Προς το περιεχόμενο

Wasteland 3


Psycho_Warhead

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 72
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

1 ώρα πριν, {TDi}Dj2k..infc είπε

Όλο αξίζει και τα DLC είναι integrated στο main quest, οποτε πάρτα όλα. Καλύτερο από το XCOM 2 δεν είναι, απλά έχει πιο rpg story φάση. Προσωπικά είναι το καλύτερο στο είδος game που έχω παίξει μετά το XCOM 2, 40K Chaos Gate και ίσως το King Arthur.

Παίζω XCOM 2 αυτή την περίοδο.Ρε τι παιχνιδάρα είναι αυτή και πως μου είχε ξεφύγει;

Μάλλον επειδή είχα δοκιμάσει το 1 και δεν με κράτησε.

Sorry για το off topic, βάζω και το wasteland στη λίστα για να ασχοληθώ μόλις τελειώσω το Xcom.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, panagiotis54 είπε

τι ειναι το king arthur παλι??? ρε ξεκολλα λιγο να πουμε,
ακομα δεν εχω τερματισει το ρομποκοπ 5 μηνες τωρα, μολις μπηκα act 3 στο bg3 στο 1ο playthrough, το hogwarts δεν το εχω ξεκινησει καν, οverwatch επεσα diamond απο masters, ειχα ακομα 2 indies και ξεκινανε και φορολογικες δηλωσεις σε λιγο...δηλ λιγο καπου ελεος και 2Χ24ωρα να ειχε η μερα απλα δεν προλαβαινω!!!! 🥲

Τρεις ζωές θέλουμε αδερφέ: Μία μόνο για να παίζουμε, μία μόνο για να γλεντάμε και μία να τη ζήσουμε ως κανονικοί άνθρωποι. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, Zus είπε

Τρεις ζωές θέλουμε αδερφέ: Μία μόνο για να παίζουμε, μία μόνο για να γλεντάμε και μία να τη ζήσουμε ως κανονικοί άνθρωποι. 

Μπααα!

Και στην 2η και στην 3η θα παίζουμε τα νέα παιχνίδια που θα βγαίνουν. :D

  • Haha 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το παιχνίδι πάντως είναι crpg με οτι αυτό συνεπάγεται . Το μόνο κοινό με xcom είναι το εικονίδιο της ασπίδας στο cover και το turn based στο combat. Το γράφω για να μην υπάρχουν άλλα expectations απο αυτο που πραγματικά είναι το παιχνίδι 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1ον

koulis-mitsotakis.gif

2ον επειδη τωρα εφτασα σπιτι και ειχα ξεχασει και τι εχω

GAMES.PNG.796d00e6350c1647274f226824929d10.PNG

indie games, μαλλον εννοουσα το the last of us 😛 

3oν, πραγματικα δεν προλαβαινω τα κανω install και δεν τα παιζω καν...απλα αγοραζω νεους σκληρους για να τα βαλω πλεον!!! 😛 

δηλ ευτυχως που ειμαι και αντικοινωνικο ατομο αλλιως θα την ειχα πατησει 😛 
αν προσθεισεις οτι καθε λιγο και λιγακι βγαινει και καμια fallout σειρα, κανενα dune, κανενα reacher ε ενταξει...

παρολες τις χιλιαδες @@@ που βγαζει το χολιγουντ παλι και 20 να ησουν δυσκολα θα προλαβαινες!!

 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Φιλοσοφία mode on

Απλά σκεφτείτε το ενδεχόμενο να μην είναι τόσο σημαντικά τα video games/ οι ταινίες κτλ και για αυτό να μην βρίσκεται χρόνο. Αλλιώς μια χαρά θα βρίσκαμε όλοι μας. Το λέω γιατί έχω πιάσει τον εαυτό μου να απορεί γιατί δεν κάθεται να παίζει ανταυτού προτιμάει να κοιτάζει το ταβάνι.

Φιλοσοφία mode off

Επεξ/σία από GreekMonkey
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 22/4/2024 στις 10:34 ΠΜ, {TDi}Dj2k..infc είπε

Όλο αξίζει και τα DLC είναι integrated στο main quest, οποτε πάρτα όλα. Καλύτερο από το XCOM 2 δεν είναι, απλά έχει πιο rpg story φάση. Προσωπικά είναι το καλύτερο στο είδος game που έχω παίξει μετά το XCOM 2, 40K Chaos Gate και ίσως το King Arthur.

Τελείωσα XCOM 2. Συνεχίζω με Wastelands 3 ή πάω για 40K Chaos Gate που παρατηρώ ότι σε θέμα UI τουλάχιστον είναι ολόιδιο με XCOM 2;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

To wasteland 3 δεν είναι tactical turn based strategy όπως ανεφεραν και πιο πριν τα παιδιά. Είναι western crpg.

Αν θέλεις είδος σαν το xcom πας κατευθείαν για warhammer ή King Arthur ή Mutant year zero η gears tactics

  • Like 6
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά πέρα από το XCOM νομίζω κανένα από αυτά δεν είναι tactical turn based strategy, αλλα ναι, το Wasteland είναι crpg με turn-based combat. Βασικά το πιο κοντά είναι το Phoenix Point, αλλα προσωπικά για μένα είναι discount XCOM και ας είναι από τους original devs.

 

Επεξ/σία από {TDi}Dj2k..infc
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τσίμπησα το Wasteland 3 τελικά, αφενός επειδή ήταν σε έκπτωση και αφετέρου επειδή είναι crossplatform και υποστηρίζει Mac.

Πεταμένα λεφτά, crossplatform είναι μόνο στα χαρτιά. Όταν παίζω από Mac, τα cloud saves στο steam δεν εμφανίζονται στο PC και τούμπαλην, εν αντιθέσει με το XCOM 2 που το cloud saving λειτουργούσε ρολόι.

Το ίδιο ισχύει και μεταξύ steam deck και PC με τη διαφορά ότι εκεί λύνεται απ' ό,τι διαβάζω κάνοντας force το game να τρέξει μέσω Proton...

Επεξ/σία από Zus
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 29/04/2024 at 12:20, Zus said:

Τελείωσα XCOM 2. Συνεχίζω με Wastelands 3 ή πάω για 40K Chaos Gate που παρατηρώ ότι σε θέμα UI τουλάχιστον είναι ολόιδιο με XCOM 2;

Εαν τελείωσες το Xcom, τα συλλυπητήρια μου αλλά κ τα συγχαρητήρια μου: έχει υπέροχες μοντες να δοκιμάσεις. 

😁

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...