80, αρχές '90 έπαιζαν όλοι!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω νομίζω δεν ήξερα πώς παιζόντουσαν τα γκαζάκια αλλα τα έκανα συλλογή.


Μια βλακειούλα με έναν πλαστικό αλεξιπτωτιστή, που παρά του ότι είχε αλεξίπτωτο πάλι έπεφτε σαν ντουβάρι το θυμάται κανένας;

 

vector-illustration-of-vintage.jpg

87a280c29031c4d048b999e0299821a6.jpgaleksiptotistes-600x420.jpg

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα ξαναβλέπω τα πρώτα των ΑΜΑΝ,μέσα στο πνεύμα της εποχής και τα σκετς άπιαστα.

Δυστυχώς τώρα μόλις καταλαβαίνω όλα τα αστεία τους, ως παιδί έχανα τα καλύτερα...

 

 

Μια βλακειούλα με έναν πλαστικό αλεξιπτωτιστή, που παρά του ότι είχε αλεξίπτωτο πάλι έπεφτε σαν ντουβάρι το θυμάται κανένας;

 

vector-illustration-of-vintage.jpg

Εγώ είχα ένα με έναν πράσινο εξωγήινο-ρομπότ-νιανια.

Εκείνο δούλευε αρκετά καλά(για κινεζιά-μαϊμουδιά).

Δυστυχώς το χάλασα σε λιγότερο από βδομάδα....-_-

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βδομάδα; Πάλι καλά ήσουν ήσυχο παιδάκι

 

Εγω ανακαλύπτα τον εσωτερικό κόσμο των παιχνιδιών μου τις πρώτες 2-3 ώρες.

 

Τα ελυνα και τα έκανα βίδες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω νομίζω δεν ήξερα πώς παιζόντουσαν τα γκαζάκια αλλα τα έκανα συλλογή.

87a280c29031c4d048b999e0299821a6.jpgaleksiptotistes-600x420.jpg

Πω ρε φίλε! Αυτά τα πολύχρωμα μου αγόραζαν εμένα απο το περίπτερο!

 

Τώρα ξαναβλέπω τα πρώτα των ΑΜΑΝ,μέσα στο πνεύμα της εποχής και τα σκετς άπιαστα.

Δυστυχώς τώρα μόλις καταλαβαίνω όλα τα αστεία τους, ως παιδί έχανα τα καλύτερα...

 

 

Εγώ είχα ένα με έναν πράσινο εξωγήινο-ρομπότ-νιανια.

Εκείνο δούλευε αρκετά καλά(για κινεζιά-μαϊμουδιά).

Δυστυχώς το χάλασα σε λιγότερο από βδομάδα.... -_-

Καλά και ΑΜΑΝ και Απαράδεκτους και πολλά άλλα απλά γελούσαμε χωρίς να καταλαβαίνουμε το νόημα. Τώρα που τα ξαναβλέπω και γω αντιλαμβάνομαι ότι εκείνη την εποχή υπήρχε τρελή έμπνευση!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...