Προς το περιεχόμενο

Να δωσω δωρο Χριστουγεννων?


4saken

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Ας υποθεσουμε οτι ως δια μαγειας δουλευουν τα ασφαλιστικα ταμεια οπως πρεπει. Υπαρχει ενα ζητημα που δεν γινεται να λυθει ετσι ευκολα και ας χτυπιουνται ολοι, το δημογραφικο, η Ελλαδα ειναι μια γερασμενη χωρα με περισσοτερους θανατους απο γεννησεις, το προβλημα στο μελλον θα γινει εκρηκτικο καθως ηδη οι νεοι που εργαζονται καλουνται να πληρωνουν εισφορες ετσι ωστε να δινονται οι συνταξεις περιπου 1 προς 1, δηλαδη ενας εργαζομενος πληρωνει εισφορες για εναν συνταξιουχο το οποιο ειναι απολυτως μη βιωσιμο. Βαλτε στο μιγμα την μεταναστευση νεων και την δυσκολια δημιουργιας οικογενειας (εχω αρκετους γνωστους, οπως και οι περισσοτεροι φανταζομαι, που δεν μπορουν να ανοιξουν σπιτι/παντρευτουν κτλ λογω οικονομικης καταστασης) και θα καταλαβετε γιατι μιλαω για εκρηκτικη κατασταση. Αν στο τελος προστεθει και το προσφυγικο που απ'οτι φαινεται οι ''φιλοι και εταιροι'' μας φορτωσαν για τα καλα, μιλαμε για βραδυφλεγη βομβα στα θεμελια της κοινωνιας και ενα πιθανοτατα αλυτο προβλημα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 145
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Βαλτε στο μιγμα την μεταναστευση νεων και την δυσκολια δημιουργιας οικογενειας (εχω αρκετους γνωστους, οπως και οι περισσοτεροι φανταζομαι, που δεν μπορουν να ανοιξουν σπιτι/παντρευτουν κτλ λογω οικονομικης καταστασης)

χαίρω πολύ, μια από τα ίδια και εγώ..

 

αυτό που πλήττεται περισσότερο από την όλη κατάσταση είναι ο θεσμός της οικογένειας 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οσο οι μισθοι ειναι στα ταρταρα και οι φοροι στα υψη, αυτο θα ειναι το αποτελεσμα με μαθηματικη ακριβεια, αυτοι που εχουν τις τυχες της χωρας στα χερια τους δεν χρειαζεται να ανησυχουν, στα χερια των μεθεπομενων θα σκασει ολο αυτο.

 

logistouli ευχομαι να πετυχεις τον στοχο σου και να δημιουργησεις οικογενεια. Ειναι εγκληματικο να στερουνται ανθρωποι βασικα αγαθα, θερμανση, διατροφη, περιθαλψη κτλ. η βασικα δικαιωματα οπως η δημιουργια ενος σπιτικου επειδη καποιοι θελουν να πληρωσουμε αυτα που δεν χρωσταμε...  :mellow:

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το 10χιλιαρο ποιος του το έριξε;

 

εμένα σε δικό μου θέμα με έχει φωνάξει ο εισαγγελέας από βδομάδα να καταθέσω (για το ποινικό μέρος) και εκκρεμεί και το αστικό δικαστήριο μπας και πάρω τα λεφτά μου

ικα κ επιθεώρηση 2 πρόστιμα είναι και βγαίνουν 10000€ αν θυμάμαι καλά παραπάνω δεν ξέρω ούτε με ενδιαφέρει πότε και αν τα πληρώσει.τα δικά μου θα τα πάρω σε δόσεις.Με την πρώτη να ξεκινάει το 2016.

Καλή δύναμη και καλή τύχη.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας υποθεσουμε οτι ως δια μαγειας δουλευουν τα ασφαλιστικα ταμεια οπως πρεπει. Υπαρχει ενα ζητημα που δεν γινεται να λυθει ετσι ευκολα και ας χτυπιουνται ολοι, το δημογραφικο, η Ελλαδα ειναι μια γερασμενη χωρα με περισσοτερους θανατους απο γεννησεις, το προβλημα στο μελλον θα γινει εκρηκτικο καθως ηδη οι νεοι που εργαζονται καλουνται να πληρωνουν εισφορες ετσι ωστε να δινονται οι συνταξεις περιπου 1 προς 1, δηλαδη ενας εργαζομενος πληρωνει εισφορες για εναν συνταξιουχο το οποιο ειναι απολυτως μη βιωσιμο. Βαλτε στο μιγμα την μεταναστευση νεων και την δυσκολια δημιουργιας οικογενειας (εχω αρκετους γνωστους, οπως και οι περισσοτεροι φανταζομαι, που δεν μπορουν να ανοιξουν σπιτι/παντρευτουν κτλ λογω οικονομικης καταστασης) και θα καταλαβετε γιατι μιλαω για εκρηκτικη κατασταση. Αν στο τελος προστεθει και το προσφυγικο που απ'οτι φαινεται οι ''φιλοι και εταιροι'' μας φορτωσαν για τα καλα, μιλαμε για βραδυφλεγη βομβα στα θεμελια της κοινωνιας και ενα πιθανοτατα αλυτο προβλημα.

 

 

χαίρω πολύ, μια από τα ίδια και εγώ..

 

αυτό που πλήττεται περισσότερο από την όλη κατάσταση είναι ο θεσμός της οικογένειας 

 

Εγώ πάλι βλέπω ακριβώς το αντίθετο. Όλοι οι φίλοι, γνωστοί και συγγενείς μου παντρεύονται και κάνουν οικογένεια. Οπότε δεν ξέρω τι ισχύει...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με απλό εργοδότη μπορεί να βρεις το δίκιο σου,με μεγάλη επιχείρηση-πολυεθνική πολύ δύσκολα.«Αγοράζουν και πωλούν τα πάντα».Είμαι παθών με μεγάλη επιχείρηση,δεν έχουμε δικαιωθεί μετά απο 7 χρόνια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με απλό εργοδότη μπορεί να βρεις το δίκιο σου,με μεγάλη επιχείρηση-πολυεθνική πολύ δύσκολα.«Αγοράζουν και πωλούν τα πάντα».Είμαι παθών με μεγάλη επιχείρηση,δεν έχουμε δικαιωθεί μετά απο 7 χρόνια.

Άλλοι έχουν δικαιωθεί αλλά δώρο - άδωρο, λεφτά δεν παίρνουν!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ας υποθεσουμε οτι ως δια μαγειας δουλευουν τα ασφαλιστικα ταμεια οπως πρεπει. Υπαρχει ενα ζητημα που δεν γινεται να λυθει ετσι ευκολα και ας χτυπιουνται ολοι, το δημογραφικο, η Ελλαδα ειναι μια γερασμενη χωρα με περισσοτερους θανατους απο γεννησεις, το προβλημα στο μελλον θα γινει εκρηκτικο καθως ηδη οι νεοι που εργαζονται καλουνται να πληρωνουν εισφορες ετσι ωστε να δινονται οι συνταξεις περιπου 1 προς 1, δηλαδη ενας εργαζομενος πληρωνει εισφορες για εναν συνταξιουχο το οποιο ειναι απολυτως μη βιωσιμο. Βαλτε στο μιγμα την μεταναστευση νεων και την δυσκολια δημιουργιας οικογενειας (εχω αρκετους γνωστους, οπως και οι περισσοτεροι φανταζομαι, που δεν μπορουν να ανοιξουν σπιτι/παντρευτουν κτλ λογω οικονομικης καταστασης) και θα καταλαβετε γιατι μιλαω για εκρηκτικη κατασταση. Αν στο τελος προστεθει και το προσφυγικο που απ'οτι φαινεται οι ''φιλοι και εταιροι'' μας φορτωσαν για τα καλα, μιλαμε για βραδυφλεγη βομβα στα θεμελια της κοινωνιας και ενα πιθανοτατα αλυτο προβλημα.

Περισσότερους θάνατους από γεννήσεις έχουμε γιατί πεθαίνουν οι γενιές που είχαν 6-7 παιδιά τα οποία σχεδόν όλα έχουν σήμερα συντάξεις ενώ οι νεότερες γενιές δεν γεννούν σαν κουνέλες να τις πληρώνουν.

Σε καμιά 20-30 χρόνια θα είναι πιο ομαλά τα πράγματα, αν οι νέοι κάνουν 2-3 παιδιά.

Οι μεταναστεύσεις ελλήνων είναι πρόβλημα, από την άλλη όμως το προσφυγικό μπορεί να προσφέρει την λύση στο πρόβλημα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περισσότερους θάνατους από γεννήσεις έχουμε γιατί πεθαίνουν οι γενιές που είχαν 6-7 παιδιά τα οποία σχεδόν όλα έχουν σήμερα συντάξεις ενώ οι νεότερες γενιές δεν γεννούν σαν κουνέλες να τις πληρώνουν.

Σε καμιά 20-30 χρόνια θα είναι πιο ομαλά τα πράγματα, αν οι νέοι κάνουν 2-3 παιδιά.

Οι μεταναστεύσεις ελλήνων είναι πρόβλημα, από την άλλη όμως το προσφυγικό μπορεί να προσφέρει την λύση στο πρόβλημα.

Ναι γιατί όλοι οι μελαμψούληδες στα φανάρια και στις πλατείες κολλάνε ένσημα. Ωραίες θεωρίες...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περιεργα μας τα λες. Νομικα ξερεισ τι πρεπει να δωσεις ή αν οχι θα σου πει ο λογιστης.

 

Αυτο που καταλαβα, ειναι οτι εσυ εχεις μια οικονομικη ανεση και ο φιλος σου ειναι με ενα παλουκι στο πισινο. Οχι μην του δωσεις δωρο, καντου δωρο οπως ειπες στο τελος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...