Προς το περιεχόμενο

NieR Automata [PC]


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Tι εχουν κανει αυτο με τα save?  

με πεταξε απο την αρχει παλι μετα απο 35 λεπτα gameplay.Δηλαδη μεχρι να βρω Save Point  ετσι θα ειναι?

δεν ξερω αν εχει τουλαχιστον manual save κ αν ναι απο που ξεκινας αμα πεθανεις! 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 632
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Το είπα κι εγώ νωρίτερα και πέσανε να με φάνε. Ναι τραγικό. Εγώ χαμήλωσα δυσκολία έφτασα στο πρώτο save... εκεί το έχω αφήσει κανα διβδόμαδο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εντάξει παίδες δεν είναι και τόσο τραγικό, στο normal επίπεδο βγαίνει άνετα.

 

Αυτό είναι μόνο για την αρχή, στη συνέχεια έχει αρκετά save points...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλα αν ειναι τραγικο η αρχη με το save τοτε τι ειναι το Bloodborne ή τα Souls :P .Λιγο υπομονη θελει η αρχη αν δεν μπορει καποιος ας κατεβασει την δυσκολια,μετα μπορουν να γινουν μπολικα save.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tι εχουν κανει αυτο με τα save?  

με πεταξε απο την αρχει παλι μετα απο 35 λεπτα gameplay.Δηλαδη μεχρι να βρω Save Point  ετσι θα ειναι?

δεν ξερω αν εχει τουλαχιστον manual save κ αν ναι απο που ξεκινας αμα πεθανεις! 

 

1q16ul.jpg

 

Εννοειται οτι για χαβαλε το εγραψα παιδια! Μην βαρατε.. Πολυ.. :P

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το παιχνίδι δεν είναι για noobs 

Eισαι και noob κ κατι παραπανω! 

Kαποιος μπορει να μην γουσταρει ρε φιλε που δεν εχει autosave

δεν ειμαστε 1985 (τοτε δεν υπηρχαν memory cards, autosaves κλπ)  ειμαστε 2017 ορεα   γιατι κανουμε τη ζωη δυσκολη! ας ειχε ας πουμε on off για autosave στο option.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eισαι και noob κ κατι παραπανω! 

Kαποιος μπορει να μην γουσταρει ρε φιλε που δεν εχει auto save

δεν ειμαστε 1985 (τοτε δεν υπηρχαν memory cards, auto saves κλπ)  ειμαστε 2017 ορεα   γιατι κανουμε τη ζωη δυσκολη!

 

Πλακιτσα εκανε.

Anyway, ετσι το εκανε ο δημιουργος. Το τρικ βαιβεα ειναι να δωσει και παραπανω ωρες στο game πιστευω

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eισαι και noob κ κατι παραπανω! 

Kαποιος μπορει να μην γουσταρει ρε φιλε που δεν εχει autosave

δεν ειμαστε 1985 (τοτε δεν υπηρχαν memory cards, autosaves κλπ)  ειμαστε 2017 ορεα   γιατι κανουμε τη ζωη δυσκολη! ας ειχε ας πουμε on off για autosave στο option.

χαχαχα οντως απαντας σοβαρα τωρα?

καλη φαση...

οσο για τα υπολοιπα μονο γελιο...

Εχει ψηφιστει νομος σε Ε3 η σε αλλη "συνευρεση" παγκοσμιου τυπου και ψηφισαν ολοι οι δημιουργοι οτι δεν πρεπει να κανουμε δυσκολα παιχνιδια η χωρις autosave η παιχνιδια που να μοιαζουν του 1985(αν και με αυτο δεν νμζ οτι καταλαβαινω απολυτα του τι εννοεις)??

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tι εχουν κανει αυτο με τα save?  

με πεταξε απο την αρχει παλι μετα απο 35 λεπτα gameplay.Δηλαδη μεχρι να βρω Save Point  ετσι θα ειναι?

δεν ξερω αν εχει τουλαχιστον manual save κ αν ναι απο που ξεκινας αμα πεθανεις! 

Το έχουμε ξαναπεί ότι το save system στον πρόλογο είναι κακοσχεδιασμένο γιατί σου δίνει λάθος εντυπώσεις για το παιχνίδι (ίσως το δικαιολογούν ότι ξεκλειδώνεις ένα απο τα endings, οπότε ξαναπαίχτο όλο απο την αρχή άλλη μία? ). Απο κεί και πέρα όμως φτιάχνει καθώς υπάρχουν saves ανα 2 λεπτά max.

Βέβαια άμα παίζεις στο normal δεν θα ψοφάς και καθόλου ειδικά άμα δεν ξεχνάς να χαπακώνεσαι healing items..   

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ούτε εμένα μου άρεσε αυτό με το save στην αρχή του παιχνιδιού, αλλά (χωρίς να είμαι σίγουρος) πιστεύω ο λόγος που έγινε αυτή η επιλογή είναι καθαρά σεναριακός. Αν πράγματι ισχύει αυτό, τους παραδέχομαι που συνδέσαν έτσι το gameplay με την ιστορία και τους συγχωρώ για το σύντομο rage που έκανα πριν το βάλω στο easy για να το περάσω χωρίς reloads (δεν τους συγχωρώ όμως για τις ώρες προόδου που έχασα από crashes). Δεν θέλω να πω περισσότερα γιατί δεν ξέρω ποιος μπορεί να θιχτεί από spoilers.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

χαχαχα οντως απαντας σοβαρα τωρα?

καλη φαση...

οσο για τα υπολοιπα μονο γελιο...

Εχει ψηφιστει νομος σε Ε3 η σε αλλη "συνευρεση" παγκοσμιου τυπου και ψηφισαν ολοι οι δημιουργοι οτι δεν πρεπει να κανουμε δυσκολα παιχνιδια η χωρις autosave η παιχνιδια που να μοιαζουν του 1985(αν και με αυτο δεν νμζ οτι καταλαβαινω απολυτα του τι εννοεις)??

ρε αγορι μου τι δεν καταλαβες ? θεωρω οτι επρεπε να ειχε autosave! 

Oτι παλια δεν υπηρχε  autosave γι αυτο και δεν ειχε και  τωρα ομος γιατι να μην εχει! αυτο εννοουσα. Ο καθενας εχει διαφορετικη γνωμη.Γιατι να πας με τα ποδια απο Aθηνα μεχρι Θεσσαλονικη κ να μην πας με αυτοκινητο ? ( ουτε αυτο καταλαβες πιστευω ).

 

Autosave is a function in many computer applications or programs which saves an opened document automatically, helping to reduce the risk or impact of data loss in case of a crash or freeze!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι σχεδιαστικό το θέμα που δεν έχει autosaves.

Βέβαια θα μου  πεις απο την άλλη, γιατί να μην το έχει στις επιλογές και εσύ απλά να μπορείς να το απενεργοποιήσεις/ενεργοποιήσεις όπως π.χ. υπάρχει η επιλογή για δυσκολία όπου στο easy mode που μπορείς να τερματίσεις παίζοντας απλά με το ένα χέρι το game ενώ με το άλλο να... τρως τοστ για παράδειγμα?

Γιατί σχεδιαστικά να μην σου επιβάλει μόνο medium δυσκολία, ή hard αλα dark souls?

Το οποίο δεν ξέρω να σου απαντήσω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...