Προς το περιεχόμενο

NieR Automata [PC]


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Το παιχνίδι θέλει 1080 ti τι δεν καταλαβαίνετε. Ποτέ δεν το είχε η square Enix με τo optimize στα παιχνίδια στον υπολογιστή και ούτε πρόκειται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 632
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

δεν το έχω δει στο pc, αλλά ειλικρινά αμφιβάλλω ότι θα είναι χειρότερο 

 

η square μια χαρά παιχνίδια έχει βγάλει στο pc κατά καιρούς, το hitman που νομίζω είναι το τελευταίο που έπαιξα  είχε τέλειο performance και το deus ex επίσης μου πήγαινε μια χαρά (δεν ξέρω αν φταίει που έχω amd) 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν το έχω δει στο pc, αλλά ειλικρινά αμφιβάλλω ότι θα είναι χειρότερο 

 

η square μια χαρά παιχνίδια έχει βγάλει στο pc κατά καιρούς, το hitman που νομίζω είναι το τελευταίο που έπαιξα  είχε τέλειο performance και το deus ex επίσης μου πήγαινε μια χαρά (δεν ξέρω αν φταίει που έχω amd) 

Η Square με δυτικα στουντιο ναι. Με Ιαπωνικα ομως ειναι αρκετες φορες πονεμενη η ιστορια.

 

Και ενταξει, αν σε 1080 και 1070 ειναι καλυτερο απο PS4 να το βρασω. Ενω ειναι εξαιρετικο παιχνιδι σαν gameplay τα γραφικα δεν ειναι κατι το ιδιαιτερο.

 

EDIT: Τελος παντων επειδη δεν εγραψα για να γινει κανενα vs το θεμα (και δεν υπαρχει και λογος φυσικα) να ξαναπω οτι ειναι ενα εξαιρετικο παιχνιδι σαν gameplay που αξιζει να παιξουν ολοι. Και οταν κατεβει στην τιμη που θεωρει καποιος δικαια ας το αγορασει και ας μην μεινει στο θειο.

 

Δεν εχει περασει πολυς καιρος που σε PC βλεπαμε τα Ιαπωνικα παιχνιδια με τα κυαλια. Κριμα να ξαναγυρισουμε εκει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι μαζί σου στο τελευταίο, εγώ χαίρομαι και υποστηρίζω τζαπανίλα στα pc αν και κακά τα ψέματα στις κονσόλες τα πράγματα είναι πολύ καλύτερα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βλεπω και καποιοι εχουν μπερδεψει λιγο τα πραγματα το Nier ειναι της Platinumgames,η square ειναι ο publisher.

 

True, αλλά τα λεφτά που χρειάζονται για QA καθώς και για την υποστήριξη μετά το release τα δίνει ο publisher. Αν ο publisher πει "dlc" ο developer θα πει "ποσα? και ποσο ψιασοκώλικα?". Δεν είναι τυχαίο που μπορείς να ξέρεις πόσο γραμμένο θα έχουν ενα παιχνίδι, απλά κοιτώντας τον publisher. Εκτός και αν ο developer έχει τη δυνατότητα να θυσιάσει κεφάλαιο από το δικό του, που δυστυχώς πολλοί λίγοι έχουν αυτή τη δυνατότητα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η Square το μονο "optimazation" που κανει ειναι να χωνει drm denuvo παντου . Εχουμε καταντησει να θελουμε ps4 pro που βαζεις το δισκακι D1 και ειναι ετοιμο σε 5 λεπτα . Στο pc θελει drivers-patches- unofficial mods και παλι εχει crashes . Τελικα εχω 2 rx480 και η αποδοση ΑΑΑ τιτλου μετα απο τοσο καιρο ειναι γ@μιεται ο διας .

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο τι φαίνεται το ταπεινό μηχάνημα μου το παίζει αξιοπρεπώς σε 1080p. Κανα frame drop 1-2 φορές στο μισάωρο για μισό δευτερόλεπτο..αλλά thats it. :-D

 

Τώρα μπορούμε να μιλήσουμε λίγο για το θέμα του death στο prologue?

 

Το ξεκίνησα στο hard, χωρις να έχω ιδέα τι εστί nier και φτάνοντας στο πρώτο Boss, έφυγα μονόχιτος. Okay λέω bring it on...another try και με ξεκινάει απο την αρχή με το intro και όλα τα cutscenes unskippable!...Αντιλαμβάνομαι το bonfire tactic αλλά γιατί να μην μπορείς να κάνεις skip το intro-tutorial (5 λεπτά χάσιμο χρόνου)... Θα το συνεχίσω αύριο καθώς δεν έχω χρόνο να το ξαναπαίξω αλλά ένα μικρό shock το έφαγα :P 

 

Κατα τα άλλα φαίνεται πολύ ενδιαφέρον, ειδικά οι εναλλαγές του gameplay σε βαστάνε σε εγρήγορση. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο τι φαίνεται το ταπεινό μηχάνημα μου το παίζει αξιοπρεπώς σε 1080p. Κανα frame drop 1-2 φορές στο μισάωρο για μισό δευτερόλεπτο..αλλά thats it. :-D

 

Τώρα μπορούμε να μιλήσουμε λίγο για το θέμα του death στο prologue?

 

Το ξεκίνησα στο hard, χωρις να έχω ιδέα τι εστί nier και φτάνοντας στο πρώτο Boss, έφυγα μονόχιτος. Okay λέω bring it on...another try και με ξεκινάει απο την αρχή με το intro και όλα τα cutscenes unskippable!...Αντιλαμβάνομαι το bonfire tactic αλλά γιατί να μην μπορείς να κάνεις skip το intro-tutorial (5 λεπτά χάσιμο χρόνου)... Θα το συνεχίσω αύριο καθώς δεν έχω χρόνο να το ξαναπαίξω αλλά ένα μικρό shock το έφαγα :P 

 

Κατα τα άλλα φαίνεται πολύ ενδιαφέρον, ειδικά οι εναλλαγές του gameplay σε βαστάνε σε εγρήγορση. 

 

Τα ιδια περασα και γω στην αρχη το εβαλα στα hard και ψοφαγα γρηγορα αρκετες φορες και μαζι με το αρχικο cutscene που δεν μπορεις να το skipαρεις αναγκαστηκα να το παω στο normal ωστε να το περασω.Αν συνηθησεις παντως το gameplay και κανεις καποια upgrade μπορεις να το παιξεις hard γιατι προφανως ειναι πιο δυσκολο αλλα και πιο ευχαριστο(υπαρχουν και αρκετοι ψοφοι εννοειται :P ) σε σχεση με το normal που ειναι αρκετα ευκολο κυριως λογω του auto-lock target του pod.

 

Επισης βγηκε και Honest Trailer του nier automata

https://www.youtube.com/watch?v=gM1xQAjGvis

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο τι φαίνεται το ταπεινό μηχάνημα μου το παίζει αξιοπρεπώς σε 1080p. Κανα frame drop 1-2 φορές στο μισάωρο για μισό δευτερόλεπτο..αλλά thats it. :-D

 

Τώρα μπορούμε να μιλήσουμε λίγο για το θέμα του death στο prologue?

 

Το ξεκίνησα στο hard, χωρις να έχω ιδέα τι εστί nier και φτάνοντας στο πρώτο Boss, έφυγα μονόχιτος. Okay λέω bring it on...another try και με ξεκινάει απο την αρχή με το intro και όλα τα cutscenes unskippable!...Αντιλαμβάνομαι το bonfire tactic αλλά γιατί να μην μπορείς να κάνεις skip το intro-tutorial (5 λεπτά χάσιμο χρόνου)... Θα το συνεχίσω αύριο καθώς δεν έχω χρόνο να το ξαναπαίξω αλλά ένα μικρό shock το έφαγα :P 

 

Κατα τα άλλα φαίνεται πολύ ενδιαφέρον, ειδικά οι εναλλαγές του gameplay σε βαστάνε σε εγρήγορση. 

1080p νομίζεις ..... και μένα πήγαινε νερό μέχρι που με τα mod πήρα πρέφα ότι ήταν  κoνσολε upscale . - φτιαχτο για να φύγει η θολούρα και πες frame.

Στο πρώτο Boss χάνεις και το μεγάλο 2H katana για να μην αναρωτιέσαι μετά - και άμα σε φάνε πεφτουν και τα plug in chips !!! και θες corpse run oπως στα souls - αυτά τα ωραία δεν στα λένε στο ρημαδο tutorial 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικα προτεινω να το βαλετε στο normal εκτος αν δεν σας ενδιαφερει η  ιστορια και θελετε μονο challenge απο το συστημα μαχης(και εχετε και γερα νευρα).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

τα παιχνίδια της platinum στο normal πάντα τα βρίσκω αρκούντως  δύσκολα ειδικά προς το τέλος που μπορεί να γίνουν πολύ δύσκολα

 

όντως το hard είναι για γερά νεύρα ή για κάνα game+ όπου θα μπορείς να παίξεις με κάποιες αναβαθμίσεις ήδη, χωρίς να ξέρω τι γίνεται στο nier δε θα το επιχειρούσα για hard στο πρώτο playthrough

 

άλλωστε το normal για τα τζαπώνια είναι hard+ για τους δυτικούς 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει σε εκπτωσεις το Greenmangaming το Nier automata οπως και το dlc του

https://www.greenmangaming.com/search/nier%20automata

 

Σε steam εκπτωσεις καλοκαιριου που ειναι τον αλλο μηνα παντως δεν βλεπω να μπαινει φθηνοτερα απο το παραπανω ή απο κλειδαδικα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά χωρίς spoilers παρακαλώ, είναι φυσιολογικό στην πρώτη-πρώτη πίστα  (που είσαι διαστημόπλοιο) να ακούγεται ένα χαζό βουητό όλη την ώρα; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...