Προς το περιεχόμενο

Wasteland 3


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Wasteland-3-1-672x372.jpg

 

Wasteland 3 announced – First details + prototype screenshots

 

Η inXile Entertainment ανακοίνωσε σήμερα το Wasteland 3. Το Wasteland 3 θα διαδραματίζεται στα μέρη του παγωμένου Colorado, και οι παίχτες θα πρέπει να αντιμετωπίσουν δύσκολες ηθικές επιλογές και θυσίες. Ένα χρηματοδοτούμενο από τους παίχτες campaign θα κυκλοφορήσει στις 5 Οκτωβρίου στο FIG και μπορείτε να δείτε τις πρώτες εικόνες παρακάτω. Το Wasteland 3 θα έχει οχήματα, περιβαλλοντικούς κινδύνους, ένα ανανεωμένο και πιο ομαλό action system, αναβαθμίσημο Ranger Base και νέο dialog tree system. Επίσης το παιχνίδι θα έχει multiplayer από την στιγμή που θα κυκλοφορήσει.

 

Wasteland-3-1.jpg

 

Wasteland-3-2.jpg

 

 

 

Wasteland-3-3.jpg

 

 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 67
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Ακόμα δεν κυκλοφόρησε το Torment: Tides of Numenerra και αυτοί ξεκινούν ήδη καμπάνια για το Wasteland 3? Με Wasteland 2 - Tides στην ίδια μασχάλη είδαμε τι θέματα υπήρξαν, γιατί κινούνται στην ίδια λογική?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Όταν είχε τεθεί το ίδιο ερώτημα με το Wasteland 2 και το Tides η απάντηση ήταν πως οι συγγραφείς είχαν τελειώσει, και έτσι τους κρατούσε στο studio, βάζοντάς τους να δουλέψουν πάνω στο επόμενο παιχνίδι.

 

Πρακτικά, ναι, είχαμε διάφορα θέματα. 

 

Μου αρέσει το setting, αλλά δεν ξέρω αν θα κάνει το Fig δεκτή κάποια κάρτα. Περιμένω, πάντως, να δω πώς θα το παρουσιάσουν το project και, κυρίως, τι ορίζοντα θα δώσουν. 

 

Πάντως, είναι ευχάριστο για τα RPG, γενικότερα, το ότι πήγαν αρκετά καλά ώστε να συνεχίσουν.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ανάλογες ενστάσεις είχα και με τη Harebrained, που λίγο καιρό μετά το Kickstarter του Shadowrun Returns έκανε άλλο ένα (νομίζω και δεύτερο), ενώ το παιχνίδι ήταν ακόμα σε βασικό στάδιο ανάπτυξης. Εδώ η nXile έχει κάνει ήδη μια φορά το ίδιο πράγμα και το επαναλαμβάνει, έχοντας την εμπειρία των καθυστερήσεων και των bugs του Wasteland 2. Αν υπήρχε σαφές χρονοδιάγραμμα και ενδείξεις για σύντομη κυκλοφορία του Torment θα ήμουν πιο θετικός, αλλά η τελευταία φορά που ακούσαμε κάτι σαφές για τον τίτλο ήταν...?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι όπως το είπε ο Snoob, κάποιες ομάδες εργαζομένων από το Tides έχουν ολοκληρώσει το έργο τους, και τώρα ο Fargo θέλει να τους αξιοποιήσει σε άλλο project.

 

Δεν το βρίσκω κακό αυτό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

και μένα δεν με ενθουσίασε το προηγούμενο. Συν ότι είχε κάποια σοβαρά θέματα ιδίως στο gameplay του και κυρίως όπως ήταν δομημένος ο μηχανισμός στις μάχες. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παρόλο που είμαι αρνητικός απέναντι στα preorder και συμφωνώ με τις ανησυχίες των προηγούμενων, μου άρεσε πολύ το προηγούμενο οπότε θα κάνω αγορά στο χαμηλότερο tier όταν ανοίξει.

 

Η κατάσταση στο launch Δεν με ανησυχεί, καθότι πότε Δεν παίζω παιχνίδι πριν περάσουν 6 μήνες από την κυκλοφορία του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πολύ ωραίο παιχνίδι.. αλλά δεν μου άρεσε (μόνο το 2 έπαιξα. λίγο). Όχι οτι δεν ήταν καλό αλλά μου φάνηκε εξαιρετικά δύσκολο + δεν την παλεύω με turn-based (αχ που είσαι DA1..)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tα screens πάντος μου αφήνουν πολύ καλύτερη αίσθηση απο το 2. Πιστεύω οτι θα ειναι καλύτερο του 2, από gameplay (και το 2 μου άρεσε σε μεγάλο βαθμό) γιατι το team τώρα έχει ζεσταθεί, και χειρίζεται καλύτερα και την μηχανή, και το artistic κομμάτι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Άνοιξε το campaign https://www.fig.co/campaigns/wasteland-3#about

Ήδη έφτασε 1,5 εκ $ από 2.7 εκ στόχο

Μεγάλος στόχος τα 2.7 αλλά καλύτερα ένας μεγάλος στόχος και να ολοκληρωθεί χωρίς(?) προβλήματα ο τίτλος παρα λίγα και μετά να ψάχνουν επιπλέον χρήματα, κάτι που έχουμε δει να συμβαίνει σε πολλά project.

 

Όσοι έκαναν backing το wasteland 2 έχουν έκπτωση 5$.

Επίσης, όσοι κάνουν pledge τις πρώτες 48 ώρες, παίρνουν δώρο το UnderRail ή το Stasis. Εγώ που ήθελα το πρώτο με βόλεψε ακόμα περισσότερο.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Nαι, το είδα, απλά σκέφτηκα μήπως μου ξέφυγε κάτι όταν επέλεγα τα extras στο pledge.

 

Καλό θα ήταν να μας έδιναν τη δυνατότητα να δηλώσουμε έστω μια προτίμηση με το pledge, να έχουν και αυτοί ένα μπούσουλα. Θα δείξει, μακάρι να μην έχουμε μπερδέματα στην πορεία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Gameplay trailer.... ή μάλλον περισσότερο ειναι proοf of concept, για το ύφος που θα έχει το παιχνίδι. 

Μου αρέσει ο τρόπος που το χειρίζονται...αν και υποθέτω animations, voice-acting, και ήχοι γενικότερα θα βελτιώθουν με τον καιρό.

 


Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Στην παρουσίαση στο fig δίνουν έμφαση στη βελτίωση των διαλόγων, κι αυτό είναι σίγουρα θετικό, το 2 κάποιες φορές υστερούσε σε επιλογές ή ήταν πολύ "ξύλινο" στις αντιδράσεις των NPC.

 

Καλή ιδέα τα οχήματα, αλλά θα χρειαστούν ισορροπία. Ο Fargo υπόσχεται περισσότερες ευκαιρίες να παίξεις ως "κακός" χαρακτήρας.

 

Το multi, δεν ξέρω, πρέπει να το δούμε αναλυτικότερα, τι έχουν κατά νου.

 

Γενικά, καλή ιδέα η αλλαγή setting, τα υπόλοιπα στην πορεία. Καλό 2018, βέβαια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...