Προς το περιεχόμενο

NieR Automata [PC]


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μου αρέσει πως ζωντανεύουν τα θέματα μόλις τα κρακάρουν τα παιχνίδια!

Πείτε πείτε! :-D

 

Βουητά δεν υπάρχουν πάντως.. :-D

Saves δεν έχει αυτόματα,εσύ το κάνεις! Το λέει ΜΟΛΙΣ ξεκινάει το παιχνίδι,το λέει και άλλες 3 φορές μέσα στο παιχνίδι,και ότι πρέπει να "ξεκλειδώσεις" σταθμούς-αυτόματοι πωλητές είναι- και πάνω δεξιά στην οθόνη βγάζει σαν σήμα κεραίας,που όπως θα λέει η λογική σας όσο βρίσκεσαι κοντά μπορείς να κάνεις save.

 

Που να δεις τί λέει η λογική του γοκο τόρο στο τέλος του παιχνιδιού,που σου σβήνει το save και ξεκινάς πάλι για το επόμενο ending xD

 

pro-tip

 βάλτε το chipακι που κάνει το node να ρίχνει μόνο του,θα σας βολέψει όταν έχετε πολλούς κακούς τριγύρω..

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 632
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν έχει σημασία που το λέει. Είναι κακοσχεδιασμένος ο πρόλογος τουλάχιστον σε αυτό το κομμάτι (ασε τον χρήστη να κάνει τουλάχιστον skip το πανεύκολο και ανούσιο intro), μετά φτιάχνει το θέμα μιας και έχει saves points σε σχετικά κοντινά σημεία.

Παντως ο πρόλογος δεν αξίζει να κάτσεις να τον βγάλεις σε hard και να νευριάζεις, normal και μολις φτάσεις στο πρώτο save point πάλι hard...αν και το hard σε αυτό το παιχνίδι είναι όντως hard.  :P

 

Thanks και για το tip οτι χάνεις τα souls Και πρέπει να πας τα μαζέψεις.

 

@Damachi Χρειάζομαι mod για το true 1080p εκτος απο το FAR?

 

edit: Οκ ήθελε αλλαγή σε windowed και μετα το borderless mod. Thanks! 

 

edit2: Στα 40-45 είμαι με κανα drop σε κάποιες φάσεις. (no blur, 2x AA) 

Επεξ/σία από >-Nosakos<-
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχει σημασία που το λέει. Είναι κακοσχεδιασμένος ο πρόλογος τουλάχιστον σε αυτό το κομμάτι (ασε τον χρήστη να κάνει τουλάχιστον skip το πανεύκολο και ανούσιο intro)

Ρε παιδια συγνωμη κιολας αλλα ολα τα παιχνιδια που εχετε παιξει εχουν auto save συνεχεια ή save οποτε θες αλα witcher?

 

Τι κακοσχεδιασμενους προλογους και ανουσια intro καθομαστε και διαβαζουμε?

 

Επειδη δηλαδη καποιοι ψοφατε στην αρχη λογω δυσκολιας ειναι κακοσχεδιασμενος ο προλογος και ανουσιος?

 

 

Παντως ο πρόλογος δεν αξίζει να κάτσεις να τον βγάλεις σε hard και να νευριάζεις, normal και μολις φτάσεις στο πρώτο save point πάλι hard...αν και το hard σε αυτό το παιχνίδι είναι όντως hard.  :P

Αυτο που λες ισχυει σε ολα τα παιχνιδια περαν αυτων οπως τα souls που δεν μπορεις να ρυθμισεις την δυσκολια. Υπαρχει λογος που σου δινουν επιλογες για δυσκολια.

Αν τα βρισκετε σκουρα στην αρχη κατεβαστε δυσκολια γιατι αργοτερα ειναι πιο ζορικα τα πραγματα,ειδικα μιας και το παιχνιδι θελει 3 playthrough συνολικα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αφήνοντας τους fanboyσμους στην άκρη (γιατί αλλιώς δεν εξηγείται ή ίσως δεν σου έτυχε)...

Προσωπικά θεωρώ τον bonfire σχεδιασμό πολύ καλό καθώς σου προσφέρει έξτρα κίνητρα.  Αρκεί να εκτελεστεί σωστά και να μην μετατρέπεται σε κάτι βαρετό και ψυχοφθόρο (dark souls did it right). Θα μπορούσε σε οποιοδήποτε death μέσα σε όλο το game να σε ξαναστέλνει στην αρχή όπως πιο retro παιχνίδια και είμαι σίγουρος οτι πάλι κάποια άτομα θα υπερασπιζόντουσαν κάτι τέτοιο.. Φαντάσου πριν απο ένα boss να είχε ένα 5λεπτο cutscene, που θα ήταν unskippable.. 

 

Δεν αντιλαμβάνεσαι οτι δεν είναι θέμα δυσκολίας αλλά όπως προείπα κακού σχεδιασμού στο κομμάτι του προλόγου. Σε ξαναστέλνει στην αρχή του Intro το οποίο και πολύ εύκολο είναι οπότε δεν σου προσφέρει τίποτα, ειδικά οταν το παίζεις ξανά και ξανά, αλλά και χρονοβόρο.

Πέρα απο αυτό το συγκεκριμένο σημείο  δεν έχω συναντήσει μέχρι στιγμής άλλο πρόβλημα. Οπότε μικρό το κακό, 

 Αλλά μην το κουράζουμε το θέμα ο καθένας μπορεί να κρίνει και να βγάλει την δικιά του άποψη..καλό θα ήταν να γίνεται χωρις φανατισμούς. 

 

ΥΓ. Νομίζω γίνομαι αντιληπτός, ότι όταν λέω ανούσιος εννοώ από την πλευρά της διαχείρισης του respawn (και ξανά απο την αρχή) σε αυτό το σημείο και οχι για τη ποιότητα αυτή καθαυτή  του προλόγου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κάτσε ποιος κακοσχεδιασμένος πρόλογος;;;Μισό μισό,ταημαουτ

τώρα μου φαίνεται λέμε ότι θέλουμε...

 

Εμ το παίρνετε free-πειρατικό το παιχνίδι,εμ σας λέμε και tips και τί να δείτε που ΔΕΝ ΝΙΩΘΕΤΕ απότι καταλαβαίνω, και η απάντηση είναι κακοσχεδιασμένος πρόλογος; Επειδή δεν έχει skip?

Και τί θα καταλάβετε μετά;Πώς θα παίξετε το παιχνίδι αν δεν ξέρετε τί γίνεται εκεί στην αρχή..

Επειδή ΒΑΡΙΕΣΤΕ;

ΕΛΕΟΣ δηλαδή.

Ότι να ναι δηλαδή.

 

Δηλαδή πρέπει να είσαι πυρότουβλο να ΜΗΝ ΔΕΙΣ ΤΟ ΜΗΝΥΜΑ που πετάει πριν καν ξεκινήσει το παιχνίδι ότι ΔΕΝ ΕΧΕΙ AUTOSAVE... για να μην το καταλάβεις την στιγμή που λέει ότι υπάρχουν "σταθμοί" που πρέπει να ξεκλειδώσεις για να μπορείς να κάνεις στην περιοχή save ή να διαβάσεις τα "emails" που σου έρχονται.

 

είναι η 1η φορά που συμφωνώ με τον @Fulgore

και όχι 100% στο 150%

 

Εαν δεν σας αρέσει,αφήστε τό διαμάντι αυτό! Παίξτε lol

 

Ακούς εκεί ανούσιος-βαρετός-και ότι άλλος ο πρόλογος...

 

Θα με τρελάνετε και έχω πιει να ούμε και μπορεί να μην ξέρω τί λέω,αλλά νιώθω τί λέω.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αιντε πάλι τα ίδια...

 

Βρε το είδαμε όλοι το μήνυμα στην αρχή του παιχνιδιού. Απλά εγώ δεν φαντάστηκα ότι το επόμενο save είναι σε 2 ώρες...

 

Αν είχε κάθε 15 λέπτα ένα save θα είμασταν, φαντάζομαι, όλοι οκ.

 

Τώρα τα περι το πήρατε τζάμπα και δεν σκάσατε 50ευρω όπως εμείς, σας το ξαναείπα, δεν έχουν θέση όταν μιλάμε για τον σχεδιασμό ενός παιχνιδιού. Είτε το πλήρωσε κανείς είτε όχι, για μένα, έχει δικαίωμα να λέει την άποψη του στο ινσομνια.

 

Αν θέλετε ν' ανοίξουμε θέμα ΠΑΛΙ για την πειρατεία, οκ αλλά ξέρουμε πια τόσα χρόνια τι πιστεύει ο καθένας δεν χρειάζεται.

 

ΥΓ XTRMSNPR σε παρακαλώ μην βρίζεις και μην επιτίθεσαι σε συμφορουμίτες που λένε απλά τη γνώμη τους με σεβασμό. Αν αγόρασες ή όχι το παιχνίδι δεν σε βάζει σε καλύτερη ή χειρότερη θέση για να το κρίνεις.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αιντε πάλι τα ίδια...

 

Βρε το είδαμε όλοι το μήνυμα στην αρχή του παιχνιδιού. Απλά εγώ δεν φαντάστηκα ότι το επόμενο save είναι σε 2 ώρες...

 

Αν είχε κάθε 15 λέπτα ένα save θα είμασταν, φαντάζομαι, όλοι οκ.

 

Τώρα τα περι το πήρατε τζάμπα και δεν σκάσατε 50ευρω όπως εμείς, σας το ξαναείπα, δεν έχουν θέση όταν μιλάμε για τον σχεδιασμό ενός παιχνιδιού. Είτε το πλήρωσε κανείς είτε όχι, για μένα, έχει δικαίωμα να λέει την άποψη του στο ινσομνια.

 

Αν θέλετε ν' ανοίξουμε θέμα ΠΑΛΙ για την πειρατεία, οκ αλλά ξέρουμε πια τόσα χρόνια τι πιστεύει ο καθένας δεν χρειάζεται.

 

ΥΓ XTRMSNPR σε παρακαλώ μην βρίζεις και μην επιτίθεσαι σε συμφορουμίτες που λένε απλά τη γνώμη τους με σεβασμό. Αν αγόρασες ή όχι το παιχνίδι δεν σε βάζει σε καλύτερη ή χειρότερη θέση για να το κρίνεις.

Εννοειται φιλε μου οτι ολοι εχουν δικαιωμα να κανουν κριτικη και να πουν την αποψη τους για καποιο παιχνιδι ειτε το εχουν αγορασει, ειτε οχι.

 

Απλα, μιλωντας προσωπικα, οταν δεν εχω σκασει λεφτα για ενα παιχνιδι μιας και μου το εφερε ο θειος δεν το σεβομαι τοσο οσο καποιο που εχω πληρωσει.

 

Εχω παρατησει πολλα παιχνιδια θειου στην αρχη/μεση γιατι κατι δεν μου εκανε κλικ, αλλα ελαχιστα που εχω αγορασει. Σε αυτα εχω επιμεινει και εχω ανταμειφθει τις περισσοτερες φορες.

 

Τρανο παραδειγμα για εμενα τα Demon Souls και Bloodborne που τα ειχα αγορασει σε σχεση με τα Dark Souls. Στα τελευταια η δυσκολια με εκανε να τα παρατησω σχετικα ευκολα σε σχεση με τα πρωτα που επεμεινα μιας και τα ειχα σκασει.

 

@XTRMSNPR Βρε αγορινα μην πινεις αφου δεν το σηκωνεις. Αφου δεν γραφεις ετσι συνηθως.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι ήπιε ειναι το θεμα :P

Στα του παιχνιδιου federation οχι και δυο ωρες ο προλογος..

το παιχνιδι το στηριζω και το προτεινω ανεπιφύλακτα..μη το χάσετε

Οσο εξελίσσεται τόσο ωραιο γινεται..

Ειδικα και μετα το fast travel που η αληθεια ειναι δε το περιμενα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν αντιλαμβάνεσαι οτι δεν είναι θέμα δυσκολίας αλλά όπως προείπα κακού σχεδιασμού στο κομμάτι του προλόγου. Σε ξαναστέλνει στην αρχή του Intro το οποίο και πολύ εύκολο είναι οπότε δεν σου προσφέρει τίποτα, ειδικά οταν το παίζεις ξανά και ξανά, αλλά και χρονοβόρο.

Συγνωμη αλλα αν χανεις ξανα και ξανα στην εισαγωγη στο easy,τοτε μαλλον δεν ειναι προβλημα του παιχνιδιου αλλα μαλλον του παικτη που παιζει(δεν το λεω για σενα προσωπικα,γενικα μιλαω).

 

Κατα τα αλλα αφου δεν εχεις αντιμετωπιση καποιο αλλο θεμα μετα απο την αρχη τοτε ολα καλως.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tbo το μόνο που με ζόρισε ήτα τα κρυμμένα boss .. και ένα ending που σου σβήνει τα save . Πιο με χάλασε να ξηλώνω windows updates για τα κρασαρισματα του . Στα τελευταία repack έχει γίνει εντυπωσιακή δουλειά .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

άντε δε πίνω ξανά :P να το αγαπάτε το nier,όχι για τα γυμνά ποπουδάκια της 15χρονης 2Β,αλλά σαν σύνολο

δεν επιτέθηκα,ούτε έβρισα..2ο ενικό χρησιμοποίησα απλως

 

να βλέπετε τα μηνύματα που βγάζει το παιχνίδι άλλη φορά..

 

Και έτσι κιαλλώς ένα μέρος της δυσκολίας είναι αυτό με το save.. μα δεν υπάρχει κάποιο θέμα με το save,γιατί να γινόταν κάθε 15λεπτά; Δε θα πρόσεχες καθόλου έτσι

 

Δεν ήταν δα και 2ώρες μετά το επόμενο save όμως :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγνωμη αλλα αν χανεις ξανα και ξανα στην εισαγωγη στο easy,τοτε μαλλον δεν ειναι προβλημα του παιχνιδιου αλλα μαλλον του παικτη που παιζει(δεν το λεω για σενα προσωπικα,γενικα μιλαω).

 

Κατα τα αλλα αφου δεν εχεις αντιμετωπιση καποιο αλλο θεμα μετα απο την αρχη τοτε ολα καλως.

 

Δεν μιλησε κανείς για easy. Στο hard το έπαιξα πρώτη φορά και έχασα στο boss μονόχιτος, οπότε το έβαλα normal (για να μάθω και τις κινήσεις του boss) και έφυγε με την μια. Αλλά αμα δεν ξεκινούσες απο την αρχή με το intro θα γούσταρα να το δοκίμαζα αρκετές φορές στην ίδια δυσκολία μέχρι να βγει.

Όμως πιστεύω λίγοι θα το παίξουν στο hard για να το νιώσουν αυτό οπότε πιστεύω ανήκουμε στην μειονότητα..

IMO όλα αυτά...μικρό το κακό, moving on..

 

Συνολικά το παιχνίδι φαίνεται να είναι καλό... πολύ καλό (οπως έχει ακουστεί και αλώστε) καθώς βλέπω την ιστορία να ξετυλίγεται σιγα σιγά .

 

Επίσης θα ήταν καλό να ηρεμήσουν κάποια άτομα και να μην το παίζουν αστυνομία στα θέματα...xtrmsnpr ξαναδιάβασε το προηγούμενο μήνυμα μου γιατί μάλλον δεν κατάλαβες...το θέμα δεν είναι οτι δεν είδαμε οτι δεν έχει autosave (όλοι το είδαν....) και πρέπει να κάνεις manual save αλλά ότι δεν σου επιτρέπει να κάνεις σε κάποιο καλύτερο σημείο μετά το intro.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...