Προς το περιεχόμενο

Red Dead Redemption 2 [PS4][Xbox One]


JohnVani18

Προτεινόμενες αναρτήσεις

3 λεπτά πριν, Malthador είπε

Κατανοείς το μέγεθος του project με το οποίο είχαν καταπιαστεί; Δεν είναι παράλογο να δουλεύεις 8ωρο, αλλά είναι παράλογο να δουλεύεις 8ωρο όταν θες να φτιάξεις έργο τέχνης. Κανένας άνθρωπος με όραμα δεν κοίταξε το ρολόι του.

Και αφήνω στην άκρη τι σημαίνει για το βιογραφικό κάποιου να έχει δουλέψει στο συγκεκριμένο project.

Έχεις γράψει κώδικα συνεχόμενα σε ένα 8ωρο?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,4k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

  • Moderators
Just now, najinblue3 said:

Έχεις γράψει κώδικα συνεχόμενα σε ένα 8ωρο?

Ας υποθέσουμε ότι δεν έχω γράψει. Ή ότι έχω γράψει. Που θες να καταλήξεις;

Γιατί έχεις βγάλει ήδη δύο αυθαίρετα συμπεράσματα

α) ότι όλοι όσοι δούλευαν 100 ώρες έγραφαν κώδικα

β) ότι όλοι όσοι δούλευαν 100 ώρες το έκαναν συνεχόμενα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 minute ago, Psycho_Warhead said:

Έριξα παραγγελία για special edition από Public.

Νομίζω καλύτερα να πήγαινες για Ultimate μιας και η διαφορά είναι μικρή (και έχει έξτρα καλούδια). Αλλά την έχει μόνο ο Γερμανός.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

33 λεπτά πριν, snake_plissken2112 είπε

την παλεύετε?

Οχι απλα οι περισσοτεροι και λογικο ειναι εδω που βρισκομαστε δεν εχουν δουλέψει ποτε σε μεγαλα projects, επι το πλείστον ειναι νέα άτομα με καποια οικονομική επιφανεια (η οποια δεν με ενδιαφερει απο που προερχεται παντως οχι απο σκληρη δουλεια >50h αλλιως θα καταλάβαιναν απολυτα) τα οποια το μονο που θελουν ειναι να βγαλει η rockstar μια παιχνιδαρα για να λιωσουν στον πολυ ελευθερο χρονο που εχουν. Μια βδομαδα να τους βαλεις να χτυπήσουν 100 ωρες και τα λέμε ποσο rdr2 θα παίξουν μετα.. :P 

Απο την αλλη το point του "achievement" του τι καταφερες να παραδώσεις και της προσθήκης αυτου στο βιογραφικό ειναι valid, αλλο να δουλεύεις για ένα indie game σε ενα μικρο studio και αλλο για τη rockstar και το rdr2 αυτο ειναι "big league" απο μονο του και προφανώς αλλη εξέλιξη θα εχει η καριέρα σου. Τα ζυγιζεις και αποφασίζεις τι θελεις να κανεις imo, αλλα και παλι πρεπει να υπάρχει ενα ασφαλες όριο, 100h τη βδομαδα μπορει να παθεις ζημια, δεν ειναι λιγες οι περιπτωσεις αιφνίδιου θανατου απο "overwork" ποσο μαλλον του τι σου αφήνει ψυχολογικά. 

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όλα είναι σε συνάρτηση τι θέλει ο καθένας στην ζωή του και τις προτεραιότητες που έχει...

Το 99 που ήμουν ακόμα νέος και δεν είχα ούτε παιδιά ούτε σκυλιά δούλευα κατά μέσο όρο 10-12 ώρες την ημερά + κάποια Σαββατοκύριακα αλλά μου τα έσκαγαν χοντρά και δεν με ένοιαζε .  Αντίθετα τώρα που σχεδόν κανείς δεν πληρώνει επιπλέον δεν θα το έκανα συνεχόμενα σε καμία περίπτωση .

Αυτό που θέλω να πω είναι πως πρέπει να ξέρουμε όλα τα στοιχεία καθώς οι παράγοντες είναι πάρα πολλοί πριν κριτικάρουμε ή κράξουμε ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

μάγκες, το γεγονός πάντως ότι σε μια τέτοια περίπτωση -που δέχομαι ότι προφανώς μπορεί να είναι hoax η είδηση αλλά και ίσως και όχι-, η πρώτη αντίδραση είναι να υπερασπιστείτε τα κεφάλια της R επειδή θα σας δώσει ένα παιχνίδι να παίζεται και να κάνετε πλάκα ή να κράξετε για τα ωράρια και τα διαλείμματα και τις υπερωρίες κτλ κτλ των υπαλλήλων που ούτε εγώ αλλά ούτε εσείς ξέρετε τις ακριβείς συνθήκες που εργάστηκαν για αυτό, αντί του προφανέστατου ότι σε συνθήκες ελεύθερης αγοράς και πλήρους ανταγωνισμού αυτά τα προβλήματα είναι πιο απτά και υπαρκτά από ποτέ σήμερα, δείχνει 3 τινά:

-δεν έχετε δουλέψει ποτέ στη ζωή σας, μιας και τα περισσότερα που λέτε δεν βγάζουν κανένα νόημα για κάποιον άνω των 22 που έχει δουλέψει έστω και λίγο στη ζωή του

-δουλεύετε ήδη σε βάρος των άλλων με καθαρή συνείδηση γιατί κοιτάτε την πάρτη σας αποκλειστικά

-το μόνο σίγουρο, ότι είστε άξιοι κάτοικοι και μέλη μιας χώρας φτιαγμένης με δανεικά και αγύριστα και διαχρονικά κατοικημένης από ραγιάδες και καιροσκόπους

σαν κάποιος και εγώ που μέχρι προσφάτως και για αρκετά χρόνια δούλευα 80 ώρες τη βδομάδα κοντά  λόγω αναγκών και οικονομικών δυσχερειών -σε πολύ καλή δουλειά, βάση μισθού (γιατί καλή δεν ήταν αντικειμενικά αλλά μόνο με το μισθό μάλλον μετριέται και την καταλαβαίνουν οι περισσότεροι σήμερα)- , μπορώ να επιβεβαιώσω -αν ενδιαφέρει κανέναν- ότι η δουλειά πάνω από 50 ώρες τη βδομάδα -η actual δουλειά και όχι το κωλοβάρεμα τη μισή μέρα, mail την υπόλοιπη και σπίτι μας μετά για ps4- σου αφήνει πολλά κουσούρια και προκαλεί και πολλά προβλήματα και υγείας και σε προσωπική ζωή

περαστικά λοιπόν και μην παίρνετε τόσο ελαφρά καρδία τέτοιες ειδήσεις, κρίμα είναι και άσχημο για τους παθόντες ή όσους τεσπα βιώνουν τέτοια ωράρια ακόμα...

Επεξ/σία από snake_plissken2112
  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, Malthador είπε

Ας υποθέσουμε ότι δεν έχω γράψει. Ή ότι έχω γράψει. Που θες να καταλήξεις;

Γιατί έχεις βγάλει ήδη δύο αυθαίρετα συμπεράσματα

α) ότι όλοι όσοι δούλευαν 100 ώρες έγραφαν κώδικα

 β) ότι όλοι όσοι δούλευαν 100 ώρες το έκαναν συνεχόμενα.

δεν ειναι αυθαιρετο, ο developer λιωνει για να γραψει τον κωδικα σε τετοια μεγαλα οπως λες projects, και οι υπολοιποι ακολουθουν τους developers, γτ χωρις actual work απο αυτους δε προχωραει το project. Γραφεις οτι ειναι εργο τεχνης, η οτι θα ειναι στο βιογραφικο τους κατι super wow, αυτο σε κανενα πλαισιο δε δικαιολογει τις ωρες που αναφερονται. Developer σημαινει αγχος, πολυ μεγαλο αγχος, και οταν μιλαμε για τεραστια projects, αυτο ξεφευγει. Δε πα να ειναι το καλυτερο παιχνιδι που εχει φταιχτει ποτε, αυτο δε δικαιολογει τα 100ωρα και τις επιπτωσεις τους σε ολα τα μελη του καθε team. Eπειδη συναδελφος μου εδω στη Σουηδια επαθε υπερκοπωση απο τη δουλεια, ειναι κατι που δε θες να το συναντησεις, πιστεψε με, και κυριως τι προκαλει στον οργανισμο. 

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, snake_plissken2112 είπε

μάγκες, το γεγονός πάντως ότι σε μια τέτοια περίπτωση -που δέχομαι ότι προφανώς μπορεί να είναι hoax η είδηση αλλά και ίσως και όχι-, η πρώτη αντίδραση είναι να υπερασπιστείτε τα κεφάλια της R επειδή θα σας δώσει ένα παιχνίδι να παίζεται και να κάνετε πλάκα ή να κράξετε για τα ωράρια και τα διαλείμματα και τις υπερωρίες κτλ κτλ των υπαλλήλων που ούτε εγώ αλλά ούτε εσείς ξέρετε τις ακριβείς συνθήκες που εργάστηκαν για αυτό, αντί του προφανέστατου ότι σε συνθήκες ελεύθερης αγοράς και πλήρους ανταγωνισμού αυτά τα προβλήματα είναι πιο απτά και υπαρκτά από ποτέ σήμερα, δείχνει 3 τινά:

-δεν έχετε δουλέψει ποτέ στη ζωή σας, μιας και τα περισσότερα που λέτε δεν βγάζουν κανένα νόημα για κάποιον άνω των 22 που έχει δουλέψει έστω και λίγο στη ζωή του

-δουλεύετε ήδη σε βάρος των άλλων με καθαρή συνείδηση γιατί κοιτάτε την πάρτη σας αποκλειστικά

-το μόνο σίγουρο, ότι είστε άξιοι κάτοικοι και μέλη μιας χώρας φτιαγμένης με δανεικά και αγύριστα και διαχρονικά κατοικημένης από ραγιάδες και καιροσκόπους

σαν κάποιος και εγώ που μέχρι προσφάτως και για αρκετά χρόνια δούλευα 80 ώρες τη βδομάδα κοντά  λόγω αναγκών και οικονομικών δυσχερειών -σε πολύ καλή δουλειά, βάση μισθού (γιατί καλή δεν ήταν αντικειμενικά αλλά μόνο με το μισθό μάλλον μετριέται και την καταλαβαίνουν οι περισσότεροι σήμερα)- , μπορώ να επιβεβαιώσω -αν ενδιαφέρει κανέναν- ότι η δουλειά πάνω από 50 ώρες τη βδομάδα -η actual δουλειά και όχι το κωλοβάρεμα τη μισή μέρα, mail την υπόλοιπη και σπίτι μας μετά για ps4- σου αφήνει πολλά κουσούρια και προκαλεί και πολλά προβλήματα και υγείας και σε προσωπική ζωή

περαστικά λοιπόν και μην παίρνετε τόσο ελαφρά καρδία τέτοιες ειδήσεις, κρίμα είναι και άσχημο για τους παθόντες ή όσους τεσπα βιώνουν τέτοια ωράρια ακόμα...

Τα ρουχαλακια των μεγάλων αλυσίδων που είναι όλα από Ασία μεριά, φτιαγμένα από παιδικά χεράκια τα φοράς ομως.....

Ηλεκτρονικά όλα από Ασία μεριά ε;

Στην rockstar αδερφέ δουλεύουν από επιλογή ,αν δεν γουστάρουν φεύγουν ,σε άλλα μέρη εξαναγκάζονται....κοιτάς το δεντράκι χάνεις εκατομμύρια στρέμματα δάσους .....

Και οι περισσότεροι δουλεύουμε και ματωνουμε καθημερινά ,πονάμε αυτόν τον τόπο  και προσπαθούμε να βοηθήσουμε τον οποιονδήποτε ανεξαρτήτως χρώματος και καταγωγής ,αλλά αυτές οι "προοδευτικές" επιλεκτικές απόψεις αλλού... εδώ μιλάμε για αλλά θέματα 

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...