Προς το περιεχόμενο

NieR Automata [PC]


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Τέλος και για εμενα το Nier (A -> B -> C -> D -> E) και πάνε και τα save και όλα (τα έκανα backup φυσικά :P). Ωραίο game αλλα το τραβήξανε πολύ, αν μπορούσανε να χωρέσουν τα πάντα σε ένα playthrough θα ήταν game of the generation contender για εμενα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
  • Απαντ. 632
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Να ρωτήσω κατι και εγώ με την σειρά αφού ψάχνομαι για παιχνίδια αυτην την περίοδο μεχρι να έρθουν της nintendo , το παιχνιδάκι φαίνεται καλό αν και δεν ειμαι πολύ της ιαπωνικής κατάστασης , σαν παιχνίδι ειναι κλασσικό hack and slash απο οτι βλέπω αλλα εχει απο εκει και πέρα αλλα πράγματα να κάνεις οπως να βρίσκεις εξτρα αντικείμενα καποια challenges ίσως κτλπ ή ειναι τελείως γραμικό ?

 

Υ.Γ : Αν αγοραστεί τελικά δεν ξέρω αν το πάρω σε pc η ps4

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε ps4 παρε το.

Δε το λες κλασσικο hack n slash παντως.

Εχει κατι λιγα challenges και οχι δεν ειναι και τελειως γραμμικο.

Open world μπορεις να το πεις,με quest.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά δεν θα το έλεγα open world. Απλά διαδραματίζεται σε αρκετά μεγάλες περιοχές με αρκετά side-quests. Το λέω περισσότερο για να μη φανταστείς ότι είναι κάτι που μπορεί να συγκριθεί με Grand Theft Auto ή Elder Scrolls. Ο τρόπος που θα προσεγγίσεις τα objectives και το story είναι τελείως γραμικός.

 

Είναι hack and slash με μικρότερη έμφαση στα mechanics και μεγαλύτερη στην ιστορία, στην ανάπτυξη χαρακτήρων και στην ατμόσφαιρα.

 

Τώρα για το που να το πάρεις, εκτός και αν έχεις τούμπανο pc (που και πάλι αν είσαι άτυχος μπορεί να έχεις συχνά πυκνά crashes) πάρτο στο ps4. Προσωπικά με τη συμπεριφορά της Square Enix, δεν μπορώ να προτείνω καν να το πάρει κάποιος γιατί τους επιβραβεύει αυτό το "development", αλλά από την άλλη είναι και ωραίο παιχνίδι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ο υπολογιστής ειναι της υπογραφής μου οποτε δεν νομίζω να έχω θέμα εκτος αν γενικά στο pc εχει κακό performance , και η έκδοση για το pc απο οτι βλέπω ειναι και φθηνότερη. Θα το ψάξψ λίγο ακομα και θα αποφασίσω γιατι σκοπός ειναι να με κρατήσει λιγο το παιχνίδι να εχει και αλλα πράγματα να κάνεις οπως side quests που αναφέρθηκε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στο Pc φυσικα θα το παρεις. Εκτος αν θες να παθενεις ναυτια απ τα 25fps

Το εχεις παιξει στο pc?

Ευχαριστηθηκες να βλεπεις τη καρτα σου να καθεται στο 40% και τα fps ουτε καν πανω απο 60?

Η να κρασαρει καθε λιγο το παιχνιδι?

Ετσι και αλλιως με χειριστηριο το παιζεις το συγκεκριμενο.

Επισης δεν εχει φτιαχτει ακομα η υποστηριξη για FHD.Οποτε θα πρεπει να μπλεξει και με Mod.

Οποτε καλυτερα να παιζεις στα 25 fps παρα σε 1600Χ900.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν είδα την υπογραφή, ισχύει. Ναι μια χαρά θα σου παίζει, ειδικά αν βάλεις το FAR και ρίξεις λίγο το global illumination (AA ξέχνα το). Αν θέλεις να το λιώσεις το παιχνίδι, θα σου πάρει λογικά γύρω στις 60 ώρες (δεν έχω το dlc όποτε βάλε και μερικές από εκεί). Απλά έχε υπόψιν ότι support για τη pc version δεν υπάρχει και προσωπικά έχω τουλάχιστνο 3-4 ώρες έξτρα χρόνο παιχνιδιού μόνο και μόνο από την επανάληψη περιοχών που έκανα λόγω crash to desktop. Αλλά είναι τελείως στην τύχη το θέμα, μπορεί να μην έχεις ούτε ένα crash.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οντως και εγω διαβαζα για πολλα crash και 3-4 φορες μου κρασαρε ολες και ολες μεχρι να το τερματισω.

Αλλα προσωπικα μονο και μονο για το γραψιμο που εριξαν στην εκδοση στον υπολογιστη,δε θα το αγοραζα για pc.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στο Pc φυσικα θα το παρεις. Εκτος αν θες να παθενεις ναυτια απ τα 25fps

 

Μη λέτε ότι θέλετε. 60FPS τρέχουν οι εκδόσεις PS4 και PS4Pro απλά όχι τέλεια. Θα δεις αρκετές πτώσεις αλλά η εμπειρία είναι πιο smooth από του PC. Μερικά VS βιντεάκια δίπλα δίπλα θα σε πείσουν. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο ps4 του εχουν βγαλει τοσα patch που δεν εχει ουτε τα 2 κρασαρισματα σε ολο το campaign στο 1.00 .

Στο pc αναλογικα αν δε του αρεσει το hardware παιζει να εχεις καθε 15 λεπτα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προσωπικά με το αρχαίο μου σύστημα είχα μόλις 2 crash καθ' όλη την διάρκεια του.  Παρ'όλα αυτά το performance/stuttering και με το far χτύπαγε στο μάτι σε κάποια σημεία..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...