Προς το περιεχόμενο

Η Google θα αποσύρει την ονομασία Nexus από τα νέα της smartphones


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Βλεπω οτι ειμαι ο μονος που εχει αυτη την αποψη εδω μεσα :P

Εμενα αυτη η λεξη μου φερνει στο μυαλο καται αηδιαστικο, σαν.... Εμμετο καπως χεχε

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 50
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

μάλλον είσαι ο της ο μόνος δε ξέρω γιατι μου άρεσε πολυ η λέξη μ θυμίζει μαύρο μαύρο και βαθύ μοβ

μάλλον υποσυνείδητο απο το nexus 5 που ειχα για λιγο καιρό και ομόλογο μ άρεσε το νεξους πίσω :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως αν δε βγάλει και φέτος όμορφα με καλή οθόνη και φυσιολογικά μεγέθη (σε σχέση με την οθόνη) κινητά η Google εγώ από samsung s6 θα πάω σε κάποιο iPhone. Έχασα πολλές μέρες απ τη ζωή μου για να καταφέρω να το κάνω nexus το s6 με roms kernels launchers κτλ δε θα ξαναμπω σε αυτή τη διαδικασία με την επόμενη συσκευή.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως αν δε βγάλει και φέτος όμορφα με καλή οθόνη και φυσιολογικά μεγέθη (σε σχέση με την οθόνη) κινητά η Google εγώ από samsung s6 θα πάω σε κάποιο iPhone. Έχασα πολλές μέρες απ τη ζωή μου για να καταφέρω να το κάνω nexus το s6 με roms kernels launchers κτλ δε θα ξαναμπω σε αυτή τη διαδικασία με την επόμενη συσκευή.

 

Γιατί να κάνεις το s6 nexus;; τόσο χάλια ήταν ;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ακουω και καμια τρομερη αλλαγη. Απλα που θα αλλαξει το περιβαλλον και θα διαφερει απο τα παλαιοτερα nexus. Ετσι οπως το ακουω λοιπον αυτο θα ειναι και το νεο pure android, ετσι απλα. Ετσι κι αλλιως οτιδηποτε προσθετο θα ειναι καμια εφαρμογη google.

Το κομματι κατα τη γνωμη μου που θα πρεπει να γινει μια επαναπροσεγγιση ειναι αυτο της τιμης γιατι καπου εχει ξεφυγει το nexus project τιμολογιακα σε σχεση με το ξεκινημα του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ακουω και καμια τρομερη αλλαγη. Απλα που θα αλλαξει το περιβαλλον και θα διαφερει απο τα παλαιοτερα nexus. Ετσι οπως το ακουω λοιπον αυτο θα ειναι και το νεο pure android, ετσι απλα. Ετσι κι αλλιως οτιδηποτε προσθετο θα ειναι καμια εφαρμογη google.

Το κομματι κατα τη γνωμη μου που θα πρεπει να γινει μια επαναπροσεγγιση ειναι αυτο της τιμης γιατι καπου εχει ξεφυγει το nexus project τιμολογιακα σε σχεση με το ξεκινημα του.

Άμα το Nexus προσφέρει μία ομαλή εμπειρία στο λειτουργικό σύστημα με σωστή απόδοση και ενημερώσεις για τα επόμενα χρόνια τότε χαλάλι τα λεφτά του. Κοίτα τις "Ναυαρχίδες" από άλλες Android εταιρίες που είναι γεμάτες Bloatware, τρώνε κολλήματα, με άφαντες ενημερώσεις και κοστίζουν παραπάνω από το Nexus.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί να κάνεις το s6 nexus;; τόσο χάλια ήταν ;;

 

Ναι το touchwizz του s6, η χρήση ram, η μπαταρία και οι επιδόσεις είναι από μέτρια έως ενοχλητικά. Μπορείς να τα διορθώσεις όλα αν ψάξεις πάρα πολύ και να το κάνεις ακόμα και πιο γρήγορο από nexus 6p λόγο του ότι έχει exunos, αλλά χανεις εγγύηση, μετάπολιτική αξία και χρόνο

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ακουω και καμια τρομερη αλλαγη. Απλα που θα αλλαξει το περιβαλλον και θα διαφερει απο τα παλαιοτερα nexus. Ετσι οπως το ακουω λοιπον αυτο θα ειναι και το νεο pure android, ετσι απλα. Ετσι κι αλλιως οτιδηποτε προσθετο θα ειναι καμια εφαρμογη google.

Το κομματι κατα τη γνωμη μου που θα πρεπει να γινει μια επαναπροσεγγιση ειναι αυτο της τιμης γιατι καπου εχει ξεφυγει το nexus project τιμολογιακα σε σχεση με το ξεκινημα του.

Φαντάσου πόσο θα πάει φέτος που θα είναι συνδιασμός με HTC.Πιο ακριβό και από iphone το κόβω!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ακουω και καμια τρομερη αλλαγη. Απλα που θα αλλαξει το περιβαλλον και θα διαφερει απο τα παλαιοτερα nexus. Ετσι οπως το ακουω λοιπον αυτο θα ειναι και το νεο pure android, ετσι απλα. Ετσι κι αλλιως οτιδηποτε προσθετο θα ειναι καμια εφαρμογη google.

Το κομματι κατα τη γνωμη μου που θα πρεπει να γινει μια επαναπροσεγγιση ειναι αυτο της τιμης γιατι καπου εχει ξεφυγει το nexus project τιμολογιακα σε σχεση με το ξεκινημα του.

Για πες μας ποιο ήταν το ξεκινημα τους και οι χαμηλές τιμές. Του nexus 5;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για πες μας ποιο ήταν το ξεκινημα τους και οι χαμηλές τιμές. Του nexus 5;

Μόνο Nexus 4,5 και τα 7αρια είχαν καλή τιμή

 

Όλα τα άλλα ήταν κανονικά ακριβά κατά το λανσάρισμα και κάποια διατήρησαν για καιρό την υψηλή τιμή

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντως αν δε βγάλει και φέτος όμορφα με καλή οθόνη και φυσιολογικά μεγέθη (σε σχέση με την οθόνη) κινητά η Google εγώ από samsung s6 θα πάω σε κάποιο iPhone. Έχασα πολλές μέρες απ τη ζωή μου για να καταφέρω να το κάνω nexus το s6 με roms kernels launchers κτλ δε θα ξαναμπω σε αυτή τη διαδικασία με την επόμενη συσκευή.

Γιατι σε χαλασε το 6p και θα πας σε iPhone που είναι ομορφοτερο??????

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...