Προς το περιεχόμενο

Έως 15% πιο γρήγορος ο Chrome browser στα Windows


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 70
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Άλλαξα πρόσφατα απο FF σε Chrome και είδα μεγάλη διαφορά, ειδικά με το YT. Υπάρχει κάποιος λόγος που έχει μείνει πίσω ο FF?

 

 

netscape navigator και τα μυαλά στα κάγκελα. είμαι και vegan.

 

Κάνεις και πιλάτες?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

παιδια εγω τρεχω στο 64x pc τον 53 32-bit. αν βαλω τον 64-bit θα δω κάποια σημαντική - ουσιαστική διαφορα???

1ον εχει βγει εδω και μερες ο 54.. αν εχεις 6 και κατω ram κρατα τον 32bit .. o 64bit τρωει πολυ πολυ ram αν και λενε οτι ειναι απλα πιο ¨ασφαλης¨.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1ον εχει βγει εδω και μερες ο 54.. αν εχεις 6 και κατω ram κρατα τον 32bit .. o 64bit τρωει πολυ πολυ ram αν και λενε οτι ειναι απλα πιο ¨ασφαλης¨.

8 εχω αρα απ οτι κατάλαβα ουσιαστική διαφορα δεν υπαρχει

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οτι το τρεχεις σε HDD 8ετιας μηπως;

 

Ωραίος, το είχα σκεφτεί, στην αρχή όμως δεν τον έκανε, άσε που το hdd αλλάχτηκε προ διετίας και είναι στην ουσία άδειο. Μάλλον να πάω σε SSD;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Eγώ από τότε που έβαλα τα 10άρια κατήργησα τον Chrome, γιατί κολλάει συνέχεια, ας φτιάξουν αυτό και τ'άλλα είναι δευτερεύοντα...

 

Κάτι άλλο θα φταίει σε 3 συστήματα δεν έχω καταλάβει τίποτα με i5, i3 και celeron καλό είναι να κάνεις κάποια εκκαθάριση του browser με το https://www.google.com/chrome/cleanup-tool/index.html

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τους εβγαλα ολους και κρατησα μονο τον edge.

 

Ειδικα ο chrome δεν εβγαινε με τιποτα απο το pc , ηθελα ειδικο προγραμμα για να κανω απεγκατασταση.

 

Άρα κάτι δεν πήγαινε καλά στον υπολογιστή σου με το browser και παρουσίαζε δυσλειτουργία, το πιθανότερο να μην είναι πρόβλημα του chrome.   

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κάτι άλλο θα φταίει σε 3 συστήματα δεν έχω καταλάβει τίποτα με i5, i3 και celeron καλό είναι να κάνεις κάποια εκκαθάριση του browser με το https://www.google.com/chrome/cleanup-tool/index.html

 

Δε χρειάζεται εκκαθάριση γιατί έκανα καθαρό φορμάτ και όσες φορές και να τον εγκατέστησα μου κάνει τα ίδια κολλήματα, με το που ανοίγει κιόλας, ο Edge από την άλλη μια χαρά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εμένα σε λάπτοπ Intel Core 2 duo, 4 giga ram με 10άρια κάνει δύο χρόνια ν' ανοίξει. Ο mozilla ένα χρόνο. Το λάπτοπ άδειο, τοις πταίει;

Τα windows δε σου αφήνουν RAM ούτε για δείγμα. Επειδή δε αφήνουν μνήμη για τις εφαρμογές σου (τα windows), ξεκινάνε το paging στο (αργό) σκληρό δίσκο, με αποτέλεσμα να σέρνεται το σύμπαν. Είναι εξαιρετικά βαρύ ΛΣ για τέτοια μηχανήματα (τα windows).

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πάντα Chrome, ειδικά τον τελευταίο καιρό στη δουλειά έχουμε δει μεγάλη διαφορά στην ταχύτητα αναζήτησης ανάμεσα σε αυτόν και τον Firefox.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δεν ξερω τι κανει στα windows ( αν και οσο το ειχα στα windows 10 μονο ο edge ηταν ποιο γρηγορος)... παντως στα macintosh σερνεται το εχω κατεβασει αλλα μετα απο δυο μερες χρησης δεν το ξανα ανοιξα ποτε .....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τον firefox τον έχω για τα add ons του youtube και soundcloud.

Chrome δουλεύω κυρίως.

Για όσους θέλουν να πειραματιστούν υπάρχουν και άλλες λύσεις όπως ο vivaldi,otter,cyberfox. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Απο τη μία ο Chrome 15% πιο γρήγορος, απο την άλλη ο Opera ανοίγει τα tabs 80% πιο γρήγορα.

Ο Edge είναι 35% λιγότερο μπούρδα από τον Internet Explorer ενώ ο Firefox 100% δεν έχει πλάνο.

 

Τι να βάλω;

 

-Μισό κιλό φέτα είναι καλά;

-Ναι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...