Προς το περιεχόμενο

Εναλλακτική πρόταση του Nexus 6p;


ostvarivanje

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Σκέφτομαι να αγοράσω ένα τηλέφωνο και αν είχε φυσιολογική τιμή το Nexus 6p θα αγόραζα αυτό χωρίς να το σκεφτόμουν καθόλου. Θέλω να διαθέσω μέχρι 400€. Ασχολούμαι πολύ με custom roms οπότε αν πάω σε εναλλακτική θα ήθελα να υπάρχει μεγάλη υποστήριξη από xda. Το μέγεθος δε με ενοχλεί γιατί τώρα έχω το Nexus 6 (το οποίο θα γίνει δεύτερο τηλέφωνο), οπότε λίγο με ενοχλεί που το 6p είναι μικρότερο. Με ενθουσιάζει που έχει πολύ καλή φωτογραφική το Nexus 6p, αλλά δεν είναι η πρώτη μου προτεραιότητα αν πάω σε εναλλακτική λύση. Εννοείται ότι θέλω να αγοράσω κάτι με υψηλότερα χαρακτηριστικά από το Nexus 6, δηλαδή πάνω από snapdragon 805 και 3 ή 4 ram. Και φυσικά πάνω από 5,5 ίντσες (και 5,5 αν βρεθεί κάτι καλό αλλά όχι παρακάτω). 

Είμαι μπερδεμένος  γιατί είχα στο μυαλό μου να αγοράσω το 6p αλλά πλέον με τις τιμές που έχει (32 και 64) δε θέλω να δώσω τόσα πολλά λεφτά (480 έχει το e-shop το 64).

 

Κάποια πρόταση; 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 77
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

ΔΕΝ υπάρχει περίπτωση να βρεις καλυτερο απο αυτο: https://oneplus.net/3

 

το 90% των συμφορουμιτων που θα μπουν στο νημα αυτο θα σου προτεινουν ειναι οτι καλυτερο στη αγορα. μαλιστα σε speedtest θεωρείτε και πιο γρηγορο απο galaxy s7 λογω του stock android. μεγια σου!!!

 

υγ: μην το πολυψαχνεις σε αυτο θα καταληξεις στο τελος.. το λιγουρεύομαι καιρο τωρα αλλα εχω 6s plus και δεν πολυσυμπαθω android γιαυτο δεν το τολμησα εγω...

 

 

edit: ξεχασα να σου πω για το 6p. Πρωσοπικη μου αποψη μην το σκεφτεις καν να το παρεις.. πλεον με το pixel το nexus θα ξεχαστει.. ναι οκ θα παρει αλλες λιγες αναβαθμισεις αλλα σιγα μην το προσεξουν.. ηδη αν δεις στα νεα του ινσομνια χρηστες λενε για προβληματα με μπαταρια..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά θα ήθελα να αγοράσω από Ελλάδα. Φοβάμαι να πάρω από έξω γιατί έχει ολόκληρη διαδικασία αν χαλάσει, να το στέλνω κλπ. 

Όσο για το Nexus το διάβασα, όπως και το ότι παρακολουθώ την εξέλιξή του και είχε πρόβλημα με την 7άρα. Με την 7.1 λύνονται τα προβλήματα με την μπαταρία του.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βασικά θα ήθελα να αγοράσω από Ελλάδα. Φοβάμαι να πάρω από έξω γιατί έχει ολόκληρη διαδικασία αν χαλάσει, να το στέλνω κλπ. 

Όσο για το Nexus το διάβασα, όπως και το ότι παρακολουθώ την εξέλιξή του και είχε πρόβλημα με την 7άρα. Με την 7.1 λύνονται τα προβλήματα με την μπαταρία του.

δεν υπαρχει θεμα να παρεις απο εξω.. ερχετε απο ευρωπη σε 7 μερες μαξ (ερχεται στις 3-4 συνηθως) θα το εχεις.. προβληματα δεν εχει βγαλει το κινητο και ΑΝ βγαλει με ενα email θα λυθει το προβλημα πιστευω... μη δισταξεις να το παρεις οτιδηποτε αλλο και να παρεις θα ειναι μεγα λαθος πιστευω.. αν και παλι δεν μπορεις απο εξω παρε το s7 αλλα ανεβαινει 70€. συνεπως ειτε 1+3 ειτε galaxy s7 με περισσοτερα χρηματα.. μην ασχοληθεις με nexus....πανε αυτα τωρα με το Pixel

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μπορεις να δεις και στις αγγελιες σε πιο συμφερουσα τιμη αλλα παλι ειναι ακριβα κ μεταχειρισμενα!

ενα λεπτο εψαξα για αγγελιες και επαθα σοκ. ειδα ατομο να το πουλα 380€ και ενα ακομη στα 500€ οκ πολυ καλο κινητο αλλα δεν σκεφτονται πως με 399€ θα το εχω σε 3 μερες του κουτιου?? τελος παντων... ελευθερη αγορα εχουμε....

Να πουμε πως ειναι πολυ πιθανο να μην μπορει να τα παρει το κινητο σε λιγο καιρο μιας και ξεπουλανε συνεχως και δεν προλαβαινουν να παραγουν... οποτε ειναι πολυ καλη στιγμη ιδιαιτερα τωρα που υπαρχει και σε χρυσο,

 

Αν τυχει παλι και κλεισουν τις πωλησεις οπως τις προαλλες θα αργησουν να το κανουν παλι διαθεσιμο...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το s7 δεν το σκέφτομαι καν (για οποιοδήποτε samsung δεν το σκέφτομαι λόγω του knox count). Τι εννοείς ότι με ένα e-mail θα λυθεί το πρόβλημα; 

Το χρυσό δεν υπάρχει πλέον. 

 

Το σκέφτομαι αρκετά σοβαρά και θα δω τι θα κάνω. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Για το s7 δεν το σκέφτομαι καν (για οποιοδήποτε samsung δεν το σκέφτομαι λόγω του knox count). Τι εννοείς ότι με ένα e-mail θα λυθεί το πρόβλημα;

Το χρυσό δεν υπάρχει πλέον.

 

Το σκέφτομαι αρκετά σοβαρά και θα δω τι θα κάνω.

Φαντάσου όταν το πόσταρα επειδή το τσέκαρα το gold ήταν διαθέσιμο.

Εννοώ ότι θα τους στείλεις ένα email θα περιγράψεις το πρόβλημα και θα σου πουν τι να κανεις.. να τους το στείλεις δηλ να επισκευαστεί..κλπ...

 

Μην το διαπραγματεύεσαι άλλο σε καλύπτει σε ότι ζήτησες και προσφέρει και περισσότερα.. παρήγγειλε το πριν εξαντληθεί ξανά.. πλέον μόνο μαύρο έμεινε...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μωρε και τo pink μια χαρα ειναι ασημενιο εμενα μου φαινεται παντως και οχι ροζ 

 

Το εριξαν παντως ενα 50ευρω

 

http://www.skroutz.gr/c/40/kinhta-thlefwna.html?from=catspan&keyphrase=nexus+6p

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τώρα ήθελα να σου γράψω ότι μπήκε και τέταρτο μαγαζί το phonegallery και αυτό είναι που έριξε την τιμή και όπως τα κοιτάω βλέπω ότι μπήκε και το birdphone. Μου μυρίζει ότι αρχίζουν τα μαγαζιά σιγά σιγά να το προμηθεύονται πάλι και έχω την εντύπωση ότι θα πέσει πάλι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν εχει καμια σχεση αυτο που γραφεται.Πλεον θεωρειται παλιο μοντελο και αν δεν υπαρχει ζητηση για αυτο,δεν υπαρχει λογος να το φερουν τα μαγαζια αυτα. Ηδη στα χρηματα αυτα και λιγοτερα πλεον εχουμε LG G5,Huawei Honor 8(ή και το P9)και παει λεγοντας. Σιγα μην τρεχει ο κοσμος να αγοραζει Nexus 6p.


Ποιος θα δωσει 460ευρω για Nexus 6p οταν τοσο κοστιζει το Galaxy S7?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...