Προς το περιεχόμενο

NieR Automata [PC]


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

υπαρχει τροπος να σταματησει το white screen μου το βγαζει σε τυχαια σημεια συνηθως σε μαχη ειτε ειναι windows ειτε full screen

Αν δεν κάνω λάθος αυτό συμβαίνει συχνά σε επεξεργαστές που έχουν hyper threading.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 632
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

υπαρχει τροπος να σταματησει το white screen μου το βγαζει σε τυχαια σημεια συνηθως σε μαχη ειτε ειναι windows ειτε full screen

Δοκίμασε να βάλεις το affinity του επεξεργαστή στα ζύγά cores, δηλαδή 0,2,4,6...etc

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω είναι το ανάποδο, όσο περισσότερα play-through κάνεις έως το

 

 

Ε

 

 

νομίζω τόσο πιο πολλά καταλαβαίνεις και το σενάριο ξετυλίγεται.  :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Νομίζω είναι το ανάποδο, όσο περισσότερα play-through κάνεις έως το

 

 

Ε

 

 

νομίζω τόσο πιο πολλά καταλαβαίνεις και το σενάριο ξετυλίγεται.  :-D

Απλα μετα απο ενα σημειο σε παραβαζει μεσα και αναγκαστικα πρεπει να ξεκινησεις να ψαχνεις το Lore προκειμενου να καταλαβεις τι και πως.

Προσωπικα με ξενερωσε το τελευταιο playthrough.

Το game επρεπε να τελειωσει με τους διδυμους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To 2ο είναι αρκετά όμοιο με το 1ο και διαχωρίζει αισθητά μόνο προς το τέλος. Αλλά μιας και ξέρεις τι πρέπει να κάνεις βγαίνει πολύ γρήγορα. Το 3ο play-through είναι εντελώς καινούργιο.

Ουσιαστικά θέλει 3  βασικά play-throughs και εκεί μέσα υπάρχουν επιλογές που σου προσφέρουν και άλλα endings. Συνολικά είναι A-Z = 26 endings. 

 

@Dantε προσωπικά μου άρεσε όπως το έχουν στήσει και αυτό το πλούσιο lore που προσφέρει ένα μυστήριο ήταν κορυφή. Αλλα στο τέλος, ο καθ'ένας έχει την άποψη του και τα γούστα του.  :-D

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πως γινεται αυτο υπαρχει κανενας οδηγος ?

Ανοιγεις task manager,επιλεγεις details,βρισκεις το .exe του παιχνιδιου και μετα δεξι κλικ και επιλεγεις set affinity.

 

Mετα τικαρεις-ξετικαρεις οποιον πυρηνα θες.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανοιγεις task manager,επιλεγεις details,βρισκεις το .exe του παιχνιδιου και μετα δεξι κλικ και επιλεγεις set affinity.

 

Mετα τικαρεις-ξετικαρεις οποιον πυρηνα θες.

 

δεν βλεπω καποια τετοια επιλογη 

 

O9dMwTs.png

 

 

 

EDIT

 

οκ το βρηκα το εχει σαν ορισμος συνάφειας θα δοκιμασω και θα σου πω, ευχαριστω παντως 

δυστηχως παλι κολλησε δοκιμασα στο 0-2 και στο 1-3 αλλα τιποτα 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To 2ο είναι αρκετά όμοιο με το 1ο και διαχωρίζει αισθητά μόνο προς το τέλος. Αλλά μιας και ξέρεις τι πρέπει να κάνεις βγαίνει πολύ γρήγορα. Το 3ο play-through είναι εντελώς καινούργιο.

Ουσιαστικά θέλει 3  βασικά play-throughs και εκεί μέσα υπάρχουν επιλογές που σου προσφέρουν και άλλα endings. Συνολικά είναι A-Z = 26 endings. 

 

@Dantε προσωπικά μου άρεσε όπως το έχουν στήσει και αυτό το πλούσιο lore που προσφέρει ένα μυστήριο ήταν κορυφή. Αλλα στο τέλος, ο καθ'ένας έχει την άποψη του και τα γούστα του.  :-D

Το 2ο ειναι και το χειροτερο καθως ο 9S ειναι φλωρος γκρινιαρης και πραγματικα σου σπαει τα νευρα μετα απο ενα σημειο.

Καλα τα endings λενε οτι ειναι 26 αλλα ουσιαστικα 2 η 3 ειναι αν θυμαμαι καλα.

Βαφτιζουνε ending επειδη πεθανες καπου συγκεκριμενα κτλ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχει 2 που ειναι για το 1ο playthrough και για το 2ο.

Ε δε τα θεωρεις endings αυτα.

Μιλαω για το ποσα διαφορετικα σεναρια εχει μετα το 3ο playthrough.

2 η 3 ειναι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο τέλος του πρώτου playthrough βλέπεις το ending A. Στο τέλος του δεύτερου playthrough βλέπεις το ending B. Στο τέλος του τρίτου playthrough, ανάλογα με τις επιλογές που έχεις κάνει, βλέπεις ένα εκ των C,D,E. Τα υπόλοιπα είναι secret και πρέπει να τα ανακαλύψεις.

 

Όσον αφορά το παιχνίδι, απαιτεί τη δέουσα προσοχή, αρκετό διάβασμα και λίγο παραπάνω σκέψη. Όποιος το παίξει απλά για το hack n' slash κομμάτι, το οποίο είναι αρκετά καλό, θα χάσει την ουσία.

 

Μην παραλείψετε να επισκεφτείτε τις σημειώσεις για τους εχθρούς, τοποθεσίες κτλ... κρύβουν πολλές λεπτομέριες.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...