Προς το περιεχόμενο

Συνύπαρξη με άτομα χωρίς κάποιο κοινό ενδιαφέρον κτλ


Muchacho

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Πολλές φόρες αναγκάζεσαι να βρίσκεσαι στον ίδιο χώρο(σχολή,στρατός,εργασία κλτ) με άτομα που δεν έχετε τίποτα κοινό και υπό άλλες συνθήκες δεν θα είχατε καμία επαφή.Πως το αντιμετωπίζετε αυτό?Προσπαθείς να σπάσεις την αμηχανία και να βρεις κάτι κοινό?Μένεις σταθερός στους τυπικούς χαιρετισμούς και κατά τα άλλα απόμακρος?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μιλάς για τον καιρό, γκρινιάζεις για τα κορναρίσματα που ακούγονται έξω απ'το παράθυρο, μιλάς για φαγητό και ρωτάς για tips.....και όταν τα βαρεθείς όλα αυτά απλά βάζεις τ'ακουστικά σου, κάνεις την δουλειά σου, σχολάς και βρίσκεις αν θες τους φίλους σου.

 

Αν και πάνω στην γενική κουβεντούλα μπορεί να προκύψουν και κοινά ενδιαφέροντα. Why not δηλαδή; Πού ξέρεις ότι δεν έχετε ΤΙΠΟΤΑ κοινό; ;)

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ποτέ δεν είχα τέτοιο πρόβλημα , προσαμοζομαι και σπάω την οποία αμηχανία αμέσως, μου το έχουν πει πως έχω τον τρόπο να κάνω τον άλλο να νιώσει άνετα λες κ γνωριζόμαστε χρόνια

 

Αυτό εχω προσέξει ότι συμβαίνει πολύ ποιο εύκολα με τις γυναίκες βέβαια

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τυπικά και αποστειρωμένα, καλύτερα να φανείς απόμακρος και τυπικός παρά να παρεξηγηθείς και η ατμόσφαιρα να βαρύνει κι άλλο.

Ιδίως σε χώρους που πρέπει να είσαι συχνά και να τους τρως στην μάπα δίχως εναλλακτική.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μιλαω με ατομα που δεν εχουμε τιποτα κοινο εκτος αν ειναι για επαγγελματικους λογους, δεν θελω να χανω το χρονο μου με χαζομαρες..

 

 

Ουτε καλημερα δεν λεω

 

Το θεμα εχει τιτλο για αναγκαστικη συνυπαρξη ...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τυπικος κι απομακρος. Γιατι να πιεσεις να επικοινωνησεις με ατομα που δε ταιριαζεις; αφου ετσι κι αλλιως δε θα ευχαριστηθεις την κουβεντα αν ψαχνεις διαρκως τι να πεις. αυτα πρεπει να βγαινουν αυθορμητα. 

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

βρίσκεσαι στον ίδιο χώρο με άτομα που δεν έχετε τίποτα κοινό .Πως το αντιμετωπίζετε αυτό?Προσπαθείς να σπάσεις την αμηχανία και να βρεις κάτι κοινό?

 

Εδω βοηθά η τεχνολογία.

΄Εχεις την dick pic έτοιμη και προσπαθείς να τη δώσεις σε όποιον-α  θεωρείς οτι πλησιάζει πιο κοντά στα αξιακά σου κριτήρια.

H ενδεχομένως γεμίζει τα ψυχικά σου ελλείματα.

Επεξ/σία από momotis
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...