Προς το περιεχόμενο

NES Classic Edition: μια χαριτωμενιά με περιθώριο κέρδους 200%


Ocelote

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Παντός σήμερα Κυριακή μεσημέρι μαζεύτηκαμε 30αριδες κ λιώσιμο στο double dragon, καλή αφορμή για χαβαλέ, ως εκεί, για 60€που το πήρε φίλος μια χαρά. Παρότι κάτοχοι ps4 k Xbox

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 84
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Χαριτομενιά-ξεχαριτομενιά, τον Δεκέμβρη θα είναι το δώρο μου από τον εαυτό μου με αγάπη!

 

Πριν δύο και δεκαετίες δεν μπορούσε ο πατέρας να με το πάρει(ούτε φυσικά το SNES που βγήκε μετά ή οιαδήποτε άλλη κονσόλα εκτός από το game boy) και ήγγικεν επιτέλους η ώρα να αποκτήσω το δικό μου NES(νιτέντο όπως έλεγαν οι μάνες-θειες μας).

 

Δεν ξέρω,αλλά πιστεύω ο πιτσιρικάς των έρλι 90s μέσα μου θα με ευχαριστεί. :P  

  • Like 20
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ανηκω σε αυτους που προμηθευονται και πουλανε σπανια βιντεοπαιχνιδια (πιθανον καποιοι να με εχουν πετυχει στις αγγελιες βιντεοπαιχνιδιων να πουλαω πραγματα που ελαχιστοι στον κοσμο εχουν, απο σπάνιες κονσολες σε dev εκδόσεις ή official παραλλαγες κονσολων που ουτε 1000 ατομα δεν εχουν παγκοσμιως, μεχρι παιχνιδια που βγηκαν σε λιγα αντιτυπα), και μεταξυ αυτων φροντισα να προμηθευτω και να πουλησω αρκετα κομματια απο την συγκεκριμενη κονσολα. τα βιντεοπαιχνιδια παντα ειχαν και θα εχουν τεραστιο περιθωριο κερδους αρκει καποιος να ξερει που να ψαξει. δεν ειναι μονο θεμα 'αρπαχτης'. αυτη η κατηγορια απευθυνεται κατα ενα μεγαλο ποσοστο σε συλλεκτες που ετσι και αλλιως θα δωσουν όσα χρειαστει για να την προμηθευτουν. επισης οπως ειχα ξαναπει και στην παρουσιαση της κονσολας, ειναι μια καλη ευκαιρια για οικογενειακο gaming χωρις πολλα πολλα. 

 

το ότι η κονσόλα θα ξαναεπιστρέψει στα καταστήματα δεν πιστευω πως αλλάζει ιδιαιτερα τα πράγματα αφου παντα καποιοι θα μενουν από έξω ετσι και αλλιως. η αξια της εξαλλου θα ειναι πολυ μεγαλυτερη σε μερικά χρόνια.

 

 

Αλήθεια τώρα, 60$ αυτή η παπάτζα; για να παίξω παλιά παιχνίδια;

 

Δεν λέω... ωραίες εποχές και τις πρόλαβα τις κασέτες... μόνο που φίλε μου υπάρχουν ακόμα τέτοιες κονσόλες μόνο με 10 ευρώ.

 

Αν δηλαδή έχω νοσταλγήσει τα παλιά και θέλω να επιστρέψω πάλι για λίγο, τότε θα πάρω κάτι με 10 ευρώ.

 

 

με 10 ευρώ δεν παιρνεις NES. και συνηθως καποιος που θα το δωσει εκει κοντα εχει αμεση αναγκη απο χρηματα. ειδικα εδω στην Ελλαδα κοντα στο 50ρικο θα το βρεις απο κανεναν ιδιωτη.

 

 

 

Οσο το gaming θα γίνεται κάθε χρόνο και χειρότερο, τόσο αρπαχτές οπως αυτή θα ξεπουλάνε.

 

 

πλάκα πλάκα απο εποχες ps2 - dreamcast εχω να δω το gaming να βελτιωνεται το οποιο πλεον με τα ps4 - xbox one θεωρω πως εχει πιασει πάτο με εναν καλο -πρωτοτυπο και βεβαια οχι sequel- τιτλο ανα έξι μηνες και αν.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Είναι απλά ένας ενθουσιασμός. Είμαι σίγουρος ότι οι περισσότεροι θα "κλάψετε" τα λεφτά σας.

 

Αλλά εντάξει μωρε... καμιά φορά, όταν είναι για 1η φορά, ας γίνει και λάθος! τουλάχιστον θα μάθουμε από αυτό το λάθος!

 

Κι όμως! είναι ενθουσιασμός, θα σας πω ενα δικό μου παράδειγμα.

 

Είχα να παίξω ένα παιχνίδι 5-6 χρόνια. Είχαμε καεί με τα παιδιά στο ΝΕΤ... ωραίες εποχές τότε (αν και τα κλαίω τα λεφτά... μεγάλες σπατάλες με τα λεφτά των δικών μας)... και για να μην πολυλογώ... το κατέβασα και μετά από 2 μέρες το παράτησα.

 

Ίσως φταίει και ότι δεν με τραβάνε πλέον τα παιχνίδια όπως και πριν 10 χρόνια.

 

 

Πριν 10 χρόνια δεν είχαμε καν υπολογιστές ή είχαμε πολύ χαμηλές ταχύτητες και όλο κατεβάζαμε παιχνίδια. Πλέον, με τις σουπερ ταχύτητες βαριόμαστε να κατεβάσουμε πάνω από 2-3 παιχνίδια.

 

Και εσύ μου λες ότι θα δώσω 60Ε για κάτι που "ναι ωραία περάσαμε, ωραίες εποχές, αλλά δεν μου λείπει τόσο"


...

Δεν με νοιάζει αν είναι ΝΕΣ ή ΦΡΑΠΕΣ...

 

Εγώ κοιτάω τα παιχνίδια. Τα ίδια παιχνίδια, τα ίδια γραφικά τα έχω και με μια κονσόλα 10-15ΕΜΑΧ

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παντός σήμερα Κυριακή μεσημέρι μαζεύτηκαμε 30αριδες κ λιώσιμο στο double dragon, καλή αφορμή για χαβαλέ, ως εκεί, για 60€που το πήρε φίλος μια χαρά. Παρότι κάτοχοι ps4 k Xbox

 

Και πως δείχνει σε σημερινή οθόνη τηλεόρασης, αυτή η κονσόλα; Πράγματι "απολαμβάνεις" κάτι, ή λόγω ανάλυσης δεν καταλαβαίνεις τι βλέπεις; είναι μια ίντσα το κάθε "πίξελ"; έχω περιέργεια για το τι θα "απολαύσουν" όσοι το αγοράσουν...

 

και 30άρηδες ενοείς 39+ ? :)

Υπήρχε ακόμη Double Dragon για κάποιον που γεννήθηκε το 85 και πήγε στα "ηλεκτρονικά" μετά το 95 ας πούμε;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΥΓ: Γιατί έγινε άρθρο για την τιμή του και τα περιθώρια κέρδους και δεν έγινε μια παρουσίαση του;

 

Γιατί απλά έχουμε ξεφύγει από τις κασέτες και δεν θα πούλαγε το άρθρο. 

 

Οι περισσότεροι ανήκουμε στην κατηγορία που περάσαμε καλά αλλά έχουμε ξεφύγει και δεν νιώθουμε την ανάγκη να ξανά γυρίσουμε.

 

Τώρα, στα 10 άτομα μπορεί να υπάρχουν και 1-2 που δεν κάηκαν τόσο τότες, και θέλουν να νιώσουν λίγο...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ΥΓ: Γιατί έγινε άρθρο για την τιμή του και τα περιθώρια κέρδους και δεν έγινε μια παρουσίαση του;

 

Όταν -και αν- μας έρθει από την αντιπρόσωπο της Nintendo στη χώρα μας, να είσαι σίγουρος ότι θα το παρουσιάσουμε.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω θελω να δω τι θα κανουμε ολες αυτες τις "συλλεκτικες" αηδιες. Που θα χωρεσουν?

Βιβλιοθηκες-βιβλιοθηκων γεματες με παιχνιδια αυθεντικα για ολες τις αρχαιολογιες.

 

Αφηνω τα λεφτα που χαλαμε για να τα αποκτησουμε. Το χρονο που πεταμε για να τα βρουμε.

 

Κι ολο αυτο το πανηγυρι δεν εχει σταματημο. ΠΟΤΕ δεν τα εχεις ΟΛΑ.

Ειναι αρρωστια.

 

Ειδικα με αυτα τα παλαιολιθικα κονσολακια, που το emulation ειναι σε παρα πολυ καλο επιπεδο, δεν αξιζει τον κοπο να ασχοληθουμε. Παιζουν και σε ολες τις εξυπνες συσκευες μας.

 

Τι προσφερει αυτη η ψευτικη λαμακια το mini nes που δεν προσφερει το pi?

Εχει το σημα της Nintendo?

  • Like 5
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

οχι οτι ειναι κριτηριο αγορας, αλλα πως θα βαλεις την παλια κονσολα NES σε νεα τηλεοραση;

H κονσολα που εχω, εχει composite και  RCA οπoτε φανταζομαι θα παιζει. Εχω μια παλια 14αρα phillips καπου στο παταρι. Εκει σιγουρα θα παιζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ προσωπικά πάντως το παραδέχομαι ότι το κατάπια αμάσητο. Αλλά δεν με νοιάζει καθόλου και ας λέτε ότι θέλετε. :P.

 

Το έκανα προ-παραγγελία από την πρώτη μέρα. Αύριο παραλαμβάνω

  • Like 10
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Θα κάνω πως δεν διάβασα την ερώτησή σου, καθώς η Apple μας (σας) έχει μάθει πολύ καλά την ύπαρξη των Adaptors.

οχι, να κανεις πως την διαβασες κανονικα, γιατι εγω ρωτησα για να ενημερωθω κι οχι για να ειρωνευτω.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κλασσικο μάρκετινγκ.Είμαι σίγουρος πως υπάρχει υπεραρκετό απόθεμα αλλα είπαν κ καλα οτξ εξαντλήθηκε.ετσι όλοι τρελλαθηκαν κκ σου λέει για να εξαντλήθηκε πρέπει να το πάρω κι εγω....παντως καλη κίνηση κ όμορφη συσκευουλα..

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και γιατι να μην παιξω mame και emulators τσαμπα τα ιδια παιχνιδια; Αν και αμα βγαλει snes ρετρο με 30 παιχνιδια μεσα δεν ξερω αν θα αντισταθω...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...