Προς το περιεχόμενο

Η Google θα αποσύρει την ονομασία Nexus από τα νέα της smartphones


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 50
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Και κάπως έτσι φτάνει το τέλος του android και έρχεται η αρχή μιάς έκδοσης που θα είναι σαν καρνάβαλι.

Από που ακριβως προεκυψε η διαπιστωση αυτή?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατι σε χαλασε το 6p και θα πας σε iPhone που είναι ομορφοτερο??????

 

Ναι το 6p είναι άσχημο τεράστιο και παρουσιάζει κάποια θέματα λόγο hardware.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί να πάρει κάποιος Google smartphone ; 3 χρόνια ενημερώσεις... Χωρίς αξία μεταπώλησης και με κενά ασφαλείας.

Γιατί υπάρχει κόσμος που προτιμάει καλώς ή κακώς Android αντί για iOS. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί υπάρχει κόσμος που προτιμάει καλώς ή κακώς Android αντί για iOS.

 

Σίγουρα και το κάθε λειτουργικό έχει τα θετικά και τα αρνητικά του.

Ενώ οι συσκευές λειτουργούν μια χαρά με το ζόρι να αλλάξουμε Android συσκευή...

Δεν θέλεις να αγορασεις καινούργια συσκευή κανένα πρόβλημα απλά να ξέρεις ότι υπάρχουν αυτά τα κενά ασφαλείας στη συσκευή...

Λέει η Qualcomm δεν έβγαλε drivers για το νέο λειτουργικό.

 

 

Μακάρι η HTC να βγάλει κάτι καλό καί οικονομικό. Αν και με τη τιμή πού θα έχει καλύτερα θα συμφέρει (οικονομικά) η αγορά ενός iPhone.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σίγουρα και το κάθε λειτουργικό έχει τα θετικά και τα αρνητικά του. Ενώ οι συσκευές λειτουργούν μια χαρά με το ζόρι να αλλάξουμε Android συσκευή... Δεν θέλεις να αγορασεις καινούργια συσκευή κανένα πρόβλημα απλά να ξέρεις ότι υπάρχουν αυτά τα κενά ασφαλείας στη συσκευή... Λέει η Qualcomm δεν έβγαλε drivers για το νέο λειτουργικό. Μακάρι η HTC να βγάλει κάτι καλό καί οικονομικό. Αν και με τη τιμή πού θα έχει καλύτερα θα συμφέρει (οικονομικά) η αγορά ενός iPhone.

Θα δείξει το αποτέλεσμα. Λίγη υπομονή και θα μάθουμε σύντομα τις τιμές.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στο μυαλό των περισσότερων pure android nexus motorola μην τα ξεχνάμε αυτά...

Ναι αλλά οι περισσότεροι δε ξέρουν.

Το pure android είναι το AOSP, αφού από εκεί προκύπτουν όλα τα custom firmware ακόμα και αυτά των goog, moto, OP, κλπ.

 

Τα Nexus φοράνε goog android και όχι stock android, ενώ είναι πήχτρα στο bloatware (goog services).

Για τη samsung και τους υπόλοιπους της παρέας (OHA) δε το συζητάω κάν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι το touchwizz του s6, η χρήση ram, η μπαταρία και οι επιδόσεις είναι από μέτρια έως ενοχλητικά. Μπορείς να τα διορθώσεις όλα αν ψάξεις πάρα πολύ και να το κάνεις ακόμα και πιο γρήγορο από nexus 6p λόγο του ότι έχει exunos, αλλά χανεις εγγύηση, μετάπολιτική αξία και χρόνο

Εγω φιλε που εχω το s6 (ενω ειχα πει δε θα ξαναπαρω ποτε samsung μετα τη μεγαλη απογοητευση του s3),μετα απο το nexus 6 ειμαι απλα χαρουμενος.κανενα θεμα στη ραμ, ανετα 5-6 εφοαρμογες μαζι, μπαταρια 2 μερες ανετα, οθονη καμερα απιστευτη, τι αλλο να θες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω φιλε που εχω το s6 (ενω ειχα πει δε θα ξαναπαρω ποτε samsung μετα τη μεγαλη απογοητευση του s3),μετα απο το nexus 6 ειμαι απλα χαρουμενος.κανενα θεμα στη ραμ, ανετα 5-6 εφοαρμογες μαζι, μπαταρια 2 μερες ανετα, οθονη καμερα απιστευτη, τι αλλο να θες

 

Ο ήχος σε συναυλίες πως είναι; Γιατί οι περισσότερες Android συσκευές παραμορφώνουν.

 

Εξαίρεση κάποια htc

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω φιλε που εχω το s6 (ενω ειχα πει δε θα ξαναπαρω ποτε samsung μετα τη μεγαλη απογοητευση του s3),μετα απο το nexus 6 ειμαι απλα χαρουμενος.κανενα θεμα στη ραμ, ανετα 5-6 εφοαρμογες μαζι, μπαταρια 2 μερες ανετα, οθονη καμερα απιστευτη, τι αλλο να θες

 

Εσυ δεν το χρησιμοποιεις μάλλον το κινητό σου πολύ. Εγώ το φορτίζω πρωί απόγευμα. Με root κρατάει 20 εφαρμογές αντί για 6. Αν δεις και αυτά που έγραψα πριν ο μονος λόγος που το κρατάω είναι η οθόνη και η κάμερα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είχα πάρει το Nexus 5 και είχα τήν χειρότερη εμπειρία, ψάχνω γιά γνωστά προβλήματα για το Motorola Nexus 6 και το Nexus 6p και βλέπω έχουν αναφερθεί αρκετά.

Οι νέες google συσκευές άραγε θά έχουν καί αυτές προβλήματα;

 

Μάλλον αυτές οι συσκευές δέν απευθύνονται στόν μέσο χρήστη αλλά σε προγραμματιστές πού τους αρέσει το debugging.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οι νέες google συσκευές άραγε θά έχουν καί αυτές προβλήματα;

 

Μάλλον αυτές οι συσκευές δέν απευθύνονται στόν μέσο χρήστη αλλά σε προγραμματιστές πού τους αρέσει το debugging.

Η ίδια η ερώτησή σου είναι εκ των πραγμάτων ...προβληματική.

 

Πώς είναι δυνατό να γνωρίζει κάποιος, από τη στιγμή που δεν έχουν κυκλοφορήσει καν στην αγορά;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...