Προς το περιεχόμενο

NieR Automata [PC]


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

1 πραγμα ειπαμε εγω και Federacion και μας φαγατε

Ναι ο συμφορουμιτης και αυτος ειχε θιξει πολυ το συγκεκριμενο σημειο,μονο και μονο για να εχει αυτο το αποτελεσμα.

 Εγώ χαμήλωσα δυσκολία έφτασα στο πρώτο save... εκεί το έχω αφήσει κανα διβδόμαδο.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 632
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Πάντως αν και έγινε ντόρος για το συγκεκριμένο σημείο, είναι κρίμα να μην το συνεχίσετε, έχει πολλά να προσφέρει που δεν θα τα βρείτε αλλού.

Πιστεύω άμα το προχωρήσετε λίγο θα το αγαπήσετε 100% guaranteed .  :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να σας πω την αλήθεια τώρα που κατέβασα δυσκολία κ το ξαναπέρασα όλο για το τυπικό με έχει ξενερώσει αρκετά το παιχνίδι. 

Αλλά μην με παίρνετε ως τον μέσο όρο, απογοητεύομαι εύκολα. 

 

(εννοείται το DS3 έβαγε uninstall στο 20λεπτο)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να σας πω την αλήθεια τώρα που κατέβασα δυσκολία κ το ξαναπέρασα όλο για το τυπικό με έχει ξενερώσει αρκετά το παιχνίδι. 

Αλλά μην με παίρνετε ως τον μέσο όρο, απογοητεύομαι εύκολα. 

 

(εννοείται το DS3 έβαγε uninstall στο 20λεπτο)

 

Τα ίδιο έκανα με το bloodborne στο ps4..όσο και να αν μου άρεσε, όσο και αν ήθελα να το παίξω.. Έχανα συνέχεια συνέχεια σχεδόν στην αρχή,και νευρίαζα και το σούταρα..

Τζάμπα πήγε το δώρο αυτό..

Τα ίδια και με τα DS, μου άρεσουν πάρα πολύ,αλλά δεν τα καταφέρνω,το ξυλίκι που τρώω είναι με το κιλό.

Γιαυτό και δεν πήρα το 3,γιατί ξέρω ότι θα το αφήσω ώστε να μην σπάσω το gamepad :D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να σας πω την αλήθεια τώρα που κατέβασα δυσκολία κ το ξαναπέρασα όλο για το τυπικό με έχει ξενερώσει αρκετά το παιχνίδι. 

Αλλά μην με παίρνετε ως τον μέσο όρο, απογοητεύομαι εύκολα. 

 

(εννοείται το DS3 έβαγε uninstall στο 20λεπτο)

 

Εγώ πάλι κατάφερα και πέρασα ένα - δύο boss στο DS3. Αλλά μέχρι εκεί. Με κούρασαν τα πισωγυρίσματα και ξέμεινα από υπομονή (και παραλίγο από χειριστήριο).

Από την άλλη το Nier δεν το βρίσκω τόσο δύσκολο, άσε που έχει και story που σε κρατάει. Πραγματικά δώστου μια ευκαιρία γιατί αξίζει...

 

Τα ίδιο έκανα με το bloodborne στο ps4..όσο και να αν μου άρεσε, όσο και αν ήθελα να το παίξω.. Έχανα συνέχεια συνέχεια σχεδόν στην αρχή,και νευρίαζα και το σούταρα..

Τζάμπα πήγε το δώρο αυτό..

Τα ίδια και με τα DS, μου άρεσουν πάρα πολύ,αλλά δεν τα καταφέρνω,το ξυλίκι που τρώω είναι με το κιλό.

Γιαυτό και δεν πήρα το 3,γιατί ξέρω ότι θα το αφήσω ώστε να μην σπάσω το gamepad :D

 

Αυτό το Λαβακραφτικό setting του Bloodborne είναι ο μοναδικός λόγος που θέλω να το παίξω. Όσο σκέφτομαι όμως combat και δυσκολία δεν ζυγώνω...  :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να σας πω την αλήθεια τώρα που κατέβασα δυσκολία κ το ξαναπέρασα όλο για το τυπικό με έχει ξενερώσει αρκετά το παιχνίδι. 

Αλλά μην με παίρνετε ως τον μέσο όρο, απογοητεύομαι εύκολα. 

 

(εννοείται το DS3 έβαγε uninstall στο 20λεπτο)

Στο τελος του 1ου playthrough δεν ενθουσιάστηκα. Θεωρησα το 1ο Nier (με τα σκηνικα τυπου Resident Evil και text adventure) πιο εμπνευσμενο.

 

Στο 2ο playthrough που βρισκομαι τωρα ομως βελτιωνεται σημαντικα. Και σε υποθεση και στα πραγματα που κανεις. Ακομα και ιδιες αποστολες με το 1ο εχουν διαφορετικη προσέγγιση.

 

Αυτα τα ολιγα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο 2ο playthrough που βρισκομαι τωρα ομως βελτιωνεται σημαντικα. Και σε υποθεση και στα πραγματα που κανεις. Ακομα και ιδιες αποστολες με το 1ο εχουν διαφορετικη προσέγγιση.

 

 

ναι αλλα οταν παιζεις ενα παιχνιδι δεν μπορεις να περιμενεις 30 ωρες για να γινει "καλυτερο" αντε να περιμενεις 2-3-4-5...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενταξυ δεν ειναι και τοσο χαλια το πρωτο playthrough της κοπελιας.

 

Και ισα ισα που τον σκοπο του τον καταλαβαινεις στο 3ο περισσοτερο.

 

Απλα μπορει να χτυπαει καπως ασχημα σε καποια περιπτωσεις επειδη γενικα δεν εχουν συνηθισει σε παρομοια playthrough.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι αλλα οταν παιζεις ενα παιχνιδι δεν μπορεις να περιμενεις 30 ωρες για να γινει "καλυτερο" αντε να περιμενεις 2-3-4-5...

Δεν ειπα πουθενα οτι ειναι κακο το 1ο μερος. Ειπα οτι δεν το βρηκα τοσο εμπνευσμενο. Μια χαρα gameplay εχει.

 

Απλα τωρα στο 2ο playthrough αρχιζει να φαινεται η εμπνευση καλυτερα.

 

Επισης για οσους δεν εχουν πολυ ασχοληθει να πω οτι ουσιαστικα δεν παιζεις το ιδιο παιχνιδι 3 φορες.

 

Παιζεις μια φορα, απλα βλεπεις την ιστορια απο 3 διαφορετικες σκοπιες. Αλλαζει παρα πολυ το παιχνιδι σε καθε playthrough (δεν μπορω και να σποιλεριασω γαμωτη) ωστε να θεωρειται οτι παιζεις το ιδιο παιχνιδι 3 φορες.

 

Σκεψου το σαν το Resident Evil 2 που επαιζες με Claire και Leon. Περνουσες απο τα ιδια σημεια αλλα εκανες διαφορετικα πραγματα.

 

Στο Nier ειναι πολυ διαφορετικα τα playthrough σε σχεση με το RE2

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο την μεριά μου βρήκα το δεύτερο play-through κάπως βαρετό σε σχέση με το πρώτο καθώς στο 2ο σου απενεργοποιεί το heavy attack και αναγκάζεσαι να παίζεις συνέχεια με το 

mini-hacking-game

.

Βέβαια story-wise ίσως είναι καλύτερο καθώς αντιλαμβάνεσαι τις καταστάσεις λίγο καλύτερα...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...

Επειδή έγινε ένας χαμός με το FAR..έβαλε DRM ο τύπος..
Kaldaien's FAR mod for Nier Automata detects pirated code and won't allow the game to boot. Pirated users are calling themselves out...it is glorious
Δεν θα το βρείτε μέσα στα του nier,αλλά στο group του modder
 
Special K - "Kaldaien's Mod"
 
(λίγο παλιό νέο)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πηρα και το ξεκινησα.

Οντως η αρχη χωρις το save ειναι λιγο ξενερα οταν χασεις,αλλα στο νορμαλ,μια φορα εχασα ολη και ολη οποτε οκ.

Γενικα δεν εχει τιποτα ιδιαιτερα γραφικα,εκτος ισως απο τα models.Αλλα παρολα αυτα οντως ζηταει αρκετα,μιας και με vsync βλεπω και κανα 90% gpu usage.Απο κρασαρισματα μολις ενα σε 4-5 ωρες παιχνιδιου.

Αλλα οι τυπαδες πηγαν και το εβγαλαν χωρις καν να προσπαθησουν να μπουν στο μενου σε 1080ρ να δουν αν ειναι ολα οκ?

Αν δεν ειχε αυτο το κατι για να σε κραταει το παιχνιδι ,θα πηγαινε απιστευτα απατο.

Εβαλα το FAR και τουλαχιστον εγινε playable.

Μονο μειον που βλεπω ειναι οτι οταν χανεις σε κανα boss ,σε βγαζει ξανα εκει αλλα χωρις τα item που εχεις καταναλωσει.Και δε σε πεταγε στο τελευταιο save σου να ξεμπερδευεις...Χωρις items τι να πας να κανεις.

Οταν βρισκεις που εχεις πεθανει,τι διαφορα εχει το repair απο το να παρεις τα αντικειμενα που εχει?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απαραδεκτη τιμη ειναι γιατι επαιζε φθηνοτερα και απο επισημα κλειδαδικα οπως gog κατω των 40ευρω(37-38αν θυμαμαι καλα).

 

Γενικα τα steam sales δεν αξιζουν πια παρα μονο αν εχεις χρηματα στο ψηφιακο πορτοφολι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...