Προς το περιεχόμενο

Iqos: νέα μορφή καπνίσματος


margaritagr

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σημερα το δοκιμασα πρωτη φορα.

Αν και μπαινει λιγο δυσκολα δεν μου εσπασε καποιο τσιγαρο οπως εχει αναφερθει.Ουτε οταν μπαινει ουτε οταν βγαινει.Στο προηγουμενο εβγαινε αρκετα ευκολα οταν καπνιζες κιολας οποτε πιστευω καλυτερα τωρα οπως ειναι.

Προσπαθω λιγο να συνηθισω τα Russet μιας και μου φαινονται λιγο διαφορετικα σε σχεση με πριν.Πριν βεβαια με το duo μπορει να ειχε και λιγο γευση καρβουνου μιας κι εμενε στο κατω μερος αλλα μου φαινονται πολυ διαφορετικα τωρα.

Ισως να δοκιμασω και καμια αλλη γευση αλλα το χτυπημα τουλαχιστον που θελω το εχω με το iluma.

Η συσκευη δεν μου αρεσε που ειναι πιο μεγαλη και πιο βαρια.Επισης το holder ωραιο σε εμφανιση αλλα στην υφη θα το προτιμουσα οπως πριν μιας και με δυακολευει μερικες φορες γιατι γλιστραει.Ισως το εκαναν επιτηδες για να μας πεφτει να χαλαει και να πρεπει ν'αγορασουμε αλλο μετα.

Δεν κατεβασα την εφαρμογη ακομη μιας και μου αρεσει εται που οταν το βαζεις ξεκιναει αμεσως.Θα ηθελα λιγο πιο εντονη την δονηση λιγο πριν τελειωσει.

Τελος και μονο που δεν χρειαζεται καθαρισμα ειναι μεγαλο συν.Θα το συνεχισω και θα κανω δοκιμες και με καμια αλλη γευση μηπως και μου φανει καλυτερη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 2,2k
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

@VitaMan

Το "περιμετρικά" δεν παίζει στο Iluma.

Γι' αυτό και αναρωτιέμαι τι μπορεί να φταίει και "κερδίζει" η λεπίδα. 

@HERTHAN

Russet κάνω κι' εγώ αλλά βρίσκω καλύτερο χτύπημα, γεύση, αερόλυμα και μυρωδιά καπνού (σαν φυτό) στο DUO το οποίο βέβαια διατηρώ πεντακάθαρο (λευκή λεπίδα) αλλιώς τα παραπάνω δεν ισχύουν.

Επεξ/σία από drgt
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, drgt είπε

 

@HERTHAN

Russet κάνω κι' εγώ αλλά βρίσκω καλύτερο χτύπημα, γεύση, αερόλυμα και μυρωδιά καπνού (σαν φυτό) στο DUO το οποίο βέβαια διατηρώ πεντακάθαρο (λευκή λεπίδα) αλλιώς τα παραπάνω δεν ισχύουν.

Nαι κι εγω το ιδιο αλλα μπορει να το εχουμε συνηθισει κιολας.

Ειδικα οταν ειναι καθαρη η λεπιδα στο DUO ειναι πολυ καλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Καλάαα μην σας τύχη να σπάσει!! 

Πήγα σε καφετέρια και ζήτησα οδοντογλυφίδα και μετά από πολύυυ ώρα κατάφερα να βγει 😵

 

20220713-125637.jpg

Επεξ/σία από akisk79
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 λεπτά πριν, Decano είπε

Απογοήτευση και από εμένα το iluma... Έχω ζητήσει υπαναχώρηση, ελπίζω μη κάνουν καμία βλακεία και κόψουν τα heets

Εγω το συνηθισα να σου πω την αληθεια και μου αρεσει περισσοτερο απο το προηγουμενο τωρα.Πριν με το DUO ενιωθα οτι καπνιζα καρβουνο μετα απο 5-6 τσιγαρα.

Δοκιμασα και Sienna και Silver εκτος απο το Russet που κανω και μου φανηκαν πολυ καλα σε σχεση με το DUO που δεν μπορουσα να τα καπνισω.

Πιστευω συνηθεια ολα.

 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, Decano είπε

Απογοήτευση και από εμένα το iluma... Έχω ζητήσει υπαναχώρηση, ελπίζω μη κάνουν καμία βλακεία και κόψουν τα heets

Τι εννοείς "υπαναχώρηση"?

Αν κόψουν τα heets θα είναι σαν να υποχρεωνουν όλους να πάνε terea. Δε νομίζω... 

1 ώρα πριν, HERTHAN είπε

Εγω το συνηθισα να σου πω την αληθεια και μου αρεσει περισσοτερο απο το προηγουμενο τωρα.Πριν με το DUO ενιωθα οτι καπνιζα καρβουνο μετα απο 5-6 τσιγαρα.

Δοκιμασα και Sienna και Silver εκτος απο το Russet που κανω και μου φανηκαν πολυ καλα σε σχεση με το DUO που δεν μπορουσα να τα καπνισω.

Πιστευω συνηθεια ολα.

 

Πήρα και Siena και Bronze.

Δεν καταλαβαίνω τη διαφορά Siena Bronze Russet στο Iluma γιατί δεν έχω γεύση αντίθετα με το DUO.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, drgt είπε

 

Πήρα και Siena και Bronze.

Δεν καταλαβαίνω τη διαφορά Siena Bronze Russet στο Iluma γιατί δεν έχω γεύση αντίθετα με το DUO.

Δεν το εχω δοκιμασει το Bronze αλλα μπορει να το παρω να το δοκιμασω το επομενο διαστημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, drgt είπε

Τι εννοείς "υπαναχώρηση"?

Αν κόψουν τα heets θα είναι σαν να υποχρεωνουν όλους να πάνε terea. Δε νομίζω... 

Πήρα και Siena και Bronze.

Δεν καταλαβαίνω τη διαφορά Siena Bronze Russet στο Iluma γιατί δεν έχω γεύση αντίθετα με το DUO.

Κάτι γίνεται με τους γευστικούς σου κάλυκες....Δεν γίνεται να μην καταλαβαίνεις την διαφορά του bronze!!! 

Ακόμα και από το bronze σε heet έχει διαφορά. Εγώ δοκίμασα και το yellow και ένα από το Mauve wave  Πρώτη φορά ένιωσα την γεύση του yellow και το σύγκρινα με το αντίστοιχο  heet που κάνει η γυναίκα μου. Καμία σχέση. Πολύ πιο γευστικό το terea. 

Το mauve wave είναι ωραίο γιατί μένει και η μυρωδιά του στο Iluma . 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τωρα μολις εβγαλα το holder κι εκανε αμεσως δονηση.Μετα αναβοσβησαν τα λευκα φωτακια 2 φορες και μετα αναψε ενα πορτοκαλι φωτακι.Οταν εβαλα το τσιγαρο μεσα δεν εκανε τιποτα.

Πρωτη φορα μου το εκανε αυτο.

Εχει τυχει σε κανεναν αλλον?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, markosf είπε

Κάτι γίνεται με τους γευστικούς σου κάλυκες....Δεν γίνεται να μην καταλαβαίνεις την διαφορά του bronze!!! 

Ακόμα και από το bronze σε heet έχει διαφορά. Εγώ δοκίμασα και το yellow και ένα από το Mauve wave  Πρώτη φορά ένιωσα την γεύση του yellow και το σύγκρινα με το αντίστοιχο  heet που κάνει η γυναίκα μου. Καμία σχέση. Πολύ πιο γευστικό το terea. 

Το mauve wave είναι ωραίο γιατί μένει και η μυρωδιά του στο Iluma . 

 

43 λεπτά πριν, HERTHAN είπε

Τωρα μολις εβγαλα το holder κι εκανε αμεσως δονηση.Μετα αναβοσβησαν τα λευκα φωτακια 2 φορες και μετα αναψε ενα πορτοκαλι φωτακι.Οταν εβαλα το τσιγαρο μεσα δεν εκανε τιποτα.

Πρωτη φορα μου το εκανε αυτο.

Εχει τυχει σε κανεναν αλλον?

Σε heets καταλαβαίνω τη γεύση και μάλιστα μάλλον θα αλλάξω σε bronze απο russet. Στο iluma ούτε γεύση, ούτε χτύπημα.

Για το άλλο δε μου αρέσει η μέντα.

2 λευκά, 2 φορές = εκτός εύρους θερμοκρασίας.

Πορτοκαλί = Αφόρτιστο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

39 λεπτά πριν, drgt είπε

Πορτοκαλί = Αφόρτιστο.

Ναι ξερω τι αημαινει αλλα το θεμα ειναι οτι ειναι φορτισμενο.

Κανει ακριβως αυτο που προανεφερα με την συγκεκριμενη σειρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλημερα. Άλλα δύο προβληματακια. Μια-δυο φορές δεν ξεκίνησε την λειτουργία βάζοντας το τερεα μέσα. Παρόλο που ήταν φορτισμένο και τα τερεα που δοκίμασα ήταν καινούργια. Επανήρθε μόλις πάτησα στιγμιαία το κουμπί του φορτιστή (άναψαν όλα τα λαμπάκια στιγμιαία). Επίσης μια φορά δεν σταμάτησε την λειτουργία του ενώ έβγαλα το τερεα πριν ολοκληρωθεί η διάρκεια του. Συνέχισε με τα 2 λαμπάκια αναμμένα μέχρι να περάσει ο χρόνος λειτουργίας. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...