Προς το περιεχόμενο

iOS 10 στις 13 Σεπτεμβρίου


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

είναι καθαρά λόγο επιλογή σας!!!

 

Δεν καταλαβαίνετε, ότι οι συσκευές λειτουργούν με ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ λειτουργικό; Ότι όταν παλιώνουν ΔΕΝ γίνεται να τους βάζεις νεότερο λειτουργικό; 

Τα παραπονα σου στην Apple αγαπητε. Αυτη ηταν που αποφασισε να βγαλει την τελευταια εκδοση στο iphone 4s. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 141
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καταρχάς... το εάν σας "κατέστρεψε" (καρα-βάρυνε) την παμπάλαια συσκευή σας ένα νεότατο (και άκρως βαρύτερο) λειτουργικό...

...είναι καθαρά λόγο επιλογή σας!!!

 

Εγώ στην γυναίκα μου (που της έχω δώσει το παμπάλαιο 4s μου), της είχα ΑΚΟΜΑ την 6άρα πάνω έως πριν μια μέρα πριν αποσυρθεί η 7άρα, που ΠΑΡΑΠΟΝΕΘΗΚΕ η ίδια (για διάφορα features που δεν είχε) και παρά τις αντιρήσεις μου, της έβαλα τελικά την 7.

 

Δεν καταλαβαίνετε, ότι οι συσκευές λειτουργούν με ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ λειτουργικό; Ότι όταν παλιώνουν ΔΕΝ γίνεται να τους βάζεις νεότερο λειτουργικό; Είναι σαν να πας σε... "Ντε-Σεβό" να βάλεις υπερσύγχρονο υπολογιστή και ηλεκτρικά! Έχει νόημα;

 

 

...Όσο αφορά το 10... καλώς να' ρθει...

...αν και εγώ "καίγομαι" για την καθυστέρηση του iPad Air 3, που 'χω τάξει στον ανηψιό μου να του δώσω το 2άρι... και μου "τα 'χει κάνει τσουρέκια"!

Κι απ' ό,τι διαβάζω, θα το πάνε μάλλον για Μάρτη του 2017!!!!!

Είσαι λάθος, η εταιρία δίνει ενημερώσεις που περιέχουν και σημαντικές ενημερώσεις ασφαλείας, όταν όμως αυτή η ενημέρωση καταστρέφει την ταχύτητα της συσκευής και η μόνη σου επιλογή είναι είτε παλαιό λειτουργικό δίχως τις πρόσφατες ενημερώσεις ασφαλείας ή το πρόσφατο αλλά με κολλήματα τότε είναι ντροπή.

Επεξ/σία από Neg
  • Like 11
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

...αν και εγώ "καίγομαι" για την καθυστέρηση του iPad Air 3, που 'χω τάξει στον ανηψιό μου να του δώσω το 2άρι... και μου "τα 'χει κάνει τσουρέκια"!

Κι απ' ό,τι διαβάζω, θα το πάνε μάλλον για Μάρτη του 2017!!!!!

Δεν πρόκειται να βγάλουν Air 3. Πλέον όλα Pro θα είναι και μάλιστα χωρίς 3.5mm jack.

 

 

Off topic αλλά μήπως γνωρίζει κανείς πότε θα βγουν τα καινούργια macbook pro και το macOS Sierra?

 

MacBook pro έχουν ήδη καθυστερήσει πάρα πολύ, ακούγεται όμως ότι θα ανακοινωθούν σε ξεχωριστό event μέσα στον Οκτώβριο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε maxx71 το μηνυμα μου για 7,1 ηταν πριν διαβασω το μηνυμα του αλλου φιλου για το ios 7. Απαντουσα στο παραπανω μηνυμα που ελεγε για ios 8 :)


Απο εκει και περα μηπως ειστε λιγο υπερβολικοι οτι καταστραφηκε το 4s με το ios 9 ; Χρηστης 4s ειμαι με 9.3.5

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φιλε maxx71 το μηνυμα μου για 7,1 ηταν πριν διαβασω το μηνυμα του αλλου φιλου για το ios 7. Απαντουσα στο παραπανω μηνυμα που ελεγε για ios 8 :)

Απο εκει και περα μηπως ειστε λιγο υπερβολικοι οτι καταστραφηκε το 4s με το ios 9 ; Χρηστης 4s ειμαι με 9.3.5

Και εγώ το έχω σπίτι και σέρνεται.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ως apple Beta Tester , εδω κι 2 μηνες , η συσκευη δουλευει απροβληματιστα ( iphone 6s plus ) , η μπαταρια ανετα 1 1/2 μερα , οι εφαρμογες πετανε , χωρις lag , κι ολα στο δευτερολεπτο , θα μπορουσαν να κανουν κατι παραπανω στα γραφικα , αλλα οκ . 

 

Οπως λεει κι στην αρχη το αρθρο , Η Apple πιστη . 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δε θα βγει νεο air. Εγω τισμπησα το νεο 9.7 προ με 128 γιγα κι ειναι πραγματικο εργαλειο. Φυσικα δε περιμενα κατι λιγοτερο απο την απλ.

 

Πολυ πολυ πρακτικο και βολικο το multitasking στην ιδια οθονη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το Data button θα πρέπει να εμφανίζεται μόνο αν έχεις ήδη μπει στη συσκευή με passcode ή Touch ID. Αλλιώς θα πρέπει να αφαιρεθεί η δυνατότητα να ανοίγεις Control Center από Lock Screen προκειμένου να μην μπορεί ο κλέφτης να κλείσει τα mobile data χωρίς passcode ή Touch ID και να σε αποκλείσει απ' το Find My iPhone.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταρχάς... το εάν σας "κατέστρεψε" (καρα-βάρυνε) την παμπάλαια συσκευή σας ένα νεότατο (και άκρως βαρύτερο) λειτουργικό...

...είναι καθαρά λόγο επιλογή σας!!!

 

Εγώ στην γυναίκα μου (που της έχω δώσει το παμπάλαιο 4s μου), της είχα ΑΚΟΜΑ την 6άρα πάνω έως πριν μια μέρα πριν αποσυρθεί η 7άρα, που ΠΑΡΑΠΟΝΕΘΗΚΕ η ίδια (για διάφορα features που δεν είχε) και παρά τις αντιρήσεις μου, της έβαλα τελικά την 7.

 

Δεν καταλαβαίνετε, ότι οι συσκευές λειτουργούν με ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΟ λειτουργικό; Ότι όταν παλιώνουν ΔΕΝ γίνεται να τους βάζεις νεότερο λειτουργικό; Είναι σαν να πας σε... "Ντε-Σεβό" να βάλεις υπερσύγχρονο υπολογιστή και ηλεκτρικά! Έχει νόημα;

 

 

...Όσο αφορά το 10... καλώς να' ρθει...

...αν και εγώ "καίγομαι" για την καθυστέρηση του iPad Air 3, που 'χω τάξει στον ανηψιό μου να του δώσω το 2άρι... και μου "τα 'χει κάνει τσουρέκια"!

Κι απ' ό,τι διαβάζω, θα το πάνε μάλλον για Μάρτη του 2017!!!!!

 

εδώ μιλάμε ότι η ίδια η εταιρεία που κατασκευάζει το προϊόν ενημερώνει τους πελάτες της ότι μπορούν να αναβαθμιστούν στην τελευταία έκδοση του λογισμικού

 

και επίσης προχωράει παραπέρα - τους βάζει να κάνουν update τη συσκευή τους μέσω της αντίστοιχης ειδοποίησης που τους στέλνει

 

δηλαδή ο χρήστης τι θα κάνει;

 

θα αναλύσει το νέο iOS της Apple και θα κρίνει αν το hardware της συσκευής του θα σηκώσει το καινούργιο λειτουργικό σύστημα;

 

ή θα έπρεπε η εταιρεία να προφυλάξει τον πελάτη της και να αξιολογεί καλύτερα ποια προϊόντα της μπορούν να πάρουν τις αναβαθμίσεις λογισμικού που δίνει;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου κανει εντυπωση που θα ειναι συμβατο το πρωτο ipad mini με το ios 10 δεδομενου οτι εχει ακριβως το ιδιο hardware με το ipad 2.

 

Το οποιο ipad 2 ειναι συσκευη του 11' και ηδη σερνεται με την 9.3.5 πανω , τυχαινει να το εχω στην κατοχη μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μου κανει εντυπωση που θα ειναι συμβατο το πρωτο ipad mini με το ios 10 δεδομενου οτι εχει ακριβως το ιδιο hardware με το ipad 2.

 

Το οποιο ipad 2 ειναι συσκευη του 11' και ηδη σερνεται με την 9.3.5 πανω , τυχαινει να το εχω στην κατοχη μου.

Το iPad mini 2 όχι το 1


iPad Pro 12,9"
iPad Pro 9,7"
iPad Air 2
iPad Air
iPad 4. Generation
iPad mini 4
iPad mini 3
iPad mini 2
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...