Προς το περιεχόμενο

Το Mi Mix είναι για τη Xiaomi το smartphone του μέλλοντος με οθόνη χωρίς περιθώρια


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Δεν θα βολεύει. Αυτό όμως δεν σημαίνει πως οπτικά δεν είναι όμορφο! :)

 

Δεκτη και σεβαστη η αποψη σου οτι δεν θα βολευει εσενα προσωπικα.

Απλα ευχομαι να λες το ιδιο οταν σε μερικα χρονια βγαλει η apple τηλεφωνο με αντιστοιχo ratio οθονης.  ;)

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 391
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

"...η Xiaomi χρησιμοποιεί μια διαφορετική τεχνολογία (κεραμικό ακουστικό σύστημα) όπου αρκεί ο χρήστης να τοποθετήσει το αυτί του πάνω στην οθόνη προκειμένου να ακούσει τον συνομιλητή του. "

Άρα έχει ειδικό hardware και software για να δουλέψει σωστά... κατάλαβα... Σε αυτό το σημείο θα κλάψουνε μανούλες... Κατά πάσα πιθανότητα θα έχει bugs, τουλάχιστον στην αρχή...

Προσωπικά δε μου αρέσει το beta testing, αλλά ο καθένας κάνει κουμάντο στην τσέπη του...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οποιος εχει πιασει xiaomi στα χερια του ξερει οτι η συσκευη θα ειναι πολυ οκ εκτος απροοπτου παντα

 

οσο για τις rom

 

περνας μια global stable k εισαι αρχοντας κ με τα ota σου κ με ολα σου 

 

διαφορετικα κ ελληνικες πολυ καλες υπαρχουν απο miui.gr τοσο dev οσο κ stable

 

κ smiui φορτσατες αψογες

 

κ το xda βρωμαει απο φοβερες καστομιες

 

ορεξη να εχεις κ οι επιλογες υπαρχουν χωρις να κρεμεσαι απο τα @@ του καθε κατασκευαστη κ ποτε θα δεησει να δωσει κανα update


Άρα έχει ειδικό hardware και software για να δουλέψει σωστά... κατάλαβα... Σε αυτό το σημείο θα κλάψουνε μανούλες... Κατά πάσα πιθανότητα θα έχει bugs, τουλάχιστον στην αρχή... Προσωπικά δε μου αρέσει το beta testing, αλλά ο καθένας κάνει κουμάντο στην τσέπη του...

 

ειναι hardware αδερφε

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι διαφορετικό έχει από το Sharp Aquos; Παρόμοιες τεχνολογίες χρησιμοποιούσε από ότι θυμάμαι (το ηχείο στην οθόνη κλπ.).

 

Μ' αρέσει που οι μισοί (τουλάχιστον) που γράφουν "αυτό είναι καινοτομία", αν το είχε κάνει η Apple θα είχαν αναφέρει το Aquos σε χρόνο dt και θα λέγανε το κλασικό "σιγά την καινοτομία". Και να φανταστείς ότι είμαι και Apple hater, παρόλα αυτά βλέπω κάτι τέτοια και εκνευρίζομαι! :P

 

Φυσικά, η υλοποίηση μπορεί να είναι εξαιρετική και να είναι κάτι φοβερό, αλλά μέχρι να το κάνει κάποια εκ των Samsung/Apple ή, στη χειρότερη, LG δε νομίζω ότι θα θεωρηθεί σημείο αναφοράς για τα smartphones. Δυστυχώς, έτσι λειτουργεί η αγορά. Ελάχιστοι έχουν τη δυνατότητα να αλλάξουν την αγορά και να απευθυνθούν στις μάζες κι ας είναι σαφώς ανώτερες υλοποιήσεις σαν και αυτή (αν είναι).

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι διαφορετικό έχει από το Sharp Aquos; Παρόμοιες τεχνολογίες χρησιμοποιούσε από ότι θυμάμαι (το ηχείο στην οθόνη κλπ.).

 

Μ' αρέσει που οι μισοί (τουλάχιστον) που γράφουν "αυτό είναι καινοτομία", αν το είχε κάνει η Apple θα είχαν αναφέρει το Aquos σε χρόνο dt και θα λέγανε το κλασικό "σιγά την καινοτομία". Και να φανταστείς ότι είμαι και Apple hater, παρόλα αυτά βλέπω κάτι τέτοια και εκνευρίζομαι! :P

 

Φυσικά, η υλοποίηση μπορεί να είναι εξαιρετική και να είναι κάτι φοβερό, αλλά μέχρι να το κάνει κάποια εκ των Samsung/Apple ή, στη χειρότερη, LG δε νομίζω ότι θα θεωρηθεί σημείο αναφοράς για τα smartphones. Δυστυχώς, έτσι λειτουργεί η αγορά. Ελάχιστοι έχουν τη δυνατότητα να αλλάξουν την αγορά και να απευθυνθούν στις μάζες κι ας είναι σαφώς ανώτερες υλοποιήσεις σαν και αυτή (αν είναι).

 

λολ τι ψάλεις πρε φίλε; το aquos αναφέρθηκε ήδη πιο πάνω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι διαφορετικό έχει από το Sharp Aquos; Παρόμοιες τεχνολογίες χρησιμοποιούσε από ότι θυμάμαι (το ηχείο στην οθόνη κλπ.).

 

Μ' αρέσει που οι μισοί (τουλάχιστον) που γράφουν "αυτό είναι καινοτομία", αν το είχε κάνει η Apple θα είχαν αναφέρει το Aquos σε χρόνο dt και θα λέγανε το κλασικό "σιγά την καινοτομία". Και να φανταστείς ότι είμαι και Apple hater, παρόλα αυτά βλέπω κάτι τέτοια και εκνευρίζομαι! :P

 

Φυσικά, η υλοποίηση μπορεί να είναι εξαιρετική και να είναι κάτι φοβερό, αλλά μέχρι να το κάνει κάποια εκ των Samsung/Apple ή, στη χειρότερη, LG δε νομίζω ότι θα θεωρηθεί σημείο αναφοράς για τα smartphones. Δυστυχώς, έτσι λειτουργεί η αγορά. Ελάχιστοι έχουν τη δυνατότητα να αλλάξουν την αγορά και να απευθυνθούν στις μάζες κι ας είναι σαφώς ανώτερες υλοποιήσεις σαν και αυτή (αν είναι).

 

To οτι δεν θα κυκλοφορήσει μονο στην Ιαπωνια.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα συμφωνήσω πολύ με ένα προηγούμενο σχόλιο: θέλω να δω smart με οθόνη 5.5 και μέγεθος που ως τώρα έρχονταν με οθόνη 5 ιντσών ή μικρότερη. Η ένα smart με οθόνη 5 ιντσών και ακόμα μικρότερες διαστάσεις

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Σε όσους δεν τους βολευει θα κάνει δώρο πλαστικό bezel στις διαστάσεις που το θέλουν.

Μέχρι να βγάζει και η apple τέτοια μεγέθη και βγεί κανένα tutorial βίντεο για το πώς να το κρατάει σωστά ο πελάτης τους.

Τότε θα σας βολεψει...?

  • Like 8
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...