Προς το περιεχόμενο

Εναλλακτική πρόταση του Nexus 6p;


ostvarivanje

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Εγώ συμφωνώ μαζί σου αλλά δεν καταλαβαίνεις κάτι πολύ βασικό: ότι η σειρά nexus πλέον σταμάτησε με ότι αυτό συνεπάγεται οκ θα πουλιούνται για κάποια χρόνια ακόμη συσκευές θα παίρνουν αναβαθμίσεις αλλά θα υπάρξουν σε άλλους τομείς προβλήματα που σου ανέφερα. Τώρα αν εσυ θέλεις να πειραματιστείς με το κινητό οκ δεν έχω κανένα πρόβλημα και είναι σίγουρο πως έτσι θα πάρεις όλες τις νέες αναβαθμίσεις. Εμείς σου προτείνουμε το καλύτερο της αγοράς τώρα το οποίο είναι πιο φθηνό ήδη, και εσυ έχεις κολλήσει στο nexus για την αγάπη σου προς την εταιρία και την υποστήριξη που έδειξε όλα τα χρόνια. ΝΑΙ σου ξαναλέω δεν αντιλέγω ότι έδειξε υποστήριξη όμως τώρα η κατάσταση είναι εντελώς διαφορετική... όπως και να έχει πάρε ένα από τα δυο και θα είσαι ευχαριστημένος...

Ο άνθρωπος σου λέει οτι πέρναγε custom roms κι εσύ του λες για αγάπη προς την εταιρεία. Τώρα το ότι θα βγάλει πρόβλημα λόγω του video που ποστάρει ένας συγκεκριμένος youtuber είναι αστείο από την στιγμή που παίρνεις τα ανάλογα μέτρα. Αυτό δεν έχει να κάνει με το πότε βγήκε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πανω απο 360ευρω το Nexus 6p δεν αξιζει απο την στιγμη που υπαρχει το Oneplus3 στα 400 και για καποιους και το LG G5 στα 370.

 

Καλο χρυσο το nexus αλλα περασε η φουρνια του.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πανω απο 360ευρω το Nexus 6p δεν αξιζει απο την στιγμη που υπαρχει το Oneplus3 στα 400 και για καποιους και το LG G5 στα 370.

 

Καλο χρυσο το nexus αλλα περασε η φουρνια του.

Με πρόλαβες!!!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοείται ότι εδώ δημιούργησα το θέμα για να πάρω προτάσεις και μετά θα τα ζυγίσω όλα για να δω τι θα αγοράσω.

Αυτό το πρόβλημα που ανέφερες ήταν για τον ήχο και σου είπα πως λύθηκε. Από εκεί και πέρα, δεν μπορούμε να είμαστε μάντεις για το τι θα συμβεί στο οποιοδήποτε τηλέφωνο. Πάντως, όσα προβλήματα δημιουργήθηκαν στα Nexus, λύθηκαν από την κοινότητα του xda. 

Από εκεί και πέρα, οκ, σταμάτησε η παραγωγή των Nexus, τα κάνει πιο premium και τα ονομάζει pixel, αλλά αυτό δε σημαίνει ότι θα τα αφήσει τα Nexus στην τύχη τους.

 

Επίσης, δεν έχω αγάπη προς την εταιρία (προφανώς εννοείς την Google). Απλά το όλο concept nexus ταιριάζει απόλυτα στα θέλω μου. Και τέλος, δεν απέκλεισα το 1+3, απλά θα το αγοράσω αν δεν πέσει η τιμή του nexus που είναι η προτεραιότητά μου και αν δεν υπήρχε αυτή η αύξηση της τιμής θα το είχα παραγγείλει ήδη και δε θα δημιουργούσα το παρόν θέμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εννοείται ότι εδώ δημιούργησα το θέμα για να πάρω προτάσεις και μετά θα τα ζυγίσω όλα για να δω τι θα αγοράσω.

Αυτό το πρόβλημα που ανέφερες ήταν για τον ήχο και σου είπα πως λύθηκε. Από εκεί και πέρα, δεν μπορούμε να είμαστε μάντεις για το τι θα συμβεί στο οποιοδήποτε τηλέφωνο. Πάντως, όσα προβλήματα δημιουργήθηκαν στα Nexus, λύθηκαν από την κοινότητα του xda. 

Από εκεί και πέρα, οκ, σταμάτησε η παραγωγή των Nexus, τα κάνει πιο premium και τα ονομάζει pixel, αλλά αυτό δε σημαίνει ότι θα τα αφήσει τα Nexus στην τύχη τους.

 

Επίσης, δεν έχω αγάπη προς την εταιρία (προφανώς εννοείς την Google). Απλά το όλο concept nexus ταιριάζει απόλυτα στα θέλω μου. Και τέλος, δεν απέκλεισα το 1+3, απλά θα το αγοράσω αν δεν πέσει η τιμή του nexus που είναι η προτεραιότητά μου και αν δεν υπήρχε αυτή η αύξηση της τιμής θα το είχα παραγγείλει ήδη και δε θα δημιουργούσα το παρόν θέμα.

 

επειδή αυτό το concept δεν υφίσταται πλέον ότι πιο κοντινό σε αυτό είναι το op3 που δεν χάνεις εγγύηση όταν το κάνεις ρουτ και η υποστήριξη απο την κοινότητα είναι επιπέδου nexus

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μα προς τα εκεί και εγώ θα κατευθυνθώ αν δεν αλλάξει κάτι την τελευταία εβδομάδα. 

Όσο για το concept φυσικά και υφίσταται. Το ότι βγήκαν τα pixel δε σημαίνει ότι εξαφανίστηκαν τα nexus από προσώπου γης. Επίσημα, το 6p θα έχει υποστήριξη από την Google για ένα ακόμα χρόνο και από την κοινότητα του xda για πολύ περισσότερο διάστημα. 

Φυσικά συμφωνώ με όλα αυτά που λες για το 1+3.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

όχι, τα nexus μας τελείωσαν, δεν θα βγει άλλο, δεν έγραψα πουθενά ότι θα σταματήσει άμεσα η υποστήριξη από την Google όμως είναι ήδη ενός έτους συσκευή

Μα προς τα εκεί και εγώ θα κατευθυνθώ αν δεν αλλάξει κάτι την τελευταία εβδομάδα. 

Όσο για το concept φυσικά και υφίσταται. Το ότι βγήκαν τα pixel δε σημαίνει ότι εξαφανίστηκαν τα nexus από προσώπου γης. Επίσημα, το 6p θα έχει υποστήριξη από την Google για ένα ακόμα χρόνο και από την κοινότητα του xda για πολύ περισσότερο διάστημα. 

Φυσικά συμφωνώ με όλα αυτά που λες για το 1+3.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θεμα ειναι οτι πλεον υπαρχουν παρα πολλες προτασεις που εχουν stock android εμπειρια απο παλια που οντως τα nexus ηταν οτι το καλυτερο.Τωρα υπαρχουν τα Oneplus,Motorola,HTC και εν μερη και Sony που προσφερουν αναλογη πανω κατω εμπειρια και αρα προσθετουν αρκετες επιλογες. Και ισα ισα που αυτο φανηκε πολυ εντονα οταν βγηκε το Nexus 6 με την αναλογη τιμη day one και αρχισε ο κοσμος να κοιταζει και σε αλλες προτασεις-λυσεις.

 

Καλο το Nexus 6p κυριως λογω των ηχειων για μενα αλλα παραμενει τεραστιο σε διαστασεις,με προβληματικο επεξεργαστη και 3gb ram αν και stock android συσκευη.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

να προσθέσω την blackberry και την alcatel που προσφέρουν την στοκ εμπειρία android

Η blackberry ειναι ακομα φρεσκια στο χωρο του Android δεν πολυ πιανει :P

 

Οσο για την Alcatel,το Idos 4s αφαντο απο την αγορα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Η blackberry ειναι ακομα φρεσκια στο χωρο του Android δεν πολυ πιανει :P

 

Οσο για την Alcatel,το Idos 4s αφαντο απο την αγορα.

υπάρχει το idol 4 σχεδόν όλα στοκ είναι launcher, dialer, chrome, ρυθμίσεις, γραμμή πλοήγησης κ.α έκτος από κάποια εικονίδια

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ναι οκ, stock Android, αλλά μου προτείνετε εταιρίες και τηλέφωνα με μηδενική υποστήριξη από xda, όπως το idol 4s; Έχω γράψει ότι μου αρέσουν οι custom roms και όλη αυτή η διαδικασία είναι σαν hobby. 

Αυτή τη στιγμή, αυτό που βλέπω να υπάρχει εγώ που να καλύπτει τις ανάγκες μου (και σε αναβάθμιση hardware αλλά και υποστήριξη από την κοινότητα) είναι το 6p (που η τιμή του ανέβηκε στο Θεό) και το 1+3, το οποίο είναι πολύ έως πάρα πολύ μεγάλη αναβάθμιση hardware, που όπως και να το κάνουμε, δε με αφήνει ασυγκίνητο. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

δες και το moto x style πχ το πρώτο X εδώ και χρόνια παίρνει αναβαθμίσεις επίσημα από την cyanogen μέχρι τώρα παρά μέρα σχεδόν μιλάμε για τεράστια υποστήριξη... έχει βγεί και nougat στο xda

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...