Προς το περιεχόμενο

Έως 15% πιο γρήγορος ο Chrome browser στα Windows


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Έτσι , η Google να επωφελείται από τις τεχνολογίες της MS και το φοβερό της Visual Studio αλλα να portάρει τις εφαρμογές της σε WinPhones ούτε λόγος. Όπου μας συμφέρει. Λοιπόν , ούτε με σφαίρες Chrome , ποτε δεν μου καθησε καλά αυτός ο browser και γενικά δεν τον προτείνω σε κανένα γνωστό μου.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν ξέρω αλλα εγώ απο τοτε που δουλεύω backtrack κόλλησα με τον Firefox και δεν τον αλλάζω αν και δουλεύω και τον chrome και πάλι σε Firefox γυρνάω.Αντε να δούμε και την καινούργια έκδοση,αν είναι και ελαφριά ίσως γυρίσω ξανά σε chrome.

 

Backtrack? εννοείς μάλλον Kali

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μια ζωή Firefox είμαι .

Και μια ερώτηση . Σε PC με 16 g ram 8 gb vram 6700k CPU θα δω διαφορά στην ταχύτητα με τον chrome ?

 

Ναι, θα τρέχει πλέον σε vulkan api. Ο καθένας με τον πόνο του εδώ μέσα. Έχεις υπολογιστή 1200€ και δεν ξέρεις ότι 10+10=4

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ένας λόγος που δεν χρησιμοποιώ mozilla αλλά μόνο chrome και ας πιάνει πολύ μνήμη είναι ότι ο mozilla κολλάει συνέχεια και αν κολλήσει μια σελίδα σε ένα tab κολλάνε μετά όλα τα tab. Επίσης ο chrome μου φαίνεται ήδη πιο γρήγορος. Για απλός χρήστης χωρίς γνώσεις προγραμματισμού ο chrome θεωρώ είναι πολύ πιο βολικός από οποιοδήποτε άλλον.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

προσπάθησα πολλές φορές να χρησιμοποιήσω άλλους browsers κυριώς mozzila επειδή όλοι λένε τα καλύτερα,αλλά εγώ ακόμα τον βρίσκω αργό και άβολο.Οπότε Chrome είναι μονόδρομος για εμένα,πάντα!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το πρόβλημα του chrome δεν είναι η ταχυτητα αλλα ουτε το ποσο ram καταναλωνει πλεον...αλλα ότι χρησιμοποιει vp9 codec και για να δεις 1080 60fps βιντεο πρεπει να εχεις σχετικα νέο συστημα,για 1440p-4k60 δεν το συζητω καν...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ίδιοι μου φαίνονται (Κρομ και Μοζίλα).

Στο σπίτι χρησιμοποιώ Κρομ, στο γραφείο Μοζίλα - εννοείται ΟΧΙ Σαφάρι, έτσι (αν και "Απλάκιας");

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...