Προς το περιεχόμενο

VDSL Ανθούπολη,Περιστέρι


Προτεινόμενες αναρτήσεις

8 minutes ago, UncleKim said:

Σε ευχαριστώ για το χρονο που κατανάλωσες και για τις πληροφορίες που μοιράστηκες.

Splitter έχω βάλει στο τηλέφωνο και όχι φίλτρο (δεν είχα για αυτό δεν έβαλα, και οχι βάσει κάποιας γνώσης :) )

Θα δοκιμάσω αυτά που είπες, μέχρι το σημείο που μπορώ φυσικά.

Η γραμμή σε download επίπεδα (ftp/torrent) πιάνει τα αναγραφόμενα. Eπίσης, καμμία καθυστέρηση σε YouTube πχ, ακόμα και στην μέγιστη ανάλυση.

Games που έπαιζα σε xbox , πλέον δεν παίζω λόγω χρόνου, οπότε οι υπόλοιπες λεπτομέρειες θεωρώ οτι για την χρήση μου είναι άχρηστες. 

Αυτό έλεγα και σε ενα φίλο προχθές, ότι τώρα που έγινε η θάλασσα γιαούρτι (από 7mb χάλια γραμμή ADSL σε VDSL), εγώ πούλησα το κουτάλι :)

Εβαλες το splitter σαν φιλτρο που δεν ειναι λαθος .Απλα η καλωδιωση σου ειναι λαθος λογικα εφοσον δεν εχεις διπλο πριζακι κτλ.

Σε καθε περιπτωση το σπλιτερ θα πρεπει να ειναι στην κεντρικη εφοσον μιλαμε για tdm τηλεφωνια και να ειχες διπλο πριζακι. Το pdf δειχνει αρκετα πραγματα για να πιασεις το νοημα και να καταλαβεις  τι πρεπει να κανεις και πως πρεπει να ειναι η σωστη καλωδιωση .επειδη καθε σπιτι ειναι διαφορετικο ειναι δυσκολο να σου πω ακριβως πως θα φτιαξεις τα πριζακια εκτος αν τα ανοιξεις και μου πεις τι  βλεπεις. Αλλα αμα καταλαβεις τι ειναι το bridge tap και δεις και το pdf τοτε θα ειναι ολα πιο ευκολα. αν καποιος καταλαβει πως πρεπει να ειναι η σωστη καλωδιωση και πιανουν βεβαια τα χερια του μετα μπορει να το υλοποιησει σε οποιοδηποτε σπιτι με οσα πριζακια και να εχει και οπως και να ειναι συνδεδεμενα. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 4 μήνες μετά...

Καλημερα σας μετα απο καιρο.

Αρχισαν τα οργανα σημερα, ξυπνησα και τι να δω.. παλι 63. τα ιδια παντελακι μου τα ιδια παντελη μου.

Μπαινω στο site και τι να δω, εχουν καταργησει την 100αρα σαν επιλογη.. Ο-Ι-Μ-Ε.

Με τα πολλα και με τα λιγα δηλωσα παλι βλαβη.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

8 ώρες πριν, InternaL είπε

Καλημερα σας μετα απο καιρο.

Αρχισαν τα οργανα σημερα, ξυπνησα και τι να δω.. παλι 63. τα ιδια παντελακι μου τα ιδια παντελη μου.

Μπαινω στο site και τι να δω, εχουν καταργησει την 100αρα σαν επιλογη.. Ο-Ι-Μ-Ε.

Με τα πολλα και με τα λιγα δηλωσα παλι βλαβη.. 

εδω ολα καλα προς το παρόν

Actual Rate(Up/Down) 4996/49999 kbps 

Attainable Rate(Up/Down) 57042/148912 kbps

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 25/09/2018 at 20:38, InternaL said:

Εσυ κακως δεν εχεις βαλει 100αρα! 

αν δεν την χρειαζεται δεν εχει νοημα να την βαλει.εχω attainable 120 περιπου ειμαι με 50αρα και ειναι υπεραρκετη.

On 25/09/2018 at 11:13, InternaL said:

Καλημερα σας μετα απο καιρο.

Αρχισαν τα οργανα σημερα, ξυπνησα και τι να δω.. παλι 63. τα ιδια παντελακι μου τα ιδια παντελη μου.

Μπαινω στο site και τι να δω, εχουν καταργησει την 100αρα σαν επιλογη.. Ο-Ι-Μ-Ε.

Με τα πολλα και με τα λιγα δηλωσα παλι βλαβη.. 

αν δουν και παραδουν θα σου πουν 50 και τερμα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

καμπινα 545 θυμασαι ε; χαχααχαχαχχα

για να δουμε τι θα μας πει την δευτερα. και αν διορθωθει το προβλημα θα γυρισω στα 92 η θα 100αρισουμε; μηπως την γλυκοκοιταζουν για vectoring την 545? :P :P :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οχι, σημερα τους περιμενω.. αν μη τι αλλο ειναι μεσα σστα ορια εγγυησης ταχυτητας .. "δεν θα μπορουν να κανουν κατι.." χααχχααχαχα 

μαυρη δευτερα τους ξημερωσε αχχαχαχα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

On 29/09/2018 at 18:02, InternaL said:

καμπινα 545 θυμασαι ε; χαχααχαχαχχα

για να δουμε τι θα μας πει την δευτερα. και αν διορθωθει το προβλημα θα γυρισω στα 92 η θα 100αρισουμε; μηπως την γλυκοκοιταζουν για vectoring την 545? :P :P :P

το vectoring γενικοτερα μην νομιζεις οτι θα τα κανει ολα ροδινα.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 hour ago, poulinos said:

το vectoring γενικοτερα μην νομιζεις οτι θα τα κανει ολα ροδινα.

Καλα  σιγουρα. μα ειμαι ευχαριστημενος γενικοτερα ακομα και στα 92 με αυτα τα stats

2 hours ago, divo said:

πες μας τι εγινε. Τα crc ειναι απο γραμμη αλλα μπορει να φτιαξουν και με απλη αλλαγη προφιλ. πολλα δεν ειναι αλλα μια και θα ερθει.... βεβαια αναλογα ποση ωρα το εχεις το ρουτερ ενεργοποιημενο.

Τι να σου πω, αφου δεν ηρθαν! 🤣😂

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...