Προς το περιεχόμενο

Πάτοι παπουτσιών


mentoras99

Προτεινόμενες αναρτήσεις

10 hours ago, northjohn said:

Τους χρησιμοποιώ παντού. Σε αθλητικά τους χρησιμοποίησα ελάχιστα (NIKE-ADIDAS) μέχρι που αγόρασα New Balance και δεν χρειάζομαι πάτους σε αυτά αλλά συνεχίζω να τους χρησιμοποιώ καθημερινά στα υπόλοιπα παπούτσια.

Τα έχω ήδη πάνω από τέσσερα χρόνια και συνεχίζω να τα χρησιμοποιώ με δεύτερη επιλογή τα Pedag 

https://pedag.gr/product/πάτοι-pedag-viva-high-art-189/

Το πόσο λεπτοί ή χοντροί είναι υποκειμενικό θέμα, για εμένα είναι πολύ καλοί.

Μου λες λιγο γι'αυτους τους pedag;

Κανει οντως τοση διαφορα, στην αισθηση στα ποδια και στην ανεση τους;

Κρατανε για καιρο, ειναι αντοχης;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 64
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

να γραψω και εγω την εμπειρια μου που ισως βοηθησει... απο μικρος ειχα πολλα κιλα. Μαλιστα εχω ακομα και σημερα ενα προβλημα στο ισχιο που ενα κομματι πανω στ ισχιο εχει κανει νεκρωση με αποτελεσμα οσο ειχα τα κιλα να με ενοχλει στο περπατημα...το 2016 αποφασιζω και χανω 40 κιλα...το 2018 ξεκιναω τριαθλο(κολυμβηση, ποδηλατο και τρεξιμο) με το τρεξιμο πολυ χαλια και μετα απο πολλα χλμ να με ενοχλει το ποδι....το 2022 ακουω εναν φιλο και παω βγαζω ορθοπεδικους πατους με πελματογραφημα...απο την πρωτη στιγμη που τους φορεσα καταλαβα την διαφορα και ειδικα στο τρεξιμο... οκτωβριο 2022 τερματιζω το iron man της βουλιαγμενης(1,9χλμ κολυμπι-90χλμ ποδηλατο-21χλμ τρεξιμο) με εναν πολυ καλο χρονο...Το τρεξιμο φυσικα ακομα και σημερα παραμενει το χειροτερο μου αλλα δεν μπορω να διανοηθω να τρεχω χωρις τους πατους... πριν 1,5 μηνα ξανα εκανα πελματογραφημα να δω που βρισκομαι και οντως ειχε διαφορά... εχει εδω και 2 εβδομαδες που χρησιμοποιω τους καινουριους πατους μου και κρατησα τους παλιους μονιμα στα παπουτσια τρεξιματος... ισως βοηθησε ισως και οχι αλλα σε ατομα οπως εγω σιγουρα με εχει βοηθησει

  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

5 ώρες πριν, mindreader είπε

Κανει οντως τοση διαφορα, στην αισθηση στα ποδια και στην ανεση τους;

Κρατανε για καιρο, ειναι αντοχης;

Εγώ είδα διαφορά αν και οι aetrex που χρησιμοποιώ περσότερο είναι σαφώς καλύτεροι.Και οι δυο πάτοι είναι άνετοι και δεν έχουν παρουσιάσει κάποια φθορά ως σήμερα. Καλό είναι να πας να δοκιμάσεις πριν αγοράσεις.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
8 ώρες πριν, arxontas2323 είπε

να γραψω και εγω την εμπειρια μου που ισως βοηθησει... απο μικρος ειχα πολλα κιλα. Μαλιστα εχω ακομα και σημερα ενα προβλημα στο ισχιο που ενα κομματι πανω στ ισχιο εχει κανει νεκρωση με αποτελεσμα οσο ειχα τα κιλα να με ενοχλει στο περπατημα...το 2016 αποφασιζω και χανω 40 κιλα...το 2018 ξεκιναω τριαθλο(κολυμβηση, ποδηλατο και τρεξιμο) με το τρεξιμο πολυ χαλια και μετα απο πολλα χλμ να με ενοχλει το ποδι....το 2022 ακουω εναν φιλο και παω βγαζω ορθοπεδικους πατους με πελματογραφημα...απο την πρωτη στιγμη που τους φορεσα καταλαβα την διαφορα και ειδικα στο τρεξιμο... οκτωβριο 2022 τερματιζω το iron man της βουλιαγμενης(1,9χλμ κολυμπι-90χλμ ποδηλατο-21χλμ τρεξιμο) με εναν πολυ καλο χρονο...Το τρεξιμο φυσικα ακομα και σημερα παραμενει το χειροτερο μου αλλα δεν μπορω να διανοηθω να τρεχω χωρις τους πατους... πριν 1,5 μηνα ξανα εκανα πελματογραφημα να δω που βρισκομαι και οντως ειχε διαφορά... εχει εδω και 2 εβδομαδες που χρησιμοποιω τους καινουριους πατους μου και κρατησα τους παλιους μονιμα στα παπουτσια τρεξιματος... ισως βοηθησε ισως και οχι αλλα σε ατομα οπως εγω σιγουρα με εχει βοηθησει

Πολλά συγχαρητήρια και μπράβο από εμένα γιατί αυτό που έχεις καταφέρει θέλει ψυχή με αστείρευτη υπομονή κι επιμονή!

Επεξ/σία από gousias
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...