Προς το περιεχόμενο

Red Dead Redemption 2 [PS4][Xbox One]


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πρίν κάνω αγορά, θα ήθελα τα φώτα σας για το συγκεκριμένο παιχνίδι, διότι δεν έχω παίξει το πρώτο και διαπιστώνω μιά δυσκολία:

Αν έχεις κόρη 10 μηνών, high maintenance, και την βάζεις για ύπνο στις 8μιση το βράδυ και αφού φάς το βραδινό σου, η ώρα έχει πάει 9, και μέχρι τις 10 κλείνουν τα μάτια σου, μπορείς να το παίξεις το game ή θα πρέπει να περιμένω να πάει η μικρή πανεπιστήμιο σε άλλη χώρα για να βρώ πίσω τον ελεύθερό μου χρόνο?

  • Confused 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

16 λεπτά πριν, panther_512 είπε

Πρίν κάνω αγορά, θα ήθελα τα φώτα σας για το συγκεκριμένο παιχνίδι, διότι δεν έχω παίξει το πρώτο και διαπιστώνω μιά δυσκολία:

Αν έχεις κόρη 10 μηνών, high maintenance, και την βάζεις για ύπνο στις 8μιση το βράδυ και αφού φάς το βραδινό σου, η ώρα έχει πάει 9, και μέχρι τις 10 κλείνουν τα μάτια σου, μπορείς να το παίξεις το game ή θα πρέπει να περιμένω να πάει η μικρή πανεπιστήμιο σε άλλη χώρα για να βρώ πίσω τον ελεύθερό μου χρόνο?

Θα σου απαντήσω για κόρη 2,5 χρόνων. 

Όχι. Καμία ελπίδα. 10 μηνών είναι ακόμα πιο δύσκολα προφανώς. Εκτός κι αν μπορείς να την κάνεις συχνά escalate στη μάνα της ή σε παππουδογιαγιάδες. Εγώ που δεν μπορώ, δεν προλαβαίνω και να παιξω. Αλλά πάντα ελπίζω. 

Πχ χθες βράδυ τελείωσα το Uncharted 4. Μετά από 7 μήνες και λίγο ήταν. Κάποια άλλα τα προσπαθώ 2 χρόνια. 

Καλά κουράγια και να σου ζήσει (μόνο κόρες!!!) 

  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
35 minutes ago, panther_512 said:

Πρίν κάνω αγορά, θα ήθελα τα φώτα σας για το συγκεκριμένο παιχνίδι, διότι δεν έχω παίξει το πρώτο και διαπιστώνω μιά δυσκολία:

Αν έχεις κόρη 10 μηνών, high maintenance, και την βάζεις για ύπνο στις 8μιση το βράδυ και αφού φάς το βραδινό σου, η ώρα έχει πάει 9, και μέχρι τις 10 κλείνουν τα μάτια σου, μπορείς να το παίξεις το game ή θα πρέπει να περιμένω να πάει η μικρή πανεπιστήμιο σε άλλη χώρα για να βρώ πίσω τον ελεύθερό μου χρόνο?

Πρόσφατα ξεκίνησα πάλι το πρώτο και είμαι σε παρόμοια φάση με σένα: τα παιδιά για ύπνο στις 20:00 και μετά gaming στο σαλόνι μέχρι να με πάρει ο ύπνος. Γενικά παίζω και games μπροστά τους, αλλά θα πρέπει να είναι το πολύ επιπέδου Mario από πλευρά βίας. Το συγκεκριμένο game είναι κάργα βίαιο, οπότε μπροστά στα παιδιά είναι απαγορευτικό. Το καλό με το συγκεκριμένο τίτλο ότι από τη μία είναι open-world και έχει τόσα πολλά mini-games που μπορείς να πεις ότι παίζεις μια ωρίτσα κάνεις τρία τέσσερα side-quests και να το κλείσεις. Το κακό είναι ότι άπαξ και πεις ότι ασχολείσαι με το main quest, τότε δεν υπάρχει περίπτωση να κάνεις session μικρότερο του πεντάωρου, σε απορροφά σε απίστευτο βαθμό. Χθες για παράδειγμα έπιασα το main campaign κατά τις 21:00 και κατέληξα να κοιμηθώ στις 04:00 και να φανταστείς ότι το έχω ξαναπαίξει. 😕

Πάντως, σε καμία περίπτωση δεν σου συνιστώ να παίξεις το δεύτερο, αν δεν έχεις παίξει το πρώτο game.

Κατά τ' άλλα τα έχουμε ξαναπεί, ταιριάζει γάντι στην περίπτωση των γονέων gamers:

Still+works+_79ed0b2b72ddd37d6a07b729fae

Επεξ/σία από Malthador
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Moderators
Δημοσ. (επεξεργασμένο)
9 minutes ago, Rafinha said:

ωπα παιδια 
πρεπει οπωσδηποτε να εχουμε παιξει το πρωτο

ωστε να παιξουμε το δευτερο?

Story-wise θεωρώ ότι δεν είναι απαραίτητο, μιας και το δεύτερο είναι prequel του πρώτου.

Επειδή όμως αφορά στην ίδια συμμορία είναι δεδομένο ότι θα συναντήσεις πρόσωπα που τα έχεις συναντήσει στο πρώτο RDR. Θεωρώ ότι είναι ένα πράγμα να συναντάς τον Marston σαν μέλος της συμμορίας του Williamson και ένα εντελώς διαφορετικό να τον συναντάς όταν ξέρεις τι του επιφυλάσσει η μοίρα στο μέλλον, έχοντας σπαταλήσει 100 ώρες μαζί του.

Επεξ/σία από Malthador
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Γιατι οι περισσοτεροι που το ειχαν παιξει τοτε  θυμουνται τι ειχαν κανει και ποιοι ηταν ποιοι μετα απο τοσα χρονια?

Εγω προσωπικα μονο τον Marston θυμαμαι,την υπολοιπη συμμορια και την ιστορια ουτε καν μια αναμνηση δεν εχω..

Επεξ/σία από optimus prime
  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν χρειάζεται να έχεις παίξει το 1ο.
Αν δεν το έχεις παίξει, ή δεν το έχεις δει σε walkthrough sto youtube, 
ένα video summary, (κλασσικά σε τέτοιες περιπτώσεις) κάνει και αυτό δουλειά.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Τέλειωσα το 1 πριν χρόνια αλλά το παραπάνω βίντεο είναι must για όλους. Το βλέπω τώρα και τα μισά από αυτά που λέει ζήτημα αν τα θυμάμαι έστω και στο ελάχιστο. Δείτε το οπωσδήποτε εκτός πια κι αν έχετε σκοπό να παίξετε κάποτε το προηγούμενο παιχνίδι (τα PC ακόμα το περιμένουν...)

Επεξ/σία από nzeppos
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...