Προς το περιεχόμενο

PlayStation VR Topic [PS VR]


vste

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις 8/7/2020 στις 9:17 ΠΜ, nyne είπε

Δυστυχως εχει να κανει με το καθε ανθρωπο...Σε πιανει ναυτια πχ και στο astrobot?Γιατι στη δικη μου περιπτωση,ζαλιζομαι μονο οταν παιζω κατι στο οποιο πρεπει να περπαταω.Οταν ειμαι σε οχημα η αεροπλανο η τρενακι κτλ δεν εχω κανενα θεμα.Επισης πολλοι λενε να εχεις ενα ανεμιστηρα να σε χτυπαει απο μπροστα...

παιδιά αυτό συνηθίζεται. Είναι ακριβώς το ίδιο που νιώθουν και οι αστροναύτες στο αίσθημα αποπροσανατολισμού. 

Δλδ εγώ στο oculus πήγαινα να βγάλω τα άντερα μου τις πρώτες δύο βδομάδες σε game που είχαν κίνηση. Είχα δοκιμάσει και το dirt και μιλάμε για μεγάλη ζαλάδα.

Tώρα πλέον δεν με ενοχλεί κανένα. 

Για να περιορίσετε αυτές τις επιπτώσεις βάλτε κίνηση μη συνεχόμενη και tuneling αν έχει στις ρυθμίσεις. 

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 698
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
4 ώρες πριν, iSpO_fAcTo είπε
4 ώρες πριν, iSpO_fAcTo είπε

Και εγώ έκανα το αίτημα για τον προσαρμογέα της PlayStation Camera για το PS5 στις 28 Οκτωβρίου και μου ήρθε email στις 12 Νοεμβρίου ότι θα μου αποσταλεί σε 3 με 6 εργάσιμες ημέρες. Δεν έχει έρθει ακόμα. Φίλος μου που παρέλαβε τον προσαρμογέα μου είπε ότι του ήρθε από Γερμανία, οπότε μάλλον η ελληνική αντιπροσωπεία δεν έχει σχέση. Έχεις στείλει emails στην ελληνική αντιπροσωπεία μόνο ή και αλλού;

Κι εμενα το ίδιο mail ήρθε την ίδια ημερομηνία..ότι σε 3 με 6 εργάσιμες θα έρθει..

τηλεφωνησα στην sonyhellas και μου είπαν ότι δεν γνωρίζουν τι γίνεται και να ψάξω στα ΕΛΤΑ με το όνομα μου να βρω μήπως το έστειλαν..πήρα στο ταχυδρομείο και μου είπαν με όνομα μόνο δεν παίζει να το βρω ποτέ..ήθελαν κωδικό αποστολής που δν έχω..

εστειλα μετά mail στο [email protected] και μου απάντησαν ότι θα μου έρθει ένα mail που θα λέει ότι θα μου σταλθεί με εκτιμώμενο χρόνο 2 βδομάδες από την ημέρα του mail..

και τους απάντησα ότι ηδη έχω πάρει ένα mail...δεν πήρα απάντηση..και ξανά εστειλα mail 2 φορές ότι ποσά πρέπει να στείλω για να μάθω τι γίνεται..έχω 1μιση μήνα το vr άχρηστο..

και ακόμη περιμενω απάντηση..δεν ξερω που ακόμη μπορώ να απευθυνθώ για να μάθω

4 ώρες πριν, iSpO_fAcTo είπε
Επεξ/σία από manos_21_
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, manos_21_ είπε

Κι εμενα το ίδιο mail ήρθε την ίδια ημερομηνία..ότι σε 3 με 6 εργάσιμες θα έρθει..

τηλεφωνησα στην sonyhellas και μου είπαν ότι δεν γνωρίζουν τι γίνεται και να ψάξω στα ΕΛΤΑ με το όνομα μου να βρω μήπως το έστειλαν..πήρα στο ταχυδρομείο και μου είπαν με όνομα μόνο δεν παίζει να το βρω ποτέ..ήθελαν κωδικό αποστολής που δν έχω..

εστειλα μετά mail στο [email protected] και μου απάντησαν ότι θα μου έρθει ένα mail που θα λέει ότι θα μου σταλθεί με εκτιμώμενο χρόνο 2 βδομάδες από την ημέρα του mail..

και τους απάντησα ότι ηδη έχω πάρει ένα mail...δεν πήρα απάντηση..και ξανά εστειλα mail 2 φορές ότι ποσά πρέπει να στείλω για να μάθω τι γίνεται..έχω 1μιση μήνα το vr άχρηστο..

και ακόμη περιμενω απάντηση..δεν ξερω που ακόμη μπορώ να απευθυνθώ για να μάθω

Νομίζω πρέπει να βρούμε τρόπο να επικοινωνήσουμε με Sony Europe, η ελληνική αντιπροσωπεία δεν ξέρει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

16 λεπτά πριν, iSpO_fAcTo είπε

Νομίζω πρέπει να βρούμε τρόπο να επικοινωνήσουμε με Sony Europe, η ελληνική αντιπροσωπεία δεν ξέρει.

Ξέρεις κανένα mail??να στείλω αν είναι κ ένα στα αγγλικά μπας και φιλοτιμηθούν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
41 λεπτά πριν, manos_21_ είπε

Ξέρεις κανένα mail??να στείλω αν είναι κ ένα στα αγγλικά μπας και φιλοτιμηθούν

https://www.sony.com/en_us/SCA/contacts/overview.html

Έστειλα email εκεί, για να δούμε αν θα απαντήσουν.

Επεξ/σία από iSpO_fAcTo
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα μου ήρθε ο προσαρμογεας... 

Αλλά που να τον βάλω δεν ξέρω... 

Γιατί ps5 ούτε για δείγμα υπομονή ως το Πάσχα δεν χάλασε και ο κόσμος..... 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Tresorikos είπε

Εμένα μου ήρθε ο προσαρμογεας... 

Αλλά που να τον βάλω δεν ξέρω... 

Γιατί ps5 ούτε για δείγμα υπομονή ως το Πάσχα δεν χάλασε και ο κόσμος..... 

Ο προσαρμογέας σου ήρθε με εταιρεία κουριερ ή από ΕΛΤΑ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, iSpO_fAcTo είπε

Κατάλαβα, αν έρχεται με ΕΛΤΑ και το αφήνουν χωρίς ειδοποιητήριο μπορεί να χάθηκε δλδ.

Κι εγω αυτο φοβαμαι..Γιατι πηρα στο ταχυδρομειο και μου ειπαν μονο με ονομα δεν γινεται να βρουμε αν εχετε δεμα..Μονο με κωδικο αποστολης..Απλα σκεφτηκα οτι δινουμε και τηλεφωνο οταν κανουμε την φορμα αποστολης του προσαρμογεα(αν θυμαμαι καλα)οποτε δεν θα επρεπε να τηλφωνησουν?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις τώρα, manos_21_ είπε

Κι εγω αυτο φοβαμαι..Γιατι πηρα στο ταχυδρομειο και μου ειπαν μονο με ονομα δεν γινεται να βρουμε αν εχετε δεμα..Μονο με κωδικο αποστολης..Απλα σκεφτηκα οτι δινουμε και τηλεφωνο οταν κανουμε την φορμα αποστολης του προσαρμογεα(αν θυμαμαι καλα)οποτε δεν θα επρεπε να τηλφωνησουν?

Αν το στείλανε απλή αποστολή (όχι συστημένο δλδ) τότε δεν έχει κωδικό αποστολής (RE) και δεν τηλεφωνούν γενικά από ΕΛΤΑ σε αυτές τις περιπτώσεις. Απ'οτι ξέρω αν δεν είναι συστημένο τότε συνήθως δεν είναι με ειδοποιητήριο και αντιμετωπίζεται όπως τα απλά γράμματα δλδ το αφήνουν στην πολυκατοικία.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

15 λεπτά πριν, iSpO_fAcTo είπε

Αν το στείλανε απλή αποστολή (όχι συστημένο δλδ) τότε δεν έχει κωδικό αποστολής (RE) και δεν τηλεφωνούν γενικά από ΕΛΤΑ σε αυτές τις περιπτώσεις. Απ'οτι ξέρω αν δεν είναι συστημένο τότε συνήθως δεν είναι με ειδοποιητήριο και αντιμετωπίζεται όπως τα απλά γράμματα δλδ το αφήνουν στην πολυκατοικία.

Και δεν γινεται με καποιο τροπο να το βρουμε δηλαδη?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

35 λεπτά πριν, manos_21_ είπε

Και δεν γινεται με καποιο τροπο να το βρουμε δηλαδη?

Το πιο πιθανό είναι αν το αφήσανε στην πολυκατοικία να το πήρε κανένας αν έλεγε αποστολέα Sony το δέμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγαπητέ πελάτη,

Θα θέλαμε να σας ευχαριστήσουμε για την εμπιστοσύνη που δείχνετε στα προϊόντα της Sony.

Σχετικα με το αιτημα σας,θα θελαμε να σας ενημερωσουμε οτι θα λάβετε ένα μήνυμα ηλεκτρονικού ταχυδρομείου που θα σας ειδοποιεί
όταν ο προσαρμογέας
της κάμερας PlayStation έχει αποσταλεί με εκτιμώμενο χρόνο παράδοσης που μπορεί να διαρκέσει έως
και 2 εβδομάδες από την ήμερα που θα λάβετε αυτό το μήνυμα.


Παρακαλούμε σημειώστε ότι λόγω του παγκοσμίου Lock-Down που υπάρχει μπορεί να υπάρξει μεγαλύτερη καθυστέρηση παραγγελιών από αυτή των δυο εβδομάδων

 

Απαντηση απο σονυ ελλας..Που μου την ειχαν στειλει ακριβως την ιδια πριν  25 μερες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 ώρες πριν, manos_21_ είπε

Αγαπητέ πελάτη,

Θα θέλαμε να σας ευχαριστήσουμε για την εμπιστοσύνη που δείχνετε στα προϊόντα της Sony.

Σχετικα με το αιτημα σας,θα θελαμε να σας ενημερωσουμε οτι θα λάβετε ένα μήνυμα ηλεκτρονικού ταχυδρομείου που θα σας ειδοποιεί
όταν ο προσαρμογέας
της κάμερας PlayStation έχει αποσταλεί με εκτιμώμενο χρόνο παράδοσης που μπορεί να διαρκέσει έως
και 2 εβδομάδες από την ήμερα που θα λάβετε αυτό το μήνυμα.


Παρακαλούμε σημειώστε ότι λόγω του παγκοσμίου Lock-Down που υπάρχει μπορεί να υπάρξει μεγαλύτερη καθυστέρηση παραγγελιών από αυτή των δυο εβδομάδων

 

Απαντηση απο σονυ ελλας..Που μου την ειχαν στειλει ακριβως την ιδια πριν  25 μερες

Και μένα μου έστειλαν ακριβώς το ίδιο μνμ ενώ τους είπα ότι έχω ήδη λάβει email που λέει ότι έχει αποσταλεί ο αντάπτορας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...