Προς το περιεχόμενο

VDSL Ανθούπολη,Περιστέρι


Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 301
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

On 11/06/2019 at 23:05, InternaL said:

😂😂

Το λεω γιατι μονο σε μενα φαινετε να γκαντεμιαζει.

εσενα μπορει να εχει θεμα η γραμμη σου.οτι εχει εσενα προβλημα δεν σημαινει οτι εχουν ολοι :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 μήνες μετά...

Μπορει καποιος να μου εξηγησει γιατι στον ΟΤΕ τον παιζουν τοσο πολυ; φταιει που εχουν γυρισει απο αδεια;

Τι αλλο θα ζησω να "Εχω" 50αρα και να μην βλεπω πανω απο 32.😭

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, InternaL είπε

Μπορει καποιος να μου εξηγησει γιατι στον ΟΤΕ τον παιζουν τοσο πολυ; φταιει που εχουν γυρισει απο αδεια;

Τι αλλο θα ζησω να "Εχω" 50αρα και να μην βλεπω πανω απο 32.😭

Εγω εχω 100αρα στο γραφειο και ειμαι σχεδον μονιμα στα 94......Οταν ειχα 50αρα ομως ειμουν 49-50.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 hours ago, InternaL said:

Μπορει καποιος να μου εξηγησει γιατι στον ΟΤΕ τον παιζουν τοσο πολυ; φταιει που εχουν γυρισει απο αδεια;

Τι αλλο θα ζησω να "Εχω" 50αρα και να μην βλεπω πανω απο 32.😭

χαρακτηριστικα γραμμης μεσα απο το router?

συγχρονιζεις 32 ή κατεβαζεις με 32.εχει διαφορα το ενα απο το αλλο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στον ρουτερ δειχνει 49999.

Στο speedtest μεχρι 32,

Στο athens-ote.speedtest.net 44(οσο πρεπει δλδ). 

Αλλα τα πραγματικα ειναι 32, και στα παιχνιδια εχει αυξηθει το ping, και σε p2p downloads δεν εχω δει πανω απο 3.5mbps.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, InternaL said:

Στον ρουτερ δειχνει 49999.

Στο speedtest μεχρι 32,

Στο athens-ote.speedtest.net 44(οσο πρεπει δλδ). 

Αλλα τα πραγματικα ειναι 32, και στα παιχνιδια εχει αυξηθει το ping, και σε p2p downloads δεν εχω δει πανω απο 3.5mbps.. 

μπορει να εχει πιταρει κανα Link με εξωτερικο.θελει δοκιμες για να δεις ακριβως που ειναι το θεμα.κατεβασμα απο ελληνικα sites και απο ξενα.διαφορετικες ωρες πχ αιχμης και μη αιχμης για να δεις αν πραγματι κατι ειναι πιταρισμενο.και καλο ειναι παντα οι δοκιμες με  καλωδιο ethernet.

13 hours ago, Salvation81 said:

Εγω εχω 100αρα στο γραφειο και ειμαι σχεδον μονιμα στα 94......Οταν ειχα 50αρα ομως ειμουν 49-50.

a.μπορεις να μην συγχρονιζεις στα 100.β.αν τα 94 ειναι speedtest ειναι φυσιολογικο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

4 λεπτά πριν, poulinos είπε

μπορει να εχει πιταρει κανα Link με εξωτερικο.θελει δοκιμες για να δεις ακριβως που ειναι το θεμα.κατεβασμα απο ελληνικα sites και απο ξενα.διαφορετικες ωρες πχ αιχμης και μη αιχμης για να δεις αν πραγματι κατι ειναι πιταρισμενο.και καλο ειναι παντα οι δοκιμες με  καλωδιο ethernet.

a.μπορεις να μην συγχρονιζεις στα 100.β.αν τα 94 ειναι speedtest ειναι φυσιολογικο.

94 και κατι συγχρονιζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 06/09/2019 at 14:47, Salvation81 said:

94 και κατι συγχρονιζει.

μπορει η γραμμη να μην μπορει να φτασει 100 ή μπορει να εχει θεμα η καλωδιωση (bridge taps).

https://www.cyta.com.cy/mp/informational/support/files/wiring-guide-for-broadband_GR.pdf

 

παλι 94 sync ειναι φυσιολογικα πλαισια.

On 10/09/2019 at 14:50, InternaL said:

Τπτ μπαρμπουτσαλα, ειμαι 20-30 ms επανω. 

το μεγαλο Ping μπορει να ειναι πιταρισμενο Link με εξωτερικο και δεν σημαινει υποχρεωτικα οτι συνοδευεται και απο μειωμενα Downloads σε ταχυτητα.

αν βεβαια εχεις μειωμενα downloads και τα κανεις ολα σωστα και ειναι πραγματι λογω πιταρισματος σε καποιο σημείο τοτε συνηθως εχεις και μεγαλυτερο Ping. απλα μπορεις να δεις αν ειναι με ελλαδα το πιταρισμα ή αν ειναι με εξωτερικο.οχι οτι θα αλλαξει κατι αλλα απλα θα ξερεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

3 ώρες πριν, poulinos είπε

μπορει η γραμμη να μην μπορει να φτασει 100 ή μπορει να εχει θεμα η καλωδιωση (bridge taps).

https://www.cyta.com.cy/mp/informational/support/files/wiring-guide-for-broadband_GR.pdf

παλι 94 sync ειναι φυσιολογικα πλαισια.

το μεγαλο Ping μπορει να ειναι πιταρισμενο Link με εξωτερικο και δεν σημαινει υποχρεωτικα οτι συνοδευεται και απο μειωμενα Downloads σε ταχυτητα.

αν βεβαια εχεις μειωμενα downloads και τα κανεις ολα σωστα και ειναι πραγματι λογω πιταρισματος σε καποιο σημείο τοτε συνηθως εχεις και μεγαλυτερο Ping. απλα μπορεις να δεις αν ειναι με ελλαδα το πιταρισμα ή αν ειναι με εξωτερικο.οχι οτι θα αλλαξει κατι αλλα απλα θα ξερεις.

Μια χαρα εχει attainable τα 100 αλλα γενικα συγχρονιζει αναμεσα στα 92 και στα 96 παντα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το ζητουμενο ειναι αφου το σπιτι ειναι κομπλε βαση τεχνικου οτε και το προβλημα διαπιστωθηκε εξω στο κουτι, εξου και το downgrade απο 100 σε 50, να δηλωθει καλωδιακο και να περασουν 20 μετρα καλωδιο να τελειωνουμε μια και καλη. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 13/09/2019 at 18:38, Salvation81 said:

Μια χαρα εχει attainable τα 100 αλλα γενικα συγχρονιζει αναμεσα στα 92 και στα 96 παντα.

το attainable ειναι το μεγιστο θεωρητικο οποτε δεν ειναι παραξενο να εχεις 92 με 96 αν το attainable ειναι 100.απλα τσεκαρε καλωδιωση σου μην χανεις απο εκει λογω bridge taps

On 13/09/2019 at 19:16, InternaL said:

Το ζητουμενο ειναι αφου το σπιτι ειναι κομπλε βαση τεχνικου οτε και το προβλημα διαπιστωθηκε εξω στο κουτι, εξου και το downgrade απο 100 σε 50, να δηλωθει καλωδιακο και να περασουν 20 μετρα καλωδιο να τελειωνουμε μια και καλη. 

συγχρονιζεις 32 η κατεβαζεις 32?εχει διαφορα.αν εννοεις να περασουν νεο καλωδιο απο το Kv μεχρι κατανεμητη/χωνευτη απλα ξεχασε το.να σου δωσουν αλλο ζευγαρι ναι.να περασουν αλλο καλωδιο απλα οχι

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...