Προς το περιεχόμενο

VDSL Ανθούπολη,Περιστέρι


Προτεινόμενες αναρτήσεις

10 hours ago, divo said:

Σφαιρα πας .... ηρθε. Και στο εφτιαξε;

σφαιρα θα ηταν τα 100 για μενα.

9 hours ago, divo said:

Κοιτα να σου φτιαξουν τα crc

για να εχει λιγοτερα πρεπει να βρουν καλυτερο ζευγαρι ή να του αλλαξουν profile και να πεσει και αλλο σε ταχυτητα.εκτος αν εχει bridge taps.

3 minutes ago, InternaL said:

Καλα  σιγουρα. μα ειμαι ευχαριστημενος γενικοτερα ακομα και στα 92 με αυτα τα stats

Τι να σου πω, αφου δεν ηρθαν! 🤣😂

το βασικο δεν ειναι τι θες εσυ αλλα που θα παιξει.αλλο τοσο οταν και τα 80 ειναι εντος οριων.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 301
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

εδω οταν πηρα την εξυπηρετηση γυρισε και μου ειπε η κοπελα αυτολεξει:

 

"ου 63 ειναι λιγα και δεν ειστε ουτε 100 μετρα απο την καμπινα"

ειμαι ακριβως 26 τις λεω..

Σε καθε περιπτωση, ειμαστε ρεαλιστες και ξερουμε πως εχουν οι τηλεπικοινωνιες στην ελλαδα.
Αφου υπαρχει η θεληση να λυθει το θεμα, ας προσπαθησουμε να λυθει αμφιπλευρα για να ειμεθα ολοι ευχαριστημενοι και να μην περνω καθε τρεις και λιγο τηλεφωνο. 😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, InternaL said:

εδω οταν πηρα την εξυπηρετηση γυρισε και μου ειπε η κοπελα αυτολεξει:

"ου 63 ειναι λιγα και δεν ειστε ουτε 100 μετρα απο την καμπινα"

ειμαι ακριβως 26 τις λεω..

Σε καθε περιπτωση, ειμαστε ρεαλιστες και ξερουμε πως εχουν οι τηλεπικοινωνιες στην ελλαδα.
Αφου υπαρχει η θεληση να λυθει το θεμα, ας προσπαθησουμε να λυθει αμφιπλευρα για να ειμεθα ολοι ευχαριστημενοι και να μην περνω καθε τρεις και λιγο τηλεφωνο. 😂

a.σταματηστε με την καλη εννοια να μετρατε την αποσταση με το ματι ή με την ευθεια .ενα καλωδιο μπορει να πηγαινει απο οπουδηποτε για διαφορους λογους.

β,η ποιοτητα του χαλκου ειναι διαφορετικη.υπαρχουν παλια καλωδια καινουρια καλωδια χιλιοκομμενα καλωδια και παει λεγοντας.μπορει να σου δωσουνκαι αλλα δεκα απερχομενα και να ειναι ολα ετσι.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, InternaL said:

α.συμφωνω
β.συμφωνω

Αλλα!

Screenshot_1.jpg

εχω πετυχει καλωδιο που ηταν πχ 50 ζευγων αλλα στο δρομο προς το κτιριο το μοιρασαν και τα μισα ζευγαρια πηγαν σε αλλο κτιριο.επισης αυτοι που ειναι στην πλευρα του mall ενω το μεγαρο ειναι διπλα εχουν παραααααα πολυ καλωδιο.30 attenuation plus ειχαν.ps  στην ιδια αποσταση εχω κι εγω το kv.επισης παντα ειναι και τα μετρα απο κατανεμητη μεχρι πανω.λιγα μετρα αλλα υπαρκτα.ειδικα αν καποιος εχει bridge taps

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

44 minutes ago, divo said:

ο συγκεκριμενος δεν εχει θεμα με το χαλκο που παει στο σπιτι του. Κανονικα πρεπει να εχει 99999. Το θεμα ειναι καθαρα... αλλου.

Το σφαιρα ηταν σε σχεση με το οπως ηταν πριν. ειρωνικό κάπως ήταν.

Σε αυτες θα μπει vectoring. Το προβλημα ειναι αλλου, αλλα δεν ειναι για δημοσιευση..... 

δεν θα με παραξενευες τιποτα ακομα και να δημοσιευοταν.αλλωστε απο την αρχη του vdsl απο τα kv εχουν προκυψει διαφορα προβληματα σε διαφορους παροχους.ειδικα οταν ενεργοποιηθηκε το vectoring παρα πολυ μεγαλο θεμα με τα zte.σε μερικα dslam ο οτε κατι αλλο ειχε κανει και δεν επαιζαν τα zte ενω σε αλλα dslam του επαιζαν μια χαρα.και επειδη αρκετοι παροχοι εδιναν zte(forthnet,vodafone) κτλ εγινε ενας μικρος πανικος.εν τωμεταξυ κατι λενε οτι καποιες καμπινες εχουν γινει super vectoring και αμα ο εξοπλισμος σου υποστηριζει super vectoring θα παιζεις εκει αλλιως θα κανει fallback σε vectoring.οπως το λενε ειναι σαν να λενε οτι αμα βαλω πανω εξοπλισμο supervectoring θα πρεπει να συγχρονισω 50/5 αλλα σε 35b profile?δεν το εχω δοκιμασει και η καμπινα μου εχει γινει super vectoring.

αυτο για το σφαιρα δεν το καταλαβα πιο πριν .:( για αυτο απαντησα ετσι.

για το 99999 .....θεωρητικα ναι.πρακτικα ακομα και μετα απο καλωδιακη η προβλημα στο καλωδιο μπορει καποιος να μην πιανει αυτα που επιανε πριν και να πρεπει να αλλαξει ζευγαρι.δεν μιλαω για τον φιλο μας αλλα γενικοτερα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 minutes ago, divo said:

Στα zte απο οτι ξερω ηταν θεμα το firmware. Γι αυτο αν θυμασε στην αρχη εδινε 724 για 50αρι, και οχι το entry2i που ηταν πιο καινουργιο. Τωρα δεν υπαρχει αυτο μια και στο 50+ δινει το plus. 200αρες καρτες για την ωρα ειναι ελαχιστες. Πιο πολλες θα βρεις στην wind στις δικες της. της Νικαιας wind ας πουμε μας ερχονται σχεδον καθε βδομαδα οι νεες 200αρες.

Παντως γενικα vectoring, Svectoring, Gfast, ειναι ακομα στα σπαργανα. Κατι σαν το vdsl οταν πρωτοβγηκε. Για μένα υπομονή κάνα τρίμηνο ακόμα.😉

η αφασια ηταν οτι σε μερικα kv επαιζε που ηταν vectoring ενω σε αλλα οχι.στο lab επαιζε παντα.δεν ξερω τι εγινε με αυτο το θεμα δεν ασχοληθηκα πολυ αφου δεν συμπαθω τα zte.αλλωστε huawei και alcatel οσο ξερω εχει dslam ο οτε στα kv.το Plus εχει και το καλο οτι ειναι dual band.καιρος ηταν να αρχισουν να δινουν οι παροχοι dual band.τα 2,4 ghz εχουν πεθανει.να δουμε ποιος θα δωσει 802.11ad :P

απο την μια το να παρεις ολες τις καρτες super vectoring για ενα kv εισαι καλυμμενος μελλοντικα αλλα μεγαλο κοστος και αρκετη ελλειψη τωρα.απο την αλλη το να τις παρεις 17a και μετα να τις αλλαζεις λιγες λιγες ειναι και αυτο ενα κοστος.αλλα ναι εκει τις κρατας για τα μικρα πακετα.μετα θα μπει και καμια καρτα g.fast και κανα ftth αργοτερα από αλλο μηχανημα και ποιος ξερει.προβληματα παντα θα υπαρχουν σκοπος ειναι να δινονται λυσεις. το g.fast πιστευω οτι αργει ακομα.και να βγει βεβαια ποιο θα ειναι το κοστος.οι τιμες θελουμε να πεσουν προς ωρα ή να ανεβουν οι μισθοι 😛 .καλα ναι και στα vdsl οταν βγηκε προβληματα και στα ιδιοκτητα δικτυα οταν βγηκαν προβληματα.baby problems ειναι κλασσικα.θα δοκιμασω να βαλω πανω το fritz να δω αν θα γραψει vectoring η super vectoring απο περιεργεια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ολα λαθος αυτοι οι ανθρωποι, ας ειναι καλα το κοριτσακι στην εξυπηρετηση που μου μιλησε με το σεις και με το σας και γοητευτικα , εξου και η υπομονη. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

9 hours ago, InternaL said:

3/10 Ξημερωνει 4/10.. αφαντος ο οτες. :P εκτιμωμενη 1/10..

 

γενικως τον τελευταιο καιρο βλεπω πολλα Delays απο τον οτε ακομα και σε συνδυαστικα. 20 μερες μετα συνδυαστικο.βλαβες να αργουν να κλεισουν και ραντεβου σε σπιτι να εχουν και αυτα λιγο καθυστερηση

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ουτε ενα μυνημα , ουουοουτε ενα γρααααμμα, πελάτης είμουνααα χαρας το πραγμαααα (ταδε εφη Λενα παπαδοπουλου)

ουτε φωνη ουτε ακροαση, και σημερα που ηρθε ενα βανακι, του  λεω, εχετε ερθει για δηλωμενη βλαβη;

οχι για αλλο πραγμα. και μου γυρισε την πλατη.. 😥

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 11/10/2018 at 20:40, InternaL said:

Ουτε ενα μυνημα , ουουοουτε ενα γρααααμμα, πελάτης είμουνααα χαρας το πραγμαααα (ταδε εφη Λενα παπαδοπουλου)

ουτε φωνη ουτε ακροαση, και σημερα που ηρθε ενα βανακι, του  λεω, εχετε ερθει για δηλωμενη βλαβη;

οχι για αλλο πραγμα. και μου γυρισε την πλατη.. 😥

αφου παιζεις και δεν εχεις κανα χειροτερο προβλημα να μην παιζει η γραμμη ή καμια καλωδιακη μην λες τιποτα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πηρα τηλεφωνο προχθες και εκανα "παραπονα".. 

Εχετε δικιο μου λεει, αδικαιολογητοι, θα σας καλεσει ο τεχνικος για περαιτερω Info.

 

Με περνει σημερα.. ΕΙναι υπο διερευνηση το θεμα, θα σταλει συντομα τεχνικος να το κοιταξει , αλλα μην αγχωνεστε, ασχολουμαστε ηδη με αυτο.

ΕΡΕΞΥΛΟΠΟΥΘΕΛΕΤΕ. 😂🤣

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...