Προς το περιεχόμενο

Να δωσω δωρο Χριστουγεννων?


4saken

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 145
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Τι δουλεια κανεις;

Δεν έχει σημασία, 7€ την ώρα είναι μια χαρά λεφτά για τους περισσότερους. Και όπως είπε ο 4saken μιλάμε για μια εποχιακή δουλειά σε τουριστική επιχείρηση. Όχι κάτι εξειδικευμένο. Για μια δουλειά που θα έβρισκε πολλούς να την κάνουν καλά και με τα μισά λεφτά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχει σημασία, 7€ την ώρα είναι μια χαρά λεφτά για τους περισσότερους. Και όπως είπε ο 4saken μιλάμε για μια εποχιακή δουλειά σε τουριστική επιχείρηση. Όχι κάτι εξειδικευμένο. Για μια δουλειά που θα έβρισκε πολλούς να την κάνουν καλά και με τα μισά λεφτά.

Ενταξει αφου μιλαμε για τουριστικη επιχειρηση ειτε ειναι λατζα ειτε ειναι μανατζερ θα πρεπει να παιρνει 3 ευρω την ωρα και για να παρει δωρο χριστουγεννων θα κανει π$@πα στο αφεντικο.

Και καποια στιγμη θα πλουτισει αυτη η χωρα και θα γινει πολιτισμενη αφου πρωτα μαθει να διαβαζει και να μη προτρεχει να βγαλει συμπερασμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ενταξει αφου μιλαμε για τουριστικη επιχειρηση ειτε ειναι λατζα ειτε ειναι μανατζερ θα πρεπει να περνει 3 ευρω την ωρα και για να παρει δωρο χριστουγεννων θα κανει π$@πα στο αφεντικο.

Δεν μίλησε για μάνατζερ ή κάτι τέτοιο ο 4saken.

 

(Που μη σου πω οι μισοί μάνατζερ μια χαρά ευχαριστημένοι θα ήταν με 7€ την ώρα...:) ).

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μίλησε για μάνατζερ ή κάτι τέτοιο ο 4saken.

 

(Που μη σου πω οι μισοί μάνατζερ μια χαρά ευχαριστημένοι θα ήταν με 7€ την ώρα...:) ).

Και γιατι μιλησε ξερεις;Εγω πιστευω διαβαζεις προφητειες.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και γιατι μιλησε ξερεις;Εγω πιστευω διαβαζεις προφητειες.

Συγκεκριμένα δεν μίλησε, αλλά είπε αρκετά. Για σχεδόν οποιαδήποτε εποχιακή δουλειά σε τουριστικό μέρος τα 7€ την ώρα είναι πάρα πολύ καλά λεφτά.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Συγκεκριμένα δεν μίλησε, αλλά είπε αρκετά. Για σχεδόν οποιαδήποτε εποχιακή δουλειά σε τουριστικό μέρος τα 7€ την ώρα είναι πάρα πολύ καλά λεφτά.

Αρα φτανεις στο συμπερασμα οτι δεν πρεπει να παρει το δωρο χριστουγεννων επειδη πληρωνοταν πολυ καλα;

jesus

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αρα φτανεις στο συμπερασμα οτι δεν πρεπει να παρει το δωρο χριστουγεννων επειδη πληρωνοταν πολυ καλα;

jesus

Έγραψα το συμπέρασμα και τη γνώμη μου πιο πάνω. Ότι για μένα το σωστό είναι ότι είναι στην ευχέρεια του 4saken το αν θα δώσει και πόσα και ότι δεν το βλέπω σωστό να το ζητήσει ο συγκεκριμένος εργαζόμενος με τις συγκεκριμένες συνθήκες που δούλευε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έγραψα το συμπέρασμα και τη γνώμη μου πιο πάνω. Ότι για μένα το σωστό είναι ότι είναι στην ευχέρεια του 4saken το αν θα δώσει και πόσα και ότι δεν το βλέπω σωστό να το ζητήσει ο συγκεκριμένος εργαζόμενος με τις συγκεκριμένες συνθήκες που δούλευε.

Κλασσικος μονοφαγας ελληνας που παρανομει με την καθε ευκαιρια.

Αντε να τον τρεξει στα δικαστηρια ο συγκεκριμενος εργαζομενος και να πει ο 4saken τα γραφομενα σου. Φςς

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θα τον τρέξει στα δικαστήρια πιστεύω. Και οκ, απλά το βλέπουμε διαφορετικά. Εγώ το βλέπω ότι εξυπηρετήθηκαν και δύο πλευρές από αυτή την κατάσταση (ο εργαζόμενος περισσότερο κατά τη γνώμη μου) άρα το δώρο είναι περιττό.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

dreamkiller777 προφανως εχεις προβληματα με τους εργοδοτες σου, καλο ειναι να τα λυσεις με αυτους και οχι να απειλεις χρηστες ανωνυμα πισω απο ενα πληκτρολογιο μη γνωριζοντας καν αν ολα τα παραπανω ειναι πραγματικοτητα η ιστοριες φαντασιας απο καποιον που εχει πολυ ελευθερο χρονο και γραφει οτι του κατεβει στο νετ.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν θα τον τρέξει στα δικαστήρια πιστεύω. Και οκ, απλά το βλέπουμε διαφορετικά. Εγώ το βλέπω ότι εξυπηρετήθηκαν και δύο πλευρές από αυτή την κατάσταση (ο εργαζόμενος περισσότερο κατά τη γνώμη μου) άρα το δώρο είναι περιττό.

Εγω το βλεπω πολιτισμενα και το τι λεει ο νομος.

Εσυ το βλεπεις ρομαντικα αλλα απο την αλλη και πονηρα.

Γιατι δεν νομιζω ο συγκεκριμενος εργαζομενος να αρνηθηκε τα οποια δικαιωματα του.

Εξαλλου αν ησουν ποτε εργοδοτης θα επρεπε να ηξερες πως το δωρο χριστουγεννων δεν ειναι δωρο απο τη τσεπη του εργοδοτη απλα εχει υποχρεωση να το παρακραταει καθε μηνα και να το αποδιδει τα χριστουγεννα στον εργαζομενο.

dreamkiller777 προφανως εχεις προβληματα με τους εργοδοτες σου, καλο ειναι να τα λυσεις με αυτους και οχι να απειλεις χρηστες ανωνυμα πισω απο ενα πληκτρολογιο μη γνωριζοντας καν αν ολα τα παραπανω ειναι πραγματικοτητα η ιστοριες φαντασιας απο καποιον που εχει πολυ ελευθερο χρονο και γραφει οτι του κατεβει στο νετ.

Προφανως δεν ξερεις τι εστι η λεξη προφανως.

Οπως επισης οι παρακατω λεξουλες:

Απειλεις

πραγματικοτητα

Ιστοριες φαντασιας

Ελευθερος χρονος

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προφανως δεν ξερεις τι εστι η λεξη προφανως.

Οπως επισης οι παρακατω λεξουλες:

Απειλεις

πραγματικοτητα

Ιστοριες φαντασιας

Ελευθερος χρονος

 

Προφανως--> http://www.insomnia.gr/topic/615506-%CE%B5%CF%80%CE%B9%CE%B8%CE%B5%CF%8E%CF%81%CE%B7%CF%83%CE%B7-%CE%B5%CF%81%CE%B3%CE%B1%CF%83%CE%AF%CE%B1%CF%82/?do=findComment&comment=54997758

 

και ξαναλεω, λυσε τα προβληματα σου με αυτους που τα εχεις. Ελπιζω να δικαιωθεις αν προχωρησες την υποθεση.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Προφανως--> http://www.insomnia.gr/topic/615506-επιθεώρηση-εργασίας/#entry54997758

 

και ξαναλεω, λυσε τα προβληματα σου με αυτους που τα εχεις. Ελπιζω να δικαιωθεις αν προχωρησες την υποθεση.

Εχει επιβληθει προστιμο στον εργοδοτη υψους 10000 ευρω.

4658ευρω τα παιρνω απο αρχες του χρονου.

Πως με βλεπεις; Ειμαι οκ;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...