Προς το περιεχόμενο

Τεράστια πτώση στις πωλήσεις έξυπνων ρολογιών


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 69
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Δεν βλεπω κατι το εξθπνο σε αυτα τα Smart watches...

Αν θες τεχνολογια πας σε Citizen , Casio ktl ktl Που δεν θελουν φορτιση ειναι με δορυφορους κτλ κτλ.

Και αν θες εργο τεχνης πας σε  Μηχανικα .....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λογικό να έχουν πτώση αφού δεν προσφέρουν και τίποτα ουσιαστικό. Λογικό επίσης να έχει κάνει αύξηση η Garmin αφού στο μόνο που μπορεί να φανεί χρήσιμο ένα τέτοιο gadget είναι στο κομμάτι των sports. Εκεί δεν μπορεί να συναγωνιστεί κανένας τα smartwatch / fitness tracker και κυρίως τις εφαρμογές που τα συνοδεύουν από τις ποιο έμπειρες εταιρίες του χώρου (Garmin/Polar).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Από τη φύση της, είναι λογικό να αρχίσει να "μαζεύεται" αυτή η αγορά. Αν το πάμε και σε προσωπικό επίπεδο (τα δικά μου γούστα) και πολύ κράτησε το πάρτυ!
 

Η εικόνα απο πάνω λεει οτι πουληθηκαν περισσοτερα ρολεξ αποτι casio η seiko?!?!?!

Δεν γινεται να πουληθηκαν περισσοτερα patek phillipe απο οτι casio.Αντε rolex αλλα PATEK PHILLIPE?

 
Φαντάζομαι θα αναφέρονται σε συγκρίσιμη κατηγορία τιμής, δε θα μετράει τις πωλήσεις των Casio των 50€ μαζί με τα DateJust.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν γινεται να πουληθηκαν περισσοτερα patek phillipe απο οτι casio.Αντε rolex αλλα PATEK PHILLIPE?

Και το να περνάει το apple watch τόσες εταιρείες σε πωλήσεις παράξενο είναι!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα τι ειμαστε και εμεις οι καταναλωτες, γιατι δεν κανουμε συνεχεις αγορες αχρηστων προιοντων για να αισθανθουμε γεματοι και να εχουν χρηματα οι κατασκευαστες; Ξερετε το κοστος ζωης των CEO; Ξερετε τι αγχος εχουν για να πιασουν τους στοχους; Τι μας ζητανε πια;

Η Garmin μου φαινεται ο πιο σοβαρος κατασκευαστης που στοχευει στην μεριδα που εχει αναγκη μια τετοια συσκευη, τους δρομεις/ποδηλατες/πεζοπορους.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι θελω απο ενα smart watch

1.Να μην έχουν ανάγκη το τηλέφωνο.Να ειναι δηλαδή αυτόνομα.Τι να τις κανω τις ειδοποιήσεις viber όταν πρέπει να ειναι συνδεδεμένο τηλέφωνο σε απόσταση αναπνοής απο το ρολόι;

2.Η μπαταρία τους να κρατάει τουλάχιστον μια βδομάδα χωρίς φόρτιση.Τουλάχιστον.

3.user replaceable battery.Ε μην τρέχω στα εξειδικευμένα μαγαζιά να σκάσω ενα καρό λεφτά οταν η επαναφορτιζόμενων μπαταρια τους τα παίζει.Ιδανικά θα ήταν να παίρνουν μπαταρίες τύπου κουμπιού-απο τις παλιές δηλαδή αυτές που παίρνουν τα ρολόγια quartz και οι οποίες μπαταρίες να είχαν διάρκεια ζωής ενα έτος τουλάχιστον και ας κάνανε και 10 ευρώ.

4.Ε να μη βγαίνει και κάθε χρόνο καλύτερο μοντέλο στα ίδια λεφτα με το προηγούμενο.Και αν βγαίνει, να έχει κάποια συλλεκτική αξία αυτό που αγόρασα 350 ευρώ.Καθε ρολόι δηλαδή να ειναι μοναδικό.

5.Σίγουρα να έχει gorilla glass η σούπερ ανθεκτική τέλος πάντων οθόνη και γενικά κατασκευή.

6.Να έχει ευανάγνωστη οθόνη ακόμα και στον καυτό ήλιο.Να έχει πυξίδα,gps,heart rate sensor και οτι αλλο sensor αφορά την υγεία μου,την ψυχική μου διάθεση κτλ.

7.Να μην πρέπει να εχω πατέρα τον Κόκκαλη για να το αγοράσω.

 

Συμφωνώ, αλλά τον Κόκκαλη που τον θυμήθηκες;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν γινεται να πουληθηκαν περισσοτερα patek phillipe απο οτι casio.Αντε rolex αλλα PATEK PHILLIPE?

οι νεοπλουτοι κινεζοι αυξανουν την καταναλωση σε ακριβα αντικειμενα ....νομιζω καπου προσφατα διαβασα οτι εφτασαν τα 15 μυρια οι πολυεκατομυριουχοι στην κινα ...και οταν εισαι νεοπλουτος ψωνιζεις οτι βρεις πιο ακριβο !!!

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τo είχα σχολιάσει εδώ και πολύ καιρό ότι μετά τον αρχικό ενθουσιασμό η πτώση πωλήσεων θα ακολουθήσει, φυσικά να σας πω ότι τα ίδια έχω αναφέρει και για τα ρολόγια της apple...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πείτε με δεινόσαυρο (είμαι 38) , πείτε με παλαιών πεποιθήσεων , πείτε με ακόμα και μ@λ@κ@ αλλά ρε παιδιά αύτα τα αντικείμενα όπως είναι τουλάχιστον σήμερα ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ να καταλάβω γιατί πουλάνε ....ποιος τα παίρνει και γιατί ???? πέραν των gadget freak δεν μπορώ ακόμα να συλλάβω ποιος θα τα αγόραζε ....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μου χρειάζεται ένα τώρα, αν δεν είσαι γκατζετάκιας είναι κάτι το περιττό.

Όταν θα καλώ το Citroen μου να έρθει να με πάρει από το σπίτι με το ρολόι (ωσάν μαικλ ναιτ) τότε θα πάρω ένα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...