Προς το περιεχόμενο

PlayStation VR Topic [PS VR]


vste

Προτεινόμενες αναρτήσεις

5 ώρες πριν, StormGr είπε

Είχε 2 κουπόνια. Το ένα είχε τα 4 παιχνίδια και το άλλο κουπόνι το vs worlds. Για κοίτα λίγο ξανά το κουτί σου καλύτερα. Καλή χρονιά!

Είχες δίκιο ,ναι,είχε μπλεχτεί το κουπονάκι με τα άλλα χαρτιά....καλή χρονιά να έχεις ...ευχαριστώ!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 698
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
14 λεπτά πριν, Tsino είπε

Παιδιά και εμένα με πιάνει ναυτία όταν παίζω Skyrim. Μετά το μισάωρο αρχίζω και ανακατεύομαι.

Παίζει ρόλο που έχω τοποθετημένη την κάμερα ?

 

Ουδεμία φίλε.

Εχει να κάνει καθαρά με το γεγονός οτι είσαι καθιστός ενω το μυαλό σου λαμβάνει διαφορετική/"λάθος" πληροφόρηση οτι είσαι όρθιος και κινείσαι (μέσα στο παιχνίδι).
Θέλει εξάσκηση το θέμα, αν είσαι επιρρεπής στη ναυτία όμως ίσως είναι κάτι το οποίο ενδέχεται να μην το ξεπεράσεις ποτέ - η occulus αυτο τον καιρό - απ'οτι διαβάζω - ασχολείται ΚΑΙ μ'αυτό (βλέπε: καταπολέμηση της ναυτίας)...

Αν ζαλίζεσαι με παιχνίδια 1st person ομως...μη τυχόν και τολμήσεις να παίξεις κανα' Wipeout με την κάμερα κλειδωμένη στον πιλότο, πίστεψέ με, θα χρειαστείς κουβά μετά 😂

Είπαμε, το VR ειναι ακόμα σε βρεφικά στάδια, έχουμε ακόμα πολύ δρόμο μέχρι να φτάσει στα επίπεδα οπου θα μπορούν να το χρησιμοποιουν ολοι χωρίς τις (όποιες) παρενέργειες.  

Επεξ/σία από red1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

24 λεπτά πριν, Tsino είπε

Παιδιά και εμένα με πιάνει ναυτία όταν παίζω Skyrim. Μετά το μισάωρο αρχίζω και ανακατεύομαι.

Παίζει ρόλο που έχω τοποθετημένη την κάμερα ?

Προπονηση θελει. Αν εισαι νεος στο αθλημα ξεκινα με vr εμπειριες και παιχνιδια χωρις εντονη κινηση. Αφου καταφερνεις μισαωρο τωρα, πιθανοτατα δε θα εχεις θεμα οταν συνηθισεις. Ενας μινι οδηγος που εγραψε συμφορουμιτης λιγο πιο πισω, ειναι κατατοπιστικοτατος.

  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά, δυνατός τίτλος για VR (και οχι μόνο) :
 

 

Θα είναι απο τα παιχνίδια που θα  αναδείξει τις δυνατότητες του PSVR, υπόψιν όμως, δεν παίζεται ολόκληρο σε VR mode, θα έχει ενα ξεχωριστό campaign διάρκειας 3 ωρών περίπου...
10+ χρόνια περίμενα για καινουργιο Ace combat, οι γραφικάρες και οι μουσικάρες ειναι ακόμα παρούσες (δόξα το Θεό)

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα πάντως δεν με έπιασε κάτι όταν έπαιξα τα παιχνίδια Playstation worlds, the playroom και until dawn rush of blood. Έχω ακούσει αρκετούς να τους πιάνει και μου κάνει εντύπωση.

Στο Until dawn λίγο καθώς κατέβαινε το τραίνο με κάτι ένιωθα ότι σαν να με τραβούσε αλλά τίποτα από sick motion ή όπως το λένε.

Θα παίξω κάποια στιγμή και τα άλλα παιχνίδια που έχω όπως Robinson και Time Carnage για να δω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 λεπτά πριν, L-Griever είπε

Εμένα πάντως δεν με έπιασε κάτι όταν έπαιξα τα παιχνίδια Playstation worlds,

 

Αν δεν καταλαβες τιποτα και στο Scavengers Odyssey απο αυτο το πακετο(VR Worlds), νομιζω οτι δεν θα εχεις θεμα πουθενα.

 

Στο τρενακι του Rush of blood ειναι και κατι αλλο εκτος απο την κινηση. Ειναι τρενακι οποτε ειναι λογικο να σε πιανει λιγο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έβαλα στο πατέρα μου το shark encounter από το vr world, πρώτη του επαφή με vr, 57 χρονών άνθρωπος από χωριό. Σοκαριστικές οι αντιδράσεις. Θύμισε παιδί που βλέπει πρώτη φορά στη ζωή του ηλεκτρονικό. Έχοντας το 1 μήνα στη κατοχή μου θεωρώ ότι το vr είναι το μέλλον και μεγάλη επανάσταση. Νιώθω δέος, όπως ένιωσα πριν 20 χρόνια που έπαιξα πρώτη φορά με gameboy και master system. Δε πίστευα ότι μπορούσα να ξαναβιώσω κάτι "πρώτη φορά".

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Χρησιμοποίησα και εγώ το vr σε gt sport, vr worlds αλλά και το robot rescue. 

Το robot rescue πραγματικά με ενθουσίασε. Έχω καιρό να ευχαριστηθω έτσι έμπειρια gaming. Θέλω να παίξω πάντως και το beat saber αλλά είναι ακριβό για τα τραγούδια που έχει. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...
Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Edit : Τελικά ψιλοαπογοητευση μόνο 3 missions VR έχει το Αce Combat ... Campaign όπως και το προηγούμενο χωρίς τίποτα το ιδιαίτερο αλλά γμτο 10 χρόνια development ...Ίσως το online με dogfights και το project aces με infinity patches δώσει περιεχόμενο. Η αρχίσουν τα mission pack dlcs who knows ....

 

Επεξ/σία από Mhlogiatros
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Mega pack ps vr

Καλησπέρα.

Έχω μια απορία αν μπορεί να βοηθήσει κάποιος. Θα ήθελα να πάρω μεταχειρισμένο το mega pack για το ps vr. Αν ο προηγούμενος κάτοχος ειχε χρησιμοποιήσει τους κωδικούς για τα παιχνίδια υπάρχει τρόπος να τους περάσω ξανά σε άλλη κονσόλα;

Ευχαριστώ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

52 λεπτά πριν, eleber είπε

Καλησπέρα. Έχω μια απορία αν μπορεί να βοηθήσει κάποιος. Θα ήθελα να πάρω μεταχειρισμένο το mega pack για το ps vr. Αν ο προηγούμενος κάτοχος ειχε χρησιμοποιήσει τους κωδικούς για τα παιχνίδια υπάρχει τρόπος να τους περάσω ξανά σε άλλη κονσόλα; Ευχαριστώ

Δυστυχώς οχι

Μονο αν σου δώσει το λογαριασμό του

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...