Προς το περιεχόμενο

[ΚΙΝ ΤΗΛΕΦΩΝΙΑ]Q card 1gb/μηνα με 8€ για 8 μηνες. Ενεργοποιησεις μεχρι 31/10


d_gkal

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παιδιά για να τα συνοψίσουμε λίγο: Βάζουμε 10 ευρώ υπόλοιπο και ενεργοποιούμε την τρέχουσα προσφορά με τα 8ευρώ (1GB ). 10-8=2 € υπόλοιπο.Μετά από τρεις μήνες (σύμφωνα με τις νέες χρεώσεις της Wind) είμαστε αναγκασμένοι να κάνουμε ανανέωση,για να είναι διαθέσιμo προς χρήση το 1 GB.Τέλος,ξανακάνουμε ανανέωση μετά από 3 μήνες (6 μήνες μετά την αρχή της προσφοράς) για τον παραπάνω λόγο.Στην ουσία η προσφορά ισχύει,εφόσον υπάρξει υπάρξει 1 τουλάχιστον ανανέωση στο 3μηνο.(2 ανανεώσεις σύνολο).

 

Πείτε μου,σας παρακαλώ αν υπάρχει κάποιο λάθος στα λεγόμενα μου,γιατί έχω μπερδευτεί λίγο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδιά για να τα συνοψίσουμε λίγο: Βάζουμε 10 ευρώ υπόλοιπο και ενεργοποιούμε την τρέχουσα προσφορά με τα 8ευρώ (1GB ). 10-8=2 € υπόλοιπο.Μετά από τρεις μήνες (σύμφωνα με τις νέες χρεώσεις της Wind) είμαστε αναγκασμένοι να κάνουμε ανανέωση,για να είναι διαθέσιμo προς χρήση το 1 GB.Τέλος,ξανακάνουμε ανανέωση μετά από 3 μήνες (6 μήνες μετά την αρχή της προσφοράς) για τον παραπάνω λόγο.Στην ουσία η προσφορά ισχύει,εφόσον υπάρξει υπάρξει 1 τουλάχιστον ανανέωση στο 3μηνο.(2 ανανεώσεις σύνολο).

 

Πείτε μου,σας παρακαλώ αν υπάρχει κάποιο λάθος στα λεγόμενα μου,γιατί έχω μπερδευτεί λίγο.

Ένα μικρό λάθος μόνο: Όταν βάλεις τα 10€, μπαίνουν οι φόροι και τελικά έχεις κάπου στα 8+κάτι διαθέσιμα.

Και από εκεί και πέρα 5€ (με 4+κάτι€ διαθέσιμα) κάθε τρίμηνο.

 

Σχετικά με τη διάρκεια του "8μήνου", δεν είναι ξεκάθαρα τα πράγματα...

Την πρώτη φορά που το έκανε κράτησε 9 (ολόκληρους) μήνες (είχε κάνει δώρο τον Ιανουάριο του 2016) ενώ το επόμενο, το οποίο ενεργοποιήθηκε το Φεβρουάριο, κράτησε 7 μήνες αφού έληξε στο τέλος του Αυγούστου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σχετικά με τη διάρκεια του "8μήνου", δεν είναι ξεκάθαρα τα πράγματα...

Την πρώτη φορά που το έκανε κράτησε 9 (ολόκληρους) μήνες (είχε κάνει δώρο τον Ιανουάριο του 2016) ενώ το επόμενο, το οποίο ενεργοποιήθηκε το Φεβρουάριο, κράτησε 7 μήνες αφού έληξε στο τέλος του Αυγούστου.

 

Σχετικά με το λαθος που εκαναν την 2η περιοδο, προσωπικα τους πηρα τηλ και μετα απο λιγες μερες μου εδωσαν 1GB για αλλο ενα μηνα οπως επρεπε να ειχαν κανει.

 

Τωρα ομως μαλλον εχει ισχυ 30 μερες το πακετο και οχι καθε 1η του μηνα. Συνεπως δεν πρεπει να δημιουργηθει παλι το ιδιο προβλημα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Δεν ξερω τι ισχυει για τους αλλους παροχους αλλα η Q/wind χρεωνει τους τελευταιους μηνες τελη ενεργοποιησης καρτοκινητου.

Μεχρι το τελος του χρονου ειναι 10 ευρω και με το νεο ετος 25 ευρω αν θυμαμαι καλα.

Αυτο ξεκινησε καπου τον αυγουστο. οσοι νεοι ειχαν βαλει καρτα μεχρι τοτε ολα καλα εγω ομως που το ειχα απο τον 4/2016 και πηγα πρωτη φορα να βαλω 10€ τον 10/2016 για να μην ληξει η συνδεση μου τα κρατησε σαν τελος ενεργοποιησης καρτοκινητου και μου εκανε δωρο 1gb και 120 λεπτα προς ολους.

 

Δειτε το αυτο οσοι παρετε νεο νουμερο γιατι μπορει να μην σας τα ζητησουν/να μην σας το πουν στο καταστημα και οταν μετα απο 3 ή 6 μηνες πατε να βαλετε καρτα να σας τα κρατησουν τοτε τα 10 ή 25 ευρω.

 

Ολα αυτα υπαρχουν γραμμενα στο site της wind για οποιον θελει να το ψαξει

 

 

Εγώ πάντως πριν από 1,5 μήνα πήρα καινούργιο αριθμό/sim Q και δεν μου κράτησε ούτε 1 λεπτό του ευρώ.

 

Δεν νομίζω να ισχύει τέλος καρτοκινητής.

Πηγα να παρω καρτα με νεο νουμερο και με χρεωσανε 10 ευρω Το μπονους που δινουν λεει ειναι μονο 1000 λεπτα προς Q (μονο Q οχι wind) και 120 λεπτα για ολα τα δικτυα για ενα μηνα

 

Αρα ουτε τσαμπα, ουτε 5€ που ισχυε πριν απο τρεις μηνες (απ΄οτι μου ειπε) αλλα 10€ τωρα!!! και χωρις δυνατοτητα επιλογης εφοσον του ειπα πως δεν θελω να καλω αριθμους Q και ετσι θα μου ειναι αχρηστα τα 1000 λεπτα προς δαυτους...

Ελεος δηλαδη.... Πηγαν ενα 10ρικο την ενεργοποιηση νεου αριθμου και που΄σαι ακομα!

 

Μετα φορτωσα και αλλα 10€ για την προσφορα αφου δεν ειχε φραγκο μεσα....εστειλα μνμ και ολα κομπλε  

...Δηλαδη για ολη τη φαση και για νεο νουμερο μουφυγε συνολικα ενα εικοσαμπαλο!..

(Ενω εχει μεινει 1 ευρω και 7 λεπτα τωρα μεσα... για εως και 3 μηνες ετσι οπως το κανανε)

Επεξ/σία από swkhj
  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτές οι online προσφορές για απόκτηση κάρτας δεν ισχύουν;

 

http://www.public.gr/cat/tilefonia/wind-programmata/kartokiniti/kartokiniti-q/

 

https://www.wind.gr/gr/q/ela-stin-q/online-paraggelia/

 

Στην μια λέει δωρεάν και στην 2η ότι έχει και 10 ευρώ μέσα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχω λάβει το μήνυμα και σήμερα που το στέλνω μου ρίχνει πόρτα:

 

"ΛAΘOΣ ENTOΛH. ΠAPAKAΛOYME ΔOKIMAΣTE ΞANA ΣTEΛNONTAΣ THN ΣΩΣTH ENTOΛH. WRONG ENTRY. PLEASE TRY AGAIN WITH THE CORRECT ACTIVATION COMMAND."

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δυστηχως ανανεωνει καθε πρωτη μου ρθε σημερα,ενημερωση.

ελπιζω να μη μετρησει ο οκτωβριος σαν ολοκληρος μηνας για 5 μερες

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δυστηχως ανανεωνει καθε πρωτη μου ρθε σημερα,ενημερωση.

ελπιζω να μη μετρησει ο οκτωβριος σαν ολοκληρος μηνας για 5 μερες

 

Εμένα μου έκανε κάτι περίεργο... Φαντάζομαι κ στους υπόλοιπους.

 

Είχα από την προσφορά 1gb που έληγε 25/11 (ενεργοποίηση έγινε 25/10).

Ξόδεψα τις 5 μέρες που πέρασαν 200ΜΒ, άρα είχα 800ΜΒ που έληγαν 25/11... Σήμερα ήρθε το ΣΜΣ με το 1γιγα για τον νοέμβριο... και τώρα βλέπω 1,8γίγα να λήγουν στις 25/11..... Άρα αντιλαμβάνομαι ότι κάθε 1η του μήνα θα μας βάζουν 1 γίγα, αλλά θα κρατάει την λήξη από την πρώτη ενεργοποίηση. Αν έβγαλε κανείς νόημα από αυτό που έγραψα, νομίζω είμαστε κουλ :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στις 25 εκανα και εγω την ενεργοποιηση της προσφορας.ειχα ομως και mb απο αγορα προηγουμενου πακετου.οποτε με την ενεργοποιηση μου εβαλε και το 1 γιγα.σημερα εγινε η ανανεωση της προσφορας.στην εφαρμογη μεσα μου δειχνει 483 mb που ληγουν σημερα και 2032mb απο τα οποια τα 1008 ληγουν στις 25 του μηνα,την ημερα της ενεργοποιησης δηλαδη.και τα υπολοιπα λογικα την πρωτη του επομενου μηνα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι οντως σημερα έβαλε αλλο 1 gb. Και 1 το προηγούμενο από την ενεργοποίηση του πακέτου στις 30/10 σύνολο 2gb. Από κάτω λέει ότι το 1gb λήγει στις 30/11.

Οπότε ισχύει αυτό που λέτε. Πρακτικά μετράει τους 8 μήνες από τον Οκτώβρη και για το "κοινό" διάστημα Οκτωβρίου-Νοεμβρίου θα έχεις "διπλά" gb για κατανάλωση.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όσοι έχετε mb από δύο διαφορετικές προσφορές να τσεκαρετε ποια σας καταναλώνει πρωτα γιατί ως συνήθως κάνουν λάθος και σας τρώνε αυτά που λήγουν πιο μετα.

ετσι για παράδειγμα αν έχεις ένα πακέτο που ληγει 20/11 και ένα που ληγει 25/11 σου τρωει πρωτα τα mb που λήγουν στις 25 και αν τα καταναλώσεις όλα στις 21 του μήνα όταν θα λήξουν και τα mb του άλλου πακέτου θα μείνεις χωρίς ίντερνετ.

 

Τα λεω αυτα γιατί τα έχω πάθει και μου έφαγε και υπόλοιπο από τα ευρώ της κάρτας μέχρι να πάρω χαμπαρι τι γίνεται.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...