Προς το περιεχόμενο

90s Αγαπημένη Περίοδος


ronaldofenomeno

Προτεινόμενες αναρτήσεις

CaptPlanetPollutArmMOSC1a.jpg99-00%2BPanini%2B-%2BUEFA%2BChampions%2B99-00%2BPanini%2B-%2BUEFA%2BChampions%2Bpower-rangers-action-figures-header.jpg281ae52a4733eff010dcaded5e9346ea.jpgv1.bjs3MDYwNTM7ajsxNzE1MzsxMjAwOzIwNjQ7M

2c0c064da51cf30c0acd8c3b4d7587bc.jpgbatman60s.jpg

τα εδειχνε τοτε το καναλι seven x.

Seven X την οικογένεια Ανταμς (ασπρόμαυρη) και τον Μπάτμαν και τα μεσημέρια New Channel τον Ντένβερ, τα Χελωνονιτζάκια και κάτι καμμένα με το Mighty Mouse και EΡΤ2 Καρουζέλ και Μικρό Σπίτι στο Λιβάδι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Flying Gliders ποιος τα θυμάται?

 

Airplanes.jpg

Πωωω τι θυμηθηκε κάθε μεσημερι έπαιρνα ένα από το μπακάλη. Τα εβγαζα έξω από το παράθυρο του αυτοκινήτου για να γυρνάει ο έλικας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η βλακεια έσπαγε με το παραμικρό θυμάμαι! Παιδικό τραύμα μου έχουν μεινει :P

Εμένα έσπασαν αν στουκαραν σε κάνα τοίχο.

Δεν κοστιζαν ομως και τίποτα, αν θυμάμαι καλα.

Δεν Θημαμε να ήταν και πολύ φθηνά πρέπει να έκαναν δύο με τρία κατοστάρικα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμείς τότε σκάβαμε τρυπούλες στο χώμα σε παρκάκια και προσπαθούσαμε να τις βάλουμε μέσα ή τις χτυπούσαμε όλες μαζί με μια μεγάλη και κοιτούσαμε πόσο πιο μακριά θα πάνε. Σήμερα σιγά μην πάει το 10χρονο να σκάψει σε χώμα με τα δάκτυλα. Απο την μια τα πάντα είναι τσιμέντο, απο την άλλη θα είναι η αρρωστοφοβική μάνα απο πάνω με τα αντισυπτικά πανάκια να του σκουπίσει τα χέρια και να του βάλει τις φωνές γιατί θα πάθει τπτ (true story το τελευταίο)

Η που πεφταμε με το ποδήλατο, γδαρμενοι από τη κορυφή μέχρι τα νύχια. Βάζαμε λίγο σάλιο να καθαρίσουν οι πληγές και πάλι πάνω στο ποδήλατο. Τώρα νομίζω τρέχουν στα νοσοκομεία

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η που πεφταμε με το ποδήλατο, γδαρμενοι από τη κορυφή μέχρι τα νύχια. Βάζαμε λίγο σάλιο να καθαρίσουν οι πληγές και πάλι πάνω στο ποδήλατο. Τώρα νομίζω τρέχουν στα νοσοκομεία

Εδώ τα βλέπεις 12 χρονών αγοράκια και κοριτσάκια και είναι με το παπουτσάκι το ακριβό, το τζιν το σκίνι, την φράτζα μέχρι τον θεό και με το κινητό στο χέρι.

 

Εμείς 12 χρονών με μια μπάλα ήμασταν και παίζαμε μπάσκετ, μπουγέλα στις αυλές του σχολείου, ποδήλατο στο χωρίο μεχρι αργά το βράδυ κλπ

 

Άσχετο, αλλά περιοδικά που υπήρχαν τότε, όπως τα Σαϊνια, Μπλεκ, Λοχαγός Μαρκ, Αλμανάκο κλπ υπάρχουν ακόμα;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...