Προς το περιεχόμενο

Red Dead Redemption 2 [PS4][Xbox One]


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μπήκε κανείς στον κόπο να μάθει πόσα παραπάνω πήρανε για τις υπερωρίες; Αν όντως δούλεψαν τόσες ώρες; Αν μετά την ολοκλήρωση του Project πήρανε διάφορες έξτρα αποδοχές (όπως ας πούμε πολλές μέρες άδειας, κανένα ταξίδι κτλ.);

Όχι βέβαια, βρήκατε την ευκαιρία μερικοί να ξυπνήσετε τον Κομμουνιστή που κρύβατε μέσα σας επειδή διαβάσατε ένα άρθρο στο Internet.

Τα μεγάλα project απαιτούν σκληρή δουλειά και πολλές φορές χρειάζονται και οι υπερωρίες. Δεν έχει υπάρξει Project στην ιστορία που να ολοκληρώθηκε όπως πρέπει με αυστηρά 8ωρα και Σ/Κ εκτός ενώ από πίσω τρέχει ένα συγκεκριμένο Deadline. 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
13 λεπτά πριν, papeipa είπε

Τα ρουχαλακια των μεγάλων αλυσίδων που είναι όλα από Ασία μεριά, φτιαγμένα από παιδικά χεράκια τα φοράς ομως.....

Ηλεκτρονικά όλα από Ασία μεριά ε;

Στην rockstar αδερφέ δουλεύουν από επιλογή ,αν δεν γουστάρουν φεύγουν ,σε άλλα μέρη εξαναγκάζονται....κοιτάς το δεντράκι χάνεις εκατομμύρια στρέμματα δάσους .....

 

Ναι σωστα, ειναι επιχειρημα το «αφου ολα ειναι καπιταλισμος κ εκμεταλλευση, ζηστε σε σπηλιες»... εκθεση δημοτικου ετων 8 (y)

Anyway κομμουνισμος δεν ειναι τα παραπανω (ουτε καν εγω δεν ειμαι), στοιχειωδη ανθρωπια κ βασικη παιδεια περι εργασιακης ηθικης ειναι

Επεξ/σία από snake_plissken2112
  • Like 1
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 λεπτά πριν, BlueBlade είπε

Όχι βέβαια, βρήκατε την ευκαιρία μερικοί να ξυπνήσετε τον Κομμουνιστή που κρύβατε μέσα σας

Ακριβώς αυτό.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, najinblue3 είπε

δεν ειναι αυθαιρετο, ο developer λιωνει για να γραψει τον κωδικα σε τετοια μεγαλα οπως λες projects, και οι υπολοιποι ακολουθουν τους developers, γτ χωρις actual work απο αυτους δε προχωραει το project. Γραφεις οτι ειναι εργο τεχνης, η οτι θα ειναι στο βιογραφικο τους κατι super wow, αυτο σε κανενα πλαισιο δε δικαιολογει τις ωρες που αναφερονται. Developer σημαινει αγχος, πολυ μεγαλο αγχος, και οταν μιλαμε για τεραστια projects, αυτο ξεφευγει. Δε πα να ειναι το καλυτερο παιχνιδι που εχει φταιχτει ποτε, αυτο δε δικαιολογει τα 100ωρα και τις επιπτωσεις τους σε ολα τα μελη του καθε team. Eπειδη συναδελφος μου εδω στη Σουηδια επαθε υπερκοπωση απο τη δουλεια, ειναι κατι που δε θες να το συναντησεις, πιστεψε με, και κυριως τι προκαλει στον οργανισμο. 

Φιλος χωρις να το παινευτω και δεν το ευχομαι σε κανεναν , αλλα στον ιδιωτικο τομεα της Ελλας του 2018 προς 19 οι περισσοτεροι βαραμε 60ωρα που καλυπτουν πανω απο 1 ποστο .... οχι οτι θα πρεπε να ναι αποδεκτο και φυσικα θα πρεπε να ελεγχθει και ειδικα στην περιπτωση της Ροκ αλλα δε θα με ξαφνιασει κιολας...σιγα το πραμα να ουμε...εμεις την υπερκοπωση την βγαζουμε στις μπυρες τα σ/κ

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ρε παιδιά φαντάζομαι ότι γνωρίζετε σε τέτοιες εταιρείες και project στο εξωτερικό δεν πληρώνονται με το μηνα όλοι, αλλά κάνουν deals του στυλ πάρε 100.000$ και τελείωσε το έργο σου. 

 

 

Επίσης όμως αν και εγώ είμαι υπέρ του να μην καταπατουνται τα εργασιακά δικαιώματα, όλοι όσοι αντιδράτε θα το πάρετε το παιχνίδι στις 26 του μήνα? Γιατί καλά εμείς τα λέμε αλλα το μπαγιοκο τελικά θα πέσει. 

 

 

 

Καλά ο Σουηδός έπαθε υπερκόπωση γιατί? Δούλεψε αντί για 38 ώρες 39? 😛

Επεξ/σία από TitanX
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ελα ενταξει το κουρασαμε το θεμα  ειμαι σιγουρος πως ολοι εσεις οι υπερμαχοι των υποτιθεμενων εργασιακων δικαιωματων δεν  θα  το αγορασατε ουτε θα το παιξετε οπως και ενα σωρο αλλα πραγματα  που δεν κανετε και μενετε στα λογια και στην ανουσια θεωρια .

 

Μολις επικοινωνησα τηλεφωνικα με το καταστημα που ειχα προπαραγγειλει το RD2 (Aπο Σκρουτζ ) για να δω ποτε θα παραλαβουμε ακριβως και μου ειπε πως αυτοι θα το εχουν διαθεσιμο την Τριτη 30/10/18 .Ενταξει ευτυχως το γλιτωσα το εγκεφαλικο δεν θελω ουτε να σκεφτω τι θα γινοταν αν απλα δεν επαιρνα τηλ.

Φυσικα ακυρωσα  την παραγγελια και θα το παραγγειλω απο μεγαλη αλυσιδα ωστε να το εχω   day one .

Η special edition του pUBLIC  περιλαμβανει την φυσικη μορφη του παιχνιδιου  τα  blu ray  δλδ ?

 

Επεξ/σία από Fotis13
  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 λεπτά πριν, vag.patrick είπε

Φιλος χωρις να το παινευτω και δεν το ευχομαι σε κανεναν , αλλα στον ιδιωτικο τομεα της Ελλας του 2018 προς 19 οι περισσοτεροι βαραμε 60ωρα που καλυπτουν πανω απο 1 ποστο .... οχι οτι θα πρεπε να ναι αποδεκτο και φυσικα θα πρεπε να ελεγχθει και ειδικα στην περιπτωση της Ροκ αλλα δε θα με ξαφνιασει κιολας...σιγα το πραμα να ουμε...εμεις την υπερκοπωση την βγαζουμε στις μπυρες τα σ/κ

Γιαυτό στο τέλος δε θα μείνει κανείς στην Ελλάδα, δυστηχως το έχω ζήσει κ εγώ 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
29 λεπτά πριν, Fotis13 είπε

Μολις επικοινωνησα τηλεφωνικα με το καταστημα που ειχα προπαραγγειλει το RD2 (Aπο Σκρουτζ ) για να δω ποτε θα παραλαβουμε ακριβως και μου ειπε πως αυτοι θα το εχουν διαθεσιμο την Τριτη 30/10/18 .Ενταξει ευτυχως το γλιτωσα το εγκεφαλικο δεν θελω ουτε να σκεφτω τι θα γινοταν αν απλα δεν επαιρνα τηλ.

Φυσικα ακυρωσα  την παραγγελια και θα το παραγγειλω απο μεγαλη αλυσιδα ωστε να το εχω   day one .

Διαθεσιμο απο 26/10, απο Astron.

aaa.png

Κατα ποσο εκτιμαται πως θα επεφτε η τιμη του αν περιμενε κανεις 5 με 6 μηνες? Το παρειγγειλα στα 57, καλο deal σε σχεση με την 70αρα (digital 😂) που ζηταει το ps store αλλα θα ειχα περιεργεια κατα ποσα ευρω κερδησμενος θα εβγαινα αν περιμενα μερικους μηνες μιας και το συγκεκριμενο game πιστευω πως θα κανει αρκετο καιρο να πεσει αισθητα η τιμη του.

Επεξ/σία από giorgosmcmc
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
49 λεπτά πριν, Fotis13 είπε

Μολις επικοινωνησα τηλεφωνικα με το καταστημα που ειχα προπαραγγειλει το RD2 (Aπο Σκρουτζ ) για να δω ποτε θα παραλαβουμε ακριβως και μου ειπε πως αυτοι θα το εχουν διαθεσιμο την Τριτη 30/10/18 .

Η special edition του pUBLIC  περιλαμβανει την φυσικη μορφη του παιχνιδιου  τα  blu ray  δλδ ?

Το ειχα αναφερει αυτο πιο πισω αλλα δυστηχως χαθηκε στα εργασιακα της Rockstar και δυστηχως το επιβεβαιωσες και εσυ οτι θα υπαρχουν καθυστερησεις απο συγκεκριμενα καταστηματα day one.

Για το δευτερο που λες παντως περι Public,για ρωτησε τους γιατι ειναι οι μονοι που φερνουν την Special edition ,αρα αν και εκει υπαρχει ζητηση(οπως και στον Γερμανο με την Ultimate)ισως και απο εκει να μην προλαβεις day one.

Επεξ/σία από Fulgore
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

11 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Το ειχα αναφερει αυτο πιο πισω αλλα δυστηχως χαθηκε στα εργασιακα της Rockstar και δυστηχως το επιβεβαιωσες και εσυ οτι θα υπαρχουν καθυστερησεις απο συγκεκριμενα καταστηματα day one.

Για το δευτερο που λες παντως περι Public,για ρωτησε τους γιατι ειναι οι μονοι που φερνουν την Special edition ,αρα αν και εκει υπαρχει ζητηση(οπως και στον Γερμανο με την Ultimate)ισως και απο εκει να μην προλαβεις day one.

Ωχ μην μου λες τετοια μολις την παραγγειλα ...

Καλα πληρωμη στο καταστημα εχω βαλει αν δεν την φερουν day one οπου βρω διαθεσιμο θα το παρω .

 

 

 

 

44633238_352649825307811_3707751125248638976_n.jpg

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν την εν λογω εκδοση την εφερνα και αλλες αλυσιδες,δεν θα το ανεφερα καν.

Αλλα μιας και το παιχνιδι θα εχει μεγαλη ζητηση και το Public μονο φερνει την εν λογω εκδοση,ισως να  μην την εχουν day one.

Δεν εχω ιδεα μιας και για την απλη εκδοση θα παω και αρα δεν εχω ρωτησει να δω τι παιζει.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 λεπτά πριν, Fulgore είπε

Αν την εν λογω εκδοση την εφερνα και αλλες αλυσιδες,δεν θα το ανεφερα καν.

Αλλα μιας και το παιχνιδι θα εχει μεγαλη ζητηση και το Public μονο φερνει την εν λογω εκδοση,ισως να  μην την εχουν day one.

Δεν εχω ιδεα μιας και για την απλη εκδοση θα παω και αρα δεν εχω ρωτησει να δω τι παιζει.

Πολυ συντομα θα το ανακαλυψουμε λοιπον  ,μετραμε ωρες !

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Θα παρακαλουσα καποιο διαχειριστή να προβει σε ενεργειες και η κουβέντα περι καπιταλισμού, υπερωριών και εργασιακών συνθηκών στη rockstar να μεταφερθεί σε καποιο αλλο thread, εδω ειναι Red Dead Redemption 2 [PS4][Xbox One] εχετε ξεφύγει απ το θεμα 360°.

Spoiler

pdGZjl1.jpg

 

Επεξ/σία από giorgosmcmc
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...