Προς το περιεχόμενο

Τεράστια πτώση στις πωλήσεις έξυπνων ρολογιών


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 69
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Κάποιοι έχετε καταντήσει αηδία εδώ μέσα μου θυμίζετε το μπάρμπα μου στο χωριό που μου λέει τι τατς κ τουτς εδώ νοκια με κουμπιά μια εβδομάδα μπαταρία κ το πετάω στο τοίχο Όταν με νευριάζει η γυναίκα μου. . . Δοκιμάστε τι σημαίνει smart watch και εάν δεν σας βολεύει γούστο είναι κραχτε το σαν το μπάρμπα μου δεχτεί κ αυτή η άποψη,αλλά χωρίς να το έχετε δοκιμάσει Καλό είναι μην μιλάμε! Κατ εμέ, δυο φάουλ υπάρχουν ακόμα,η μπαταρία και το γεγονός ότι δεν χρειάζεται το τελευταίο μοντέλο γιατί κάνει ότι έκανε κ το προηγούμενο, Χρήστης του sony smart watch 3, που δεν το βγάζει από τον καρπό του, δεν είμαι επιχειρηματίας αλλά αυτο το αξεσουάρ με συνδυασμό ενα ακουστικό ασύρματο σου λύνει τα χέρια, είμαι πανω στο μηχανάκι μου στέλνουν μήνυμα απαντάω επιτόπου απο το ρολόι του μιλάω το γράφει κ στέλνει μήνυμα, και ολο αυτο με το κινητό στην τσέπη, βάζω ναβιγκεητορ και βλέπω πανω στο μηχανάκι που να παω . . . Ειναι εργαλείο ενδιαφέρον κ Δεν λέω και για άλλα!

σιγά μην δοκιμάζουμε το κάθε προϊόν που του έρχεται του καθενός στο μυαλό για να δούμε αν μας αρέσει ή όχι

 

αυτό κάνει λεφτά και τα λεφτά δεν είναι για πέταμα

 

προφανώς για να δοκιμάσεις και στη συνέχεια να γουστάρεις ή να απογοητευτείς θα πρέπει πρώτα από όλα να σου κάνει κάποιο κλικ η όλη ιστορία και τα smart watch φυσικά και δεν έκαναν κλικ στη πλειοψηφία του κόσμου, δε χρειάζεται να πούμε κάτι άλλο, ούτε να πετάμε κατοστάρικα στα σκουπίδια για να δοκιμάσουμε τις "νέες καινοτομίες"

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κλασσικές αναλύσεις καφενείου, με κύριο κριτήριο της παγκόσμιας αγοράς το εισόδημα του μέσου Έλληνα εν μέσω κρίσης.

 

Μπαινω για να διαβάσω κάτι για καινοτομία και νομίζω ότι διαβαζω την Ελεύθερη Ώρα και τις προφητείες του Παΐσιου, ότι βαδίζουμε προς την καταστροφή με αυτα τα μηχανηματα του διαβόλου.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πριν απο αρκετα χρονια υπηρχε μια παρομοι αντιληψη "ουτε σε 100 χρονια η φωτογραφια δεν θα αποκτησει το στατους και την καλλιτεχνικη αξια που εχει ενας πινακας ζωγραφικης"

φυσικα ξερουμε πως κατεληξε αυτη η ιστορια

Δεν ξέρω σε τι βαθμό ισχύει αυτό αλλά θα έπρεπε να ισχύει κατά τη γνώμη μου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γιατί είναι? Για να μένουν στο μπαούλο???

προφανώς και όχι, είναι για να τα ξοδέψεις

 

αλλά να τα ξοδέψεις σε κάτι που πιστεύεις ότι αξίζει το κόπο

 

με τα 300€  μπορώ να πάρω ένα σωρό άλλα πράγματα, μπορώ να πάρω και ένα σχετικά αξιοπρεπές κανονικό ρολόι

 

σίγουρα όμως δε θα πάρω smartwatch και προφανώς όχι μόνο εγώ 

Κλασσικές αναλύσεις καφενείου, με κύριο κριτήριο της παγκόσμιας αγοράς το εισόδημα του μέσου Έλληνα εν μέσω κρίσης.

 

Μπαινω για να διαβάσω κάτι για καινοτομία και νομίζω ότι διαβαζω την Ελεύθερη Ώρα και τις προφητείες του Παΐσιου, ότι βαδίζουμε προς την καταστροφή με αυτα τα μηχανηματα του διαβόλου.

παγκοσμίως πάνε άπατα, όχι μόνο στην ελλάδα

 

άρα καμιά ανάλυση δε χρειάζεται για να διαπιστώσεις το προφανές, ότι ο κόσμος είναι διατεθειμένος να "πετάξει" λεφτά, αλλά μέχρι ένα σημείο

 

και τα smartwatch ξεπερνούν αυτό το σημείο, ο καταναλωτής τα θεωρεί πέρα για πέρα άχρηστα 

 

ακόμα κι εσείς που τα έχετε και προσπαθείτε να υπερασπιστείτε την αγορά σας  είναι θέμα χρόνου να τα αφήσετε σε κάνα συρτάρι και να ξεχάσετε καν ότι υπάρχουν, όταν μοιραία θα εγκαταλειφθεί η ιδέα από όλους τους κατασκευαστές 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

 

ακόμα κι εσείς που τα έχετε και προσπαθείτε να υπερασπιστείτε την αγορά σας  είναι θέμα χρόνου να τα αφήσετε σε κάνα συρτάρι και να ξεχάσετε καν ότι υπάρχουν, όταν μοιραία θα εγκαταλειφθεί η ιδέα από όλους τους κατασκευαστές 

Ή όταν βελτιωθεί σε μεγάλο βαθμό, δεν ξέρω τι από τα δύο θα γίνει!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ή όταν βελτιωθεί σε μεγάλο βαθμό, δεν ξέρω τι από τα δύο θα γίνει!

οι περισσότερες από αυτές τις εταιρείες πάνε για εύκολες αρπαχτές, οι οποίες όταν δε δουν από την αρχή να τσουλάνε τις εγκαταλείπουν 

 

αν τσουλήσουν τις εξελίσσουν, δε μου φαίνεται ότι εξελίσσουν μπας και κάνουν την αποτυχία τους καλύτερη και ο κόσμος τους δει με άλλο μάτι 

 

σπάνια βλέπω αφοσίωση σε μια ιδέα μέχρι τέλους ακόμα και αν τους βάζει μέσα στην αρχή, αυτό προϋποθέτει κάποιο μακροχρόνιο σχέδιο, αλλά σε περιπτώσεις τύπου smartwatch, move/kinect, 3d και vr θα τολμήσω να πω (γιατί και το vr το κόβω για άπατο) το πάνε βλέποντας και κάνοντας και αν κάτσει έκατσε, αλλά μόλις δουν τα σκούρα το παρατάνε το πράγμα χωρίς πολλά πολλά 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οι περισσότερες από αυτές τις εταιρείες πάνε για εύκολες αρπαχτές, οι οποίες όταν δε δουν από την αρχή να τσουλάνε τις εγκαταλείπουν 

 

αν τσουλήσουν τις εξελίσσουν, δε μου φαίνεται ότι εξελίσσουν μπας και κάνουν την αποτυχία τους καλύτερη και ο κόσμος τους δει με άλλο μάτι 

 

σπάνια βλέπω αφοσίωση σε μια ιδέα μέχρι τέλους ακόμα και αν τους βάζει μέσα στην αρχή, αυτό προϋποθέτει κάποιο μακροχρόνιο σχέδιο, αλλά σε περιπτώσεις τύπου smartwatch, move/kinect, 3d και vr θα τολμήσω να πω (γιατί και το vr το κόβω για άπατο) το πάνε βλέποντας και κάνοντας και αν κάτσει έκατσε, αλλά μόλις δουν τα σκούρα το παρατάνε το πράγμα χωρίς πολλά πολλά 

Για το vr έχω μια επιφύλαξη μόνο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...