Προς το περιεχόμενο

Το Mi Mix είναι για τη Xiaomi το smartphone του μέλλοντος με οθόνη χωρίς περιθώρια


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

 

Καλα, ο τυπος ειχε μπροστα του το κειμενο γραμμενο στα γαλλικα και απλα το διαβαζε. Αν ηταν Ελληνας, θα του γραφανε:

 

"Δε μπεστ παρτ οφ ιντελιτζενς ιζ κριετιβιτι"

 

Απλα ειναι γραμμενο στα Γαλλικα :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 391
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

σοβαρα τωρα,ειμαι φιλος της xiaomi αλλα απο που θα το κρατας χωρις να πατας οτινανε?

Μπραβο της παντος,το πηρε σε αλλο level,οι αλλοι τωρα ακολουθουν

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

σοβαρα τωρα,ειμαι φιλος της xiaomi αλλα απο που θα το κρατας χωρις να πατας οτινανε?

Μπραβο της παντος,το πηρε σε αλλο level,οι αλλοι τωρα ακολουθουν

 

Από τα πλαγια όπως δειχνει η φοτο 82a75f994190732537a576b8831727b5.jpg

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αυτό που μαρεσε περισσότερο εκτός από την τιμή είναι ή αθόρυβη εκπληξη που έκανε δηλαδή δεν υπήρξε leak που να δείχνει αυτόν τον σχεδιασμό απ όσο έβλεπα εγώ τουλάχιστον ! Αν μπορέσω θα το τιμησω μιας που ξέρω την εταιρεία και είμαι υπερικανοποιημενος !! Περιμένω με αγωνία το review πραγματικά !!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  Διαβάζω μόνο θετικά σχόλια για το πόσο ξεχωριστό και καινοτόμο είναι το κινητό. Δεν θέλω να το αμφισβητήσω αλλά θέλω να ξέρω σε ποια στοιχεία αναφέρεστε; Απλώς το ότι είναι όμορφο με μικρά περιθώρια και μια πατέντα για να μπορούμε να μιλάμε και να ακούμε;

  Προσωπικά δεν έχω μάλλον τόσο καλό γούστο γιατί δυσκολεύομαι συχνά να δω το ότι ένα κινητό μοιάζει στο άλλο, το ένα είναι όμορφο και το άλλο όχι, αλλά είμαι σίγουρος ότι τα ελάχιστα περιθώρια δεν είναι πρακτικά όταν το κρατάς.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καποιος αντμιν να καθαρισει το φορουμ απο πιτσιρικια που μας ζαλιζουν συνεχεια με τα οφτοπικ παρακαλω. Ειδικα το συγκεκριμενο δεν εχει γραψει ποτε κατι εποικοδομητικο.

 

 

Στο θεμα μας τωρα.. το κινητο ειναι κανα 2 χρονια μπροστα απο τον ανταγωνισμο. Περιμενω με αγωνια να δω reviews απο χρηστες οταν κυκλοφορησει γιατι εχει πολλες καινοτομιες τοσο σε επιπεδο softaware οσο και hardware. Χαρακτηριστικα που δεν εχουν δοκιμαστει στο παρελθον. Μακαρι να λειτουργουν ολα αψογα.

 

Η εταιρια συνεχιζει να εντυπωσιαζει. Παρουσιασε ενα τηλεφωνο που οι ανταγωνιστες βλεπουν μονο σε renders και το εκανε σε ανυποπτο χρονο και σχετικα αθορυβα. Η τιμη που διαβασαμε στο αρθρο, ακομα και για αρχικη τιμη, ειναι ΠΟΛΥ χαμηλη. Υποθετω οτι αν το τηλεφωνο ηταν samsung ή apple και ειχε τοσες καινοτομιες τα φανμποιζ θα δικαιολογουσαν μια τιμη κοντα στα 2000 ευρω ε? Βεβαια... 500 το τηλεφωνο, 1000 η ερευνα και προωθηση και κανα 500αρικο επιδη το εβγαλαν πρωτοι. Γιατι αυτες οι εταιριες χρεωνουν ακριβα λογω του R&D που εχουν.. δεν αντιγραφουν σαν τις κινεζικες. Τελευταιες μεγαλες καινοτομιες τους ηταν οι εκρηξεις για τη samsung και το portrait mode, αφαιρεση 3,5mm jack για την apple. Ε τα αξιζουν τα χιλιαρικα που ζητουν. ΝΟΤ.

 

 

Να το το R&D της Xiaomi: http://www.gsmarena.com/sharp_aquos_crystal_2-7251.php

 

Έτσι ακριβώς λειτουργεί το Crystal, μην τρελαίνεστε επειδή δεν ξέρατε το Crystal. Απλά πλήρωσε (ελπίζω) η Xiaomi τις ανάλογες πατέντες και αυτό ήταν. Για ποια καινοτομία της Xiaomi μιλάμε. Της Sharp είναι η καινοτομία και έβαλε πιο δυνατό hardware ο Κινέζος (όπως πάντα).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έρωτας αν και θελω 5.5 ίντσες σε μέγεθος 5 ιντσών και για να αγοράσω αν έβαζε καμιά OIS camera με ελάχιστο 1.8f τα έδινα χθες.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταπληκτικό.

Αλλά πολύ μεγάλο, θα μπορούσαν να μας δώσουν κάτι στις 5.7" και να έχουμε μία συμμαζεμένη σε μέγεθος συσκευή. Η χρήση της θήκης θεωρείται δεδομένη, οπότε το συνολικό μέγεθος μεγαλώνει.

Επίσης με φοβίζουν όλες αυτές οι πρωτιές σε τοποθέτηση, μέγεθος και είδος αισθητήρων.

Ας βγει, ας σιγουρευτούμε ότι όλα πάνω του δουλεύουν άριστα, ας δούμε και την πραγματική του τιμή και τότε ίσως βρω λόγους να αποχωριστώ το S-pen.

Μπράβο στην Xiaomi.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το κάτω bezel δεν μπόρεσαν να το ξεφορτωθούν; :P

 

Πάντως μπορούν να απενεργοποιήσουν περίπου μισό εκατοστό από την οθόνη αφής από τις άκρες οπότε λύνεται το θέμα του τυχαίου πατήματος.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...