Προς το περιεχόμενο

Sea of Thieves [PC]


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

πρέπει να είναι και το καλύτερο pirate game που υπάρχει ιδίως το σαλπάρισμα του και το να παλεύεις με τα κύματα είναι φοβερό. Παίζω στο adventure mode και προσπαθώ να βρω τα πατήματα μου με ένα σαπιοκάραβο και μόνος μου να κουμαντάρο το καράβι.

Xθές είδα και ένα άλλο πλοίο στο ορίζοντα αρκετά μεγάλο. Αυτό ήταν αλλοί παίχτες η npc?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 200
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

το μόνο κακό που έχει είναι ότι κάθε 24 ώρες κάνει reset τον κοσμο του δλδ δεν είναι στην λογική ενός mmo όπου σώζεις το πλοίο σου και ότι έχεις πάνω. Το μόνο που σε ακολουθεί κάθε μέρα είναι το reputation σου. 

Πάντως αν και έχω παίξει μόνο μόνος μου νομίζω ότι θα έχει απειρο χαβαλέ να παίξεις με άλλους καθώς θέλει κόσμο για να μανουβράρεις το καράβι. ακόμα και τα μικρά θα πρέπει να κοιτάς τον χάρτη να δεις πυξίδα, να κατεβάσεις ανεβάσεις πανιά, άγκυρα την κατάλληλη ώρα μην στουκάρεις πάνω στο νησί η βράχια. 

Έχει το χαβαλέ του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πως κάνεις add friend σε αυτό το game?

τώρα για το crew ξέχασα να αναφέρω αυτά τα κανόνια που έχει και που είμαι σίγουρος ότι κάποιο kraken κάπου θα παραφυλλάει. Θέλει και κάποιον για τα κανόνια :D 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Πάντως -νομίζω το έχω προτείνει και παλιότερα- αναζητήστε streams στο Twitch, υπάρχουν άνθρωποι που ασχολούνται συστηματικά και δείχνουν πολύ πρόθυμοι να βοηθήσουν.

Νομίζω υπάρχει και ελληνικό κανάλι που stream-αρει Σ/Κ συνήθως και τον τελευταίο μήνα τους είδα να παίζουν το συγκεκριμένο παιχνίδι, παρέα, σίγουρα θα απαντήσουν.

Προσωπικά, εξακολουθώ να το βρίσκω... άδειο. Καλός ο χαβαλές, εφόσον υπάρχει παρέα, γιατί σόλο είναι λίγο μοναξιά, αλλά δεν μου λέει κάτι ως παιχνίδι και μηχανισμοί.

  • Like 3
  • Sad 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ πάντως χθές το βράδυ έκανα ένα σουλατσάρισμα και μου αρέσει πάρα πολύ. Κυρίως αυτή η αίσθηση της φουρτουνιασμένης θάλασσας και το πως προσπαθείς να πλοηγήσεις το σαπιοκάραβο σου είναι φοβερή.

Xθές πέρασα από ένα νησί που λεγόταν thieves den και κάποιος καποιοι ούτε που ξέρω άρχισαν και μου ρίχνανε κανονίες που τις γλίτωνα παρατρίχα και που αμέσως έκοψα το πηδάλιο και απομακρύνθηκα πρωτού μου κάνουν καμία ζημιά.

Μετά αποφάσισα να κινηθώ στα τυφλά και βρήκα στην μέση του πουθενά ένα ναυάγιο. Φυσικά βούτηξα και βρήκα ένα μπαούλο αν και ήθελε λίγο προσπάθεια για να μην πνιγώ. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ειναι πολυ ωραιο το παιχνιδι αλλα του λειπει το κινητρο για να λιωσεις, λεβελ απ, καλυτερα οπλα, με τα λεφτα μονο καστομαιζ αγοραζεις σκιν,

τα μεγαλα πλοια ειναι μποτακια με καλο λουτ, σκελετοι, και τα νησια φρουρια σε χτυπανε με τα κανονια αυτοματα, αφηνεις ενα ατομο στο καραβι να κανει γυρεισ και οι αλλοι 2
πανε με τα κανονια στο νησι σκοτονουν τουσ κανονιερηδες και μετα παρκαρεις και ξυλο για το λουτ !

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, makiss8 είπε

ειναι πολυ ωραιο το παιχνιδι αλλα του λειπει το κινητρο για να λιωσεις, λεβελ απ, καλυτερα οπλα, με τα λεφτα μονο καστομαιζ αγοραζεις σκιν,

τα μεγαλα πλοια ειναι μποτακια με καλο λουτ, σκελετοι, και τα νησια φρουρια σε χτυπανε με τα κανονια αυτοματα, αφηνεις ενα ατομο στο καραβι να κανει γυρεισ και οι αλλοι 2
πανε με τα κανονια στο νησι σκοτονουν τουσ κανονιερηδες και μετα παρκαρεις και ξυλο για το λουτ !

υπάρχουν άλλοι παίχτες στους χάρτες του adventure? δλδ συναντάς άλλα καράβια με πληρώματα? 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 ώρες πριν, chek2fire είπε

υπάρχουν άλλοι παίχτες στους χάρτες του adventure? δλδ συναντάς άλλα καράβια με πληρώματα? 

ναι εννοειται υπαρχουν, απλα ολοι κανουν κουεστ και δεν κυνηγανε κοσμο,

το μεγαλο το πλοιο ειναι μποτακι, οταν θα το πετυχεισ 2-3 φορες θα το καταλαβεις,

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για οποιον ενδιαφερεται, στο adventure περα απο το open world pvp υπαρχουν και τα tall tales που ειναι το “story mode” (καμια 30αρια ωρες playtime).
 

Κατα τα αλλα, μπορουν να γινουν διαφορες  επικες τρολλιες στο game, οπως το να παλευεις με το kraken, να το τρως και να σε κανει merge με αλλο server οπου spawnαρει καπακι δευτερο kraken.. 😄

Ή να κανεις το event του Flameheart, να σου κανει επιθεση ενα brigantine και να σκαει και kraken!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 μήνες μετά...
  • Moderators

"Βούτηξα" κι εγώ.

Είδα νωρίς λοιπόν ότι το σκεπτικό είναι "Sea of Thieves" και όχι "Sea of gentlemen", οπότε να προσέχω συνέχεια την πλάτη μου (ή του καραβιού ή του crew ή όλων μαζί :P).

Μέχρι στιγμής με randoms και μόνος έχω πάει. Έχει φάση, αλλά έχω ακόμα να μάθω αρκετά. Σίγουρα δεν είναι για μισάωρα sessions. ^_^

By the way, νερό και φωτισμός, όλα τα λεφτά. :D

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...