Προς το περιεχόμενο

VDSL Ανθούπολη,Περιστέρι


Προτεινόμενες αναρτήσεις

12 hours ago, InternaL said:

Πηρα τηλεφωνο προχθες και εκανα "παραπονα".. 

Εχετε δικιο μου λεει, αδικαιολογητοι, θα σας καλεσει ο τεχνικος για περαιτερω Info.

Με περνει σημερα.. ΕΙναι υπο διερευνηση το θεμα, θα σταλει συντομα τεχνικος να το κοιταξει , αλλα μην αγχωνεστε, ασχολουμαστε ηδη με αυτο.

ΕΡΕΞΥΛΟΠΟΥΘΕΛΕΤΕ. 😂🤣

γενικως οπως εγραψα πιο πανω βλεπω καθυστερησεις σε διαφορα πραγματα σε οτε.σε βλαβες σε συνδυαστικα.και επισης ειχε ακουστει οτι θα παρουν και τεχνικους οποτε πραγματι μπορει να ειναι λιγοι οποτε και να αργουν.αν βαλεις μεσα σε ολα αυτα οτι και απειρος κοσμος θελει να ενεργοποιηθει vdsl κανει το φορτο μεγαλυτερο.παλι δεν δικαιολογει το να  εχει περασει ενας μηνας και να μην εχει λυθει αλλα απλα το αναφερω.το θεμα ειναι μην σου πουν στο τελος οκ 50 αρι και τερμα.

και οπως σου ειπα το καλο ειναι οτι εχεις υπηρεσια.απλα μπορεις να ζητησεις ενδεχομενως πιστωση μετα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εθιξα το θεμα τυπου οτι ναι μεν υπαρχει βλαβη, αλλα τρεχει μια υπηρεσια την οποια πληρωνω και δεν την χρησιμοποιω στο επακρο οπως θα επρεπε.

Και οντως συμφωνησαν, οτι αν δεν εχει γινει αυτοματα, να κανω εγω αιτηση αποχρεωσης για το διαστημα της βλαβης.

Δεν εχω παραπονο , αλλα ειμαι ναι μεν αλλα. Βεβαια αν την ιδια βλαβη την ειχα σε wind η vodafone... :D 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

18 minutes ago, InternaL said:

Εθιξα το θεμα τυπου οτι ναι μεν υπαρχει βλαβη, αλλα τρεχει μια υπηρεσια την οποια πληρωνω και δεν την χρησιμοποιω στο επακρο οπως θα επρεπε.

Και οντως συμφωνησαν, οτι αν δεν εχει γινει αυτοματα, να κανω εγω αιτηση αποχρεωσης για το διαστημα της βλαβης.

Δεν εχω παραπονο , αλλα ειμαι ναι μεν αλλα. Βεβαια αν την ιδια βλαβη την ειχα σε wind η vodafone... :D 

μπορει και εκει να ειχαν πιεστει περισσοτερο για να στην φτιαξουν:P ή να παρεις μια καλυτερη απαντηση.αλλα και στις 2 περιπτωσεις ασχετα αν θα εφταιγε η vodafone ή ο οτε σου πιστωνουν το ποσο μετα. αφου εχεις υπηρεσια περιμενε αλλιως θα μπορουσες να απευθυνθεις και εεττ αλλα δεν εχει νοημα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Update:

Αδυναμια ταχυτητας, αιτηση αποχρεωσης για το διαστημα της βλαβης, εκ νεου συμβολαιο για 50αρα.

 

😤😤😤😤😤😤😤😤😤😤😤😤😤😤😤😤😤😤

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

2 hours ago, InternaL said:

Update:

Αδυναμια ταχυτητας, αιτηση αποχρεωσης για το διαστημα της βλαβης, εκ νεου συμβολαιο για 50αρα.

😤😤😤😤😤😤😤😤😤😤😤😤😤😤😤😤😤😤

το εκ νεου συμβολαιο μου αρεσει.λες και φταις εσυ.

το κακο ειναι οτι χανεις και το Upload εκτος αν εμενες στα 70-75mbit της 100αρας.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εκανα αιτηση αποχρεωσης κανονικα, θα το δω στον λογαριασμο αρχες του μηνα. 

Το προβλημα λεει ειναι στην απερχομενη γραμμη και ψελισε προσφορα για εως 24mbps.. 

Κωλοχανειο τα καλωδια θα βγαλω αυριο φωτο να δειτε χαλι μαυρο... και αυτο ηταν χρονια προφανως..

 

στο τελος θα μεγαλωσει ο γιος μου και θα εχουμε ακομα 100ms Ping.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

19 hours ago, divo said:

θα λυθει συντομα οποτε θα ξαναμπει. Το καλο στην υποθεση ειναι οτι ξερουν τι ειναι. Η λυση ομως δεν εξαρτατε απο τον οτε.

Αίτηση αποχρεωσης οπωσδήποτε και την κοιτάς να σου έρθει στο λογαριασμό. Αν δεν ερθει τους ξαναπαιρνεις τηλεφωνο και ζήτα να σου πουν ημερομηνία επιλυσης του θεματος.

απλα μπορει να υπαρχει και ενα μικρο delay στο ποτε θα εμφανιστει γιατι ειναι και το ποτε θα εκδοθει ο επομενος λογαριασμος.απορω τι εχουν κανει απο τον οτε ?γενικο το θεμα σε ολα τα dslam?

14 hours ago, InternaL said:

Εκανα αιτηση αποχρεωσης κανονικα, θα το δω στον λογαριασμο αρχες του μηνα. 

Το προβλημα λεει ειναι στην απερχομενη γραμμη και ψελισε προσφορα για εως 24mbps.. 

Κωλοχανειο τα καλωδια θα βγαλω αυριο φωτο να δειτε χαλι μαυρο... και αυτο ηταν χρονια προφανως..

στο τελος θα μεγαλωσει ο γιος μου και θα εχουμε ακομα 100ms Ping.

το Ping δεν εξαρτατε απο την ταχυτητα συγχρονισμου.στον ιδιο χαλκο αμα περασεις shdsl τα Ping θα ειναι πολυ χαμηλα.

β.μονο απερχομενο καλωδιο εχεις ετσι και αλλιως.dslam απερχομενο καλωδιο και μετα εσυ. τα καλωδια παντου ειναι κομμενα ραμενα 100 φορες,επισης απειρα box και κατανεμητες σε μαυρο χαλι με σκουριασμενες ρεγκλετες ή να λειπουν και ρεγκλετες.αυτο το μπαχαλο βεβαια δεν εχει σχεση με το μπαχαλο που μπορει να δεις σε εναν κατανεμητη δηλαδη καλωδια το ενα πανω στο αλλο και μπερδεμενα που αυτο ειναι το μπαχαλο της πολυκατοικιας.ο καθενας αντι να παει το καλωδιο σωστα απο την ρεγκλετα του οτε στις ρεγκλετες του διαμερισματος τα πηγαινει οπως να νε με αποτελεσμα ενα ματσο καλωδια.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

κωλοχανειο, σημερα ειχαν ερθει οι εργατες να αποπερατωσουν τα εργα και ειχε βγει η ιδιοκτητρια του "οικηματος" και εκραζε στο τηλεφωνο, και μου εχετε κανει το πεζοδρομιο σαν να μην πω, και οταν συμφωνησαμε για την καμπινα δεν μου ειχατε πει τπτ τετοιο και τα λοιπα καθημερινα του δημου περιστεριου.. ε ρε φιασκο με την 545.. 

στο τελος θα την βαλω εξω απο το σπιτι μου και θα εχω και 200αρα. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 3 εβδομάδες αργότερα...
On 26/10/2018 at 18:32, InternaL said:

κωλοχανειο, σημερα ειχαν ερθει οι εργατες να αποπερατωσουν τα εργα και ειχε βγει η ιδιοκτητρια του "οικηματος" και εκραζε στο τηλεφωνο, και μου εχετε κανει το πεζοδρομιο σαν να μην πω, και οταν συμφωνησαμε για την καμπινα δεν μου ειχατε πει τπτ τετοιο και τα λοιπα καθημερινα του δημου περιστεριου.. ε ρε φιασκο με την 545.. 

στο τελος θα την βαλω εξω απο το σπιτι μου και θα εχω και 200αρα. :P

που αμφιβαλω αν το πεζοδρομιο της ανηκει. κατα τα αλλα να σταματησουμε την αναπτυξη παντου για να μην ενοχλειται ο κοσμος.

υπαρχουν περιπτωσεις που η καμπινα εχει τοποθετηθει σε αλλο σημείο απο αυτο που ηταν το καφαο για χ ψ λογους .σπανια περιπτωση βεβαια γιατι ειναι πολυ πιο χρονοβορο απο οτι να αλλαξεις απλα  την καμπινα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ναι ναι update.

τελικα 50αρα λογω αδυναμιας ταχυτητας (εν τω μεταξυ μπηκα εχθες και ειδα οτι δινουν παλι 100αρα ... γκρρρ) μεταφορα στο συμβολαιο ατελως και αιτηση αποχρεωσης για τον μηνα της "βλαβης"

ΜΟΥ ΛΕΙΠΟΥΝ ΤΑ 10 UPLOAD.

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

14 hours ago, InternaL said:

ναι ναι update.

τελικα 50αρα λογω αδυναμιας ταχυτητας (εν τω μεταξυ μπηκα εχθες και ειδα οτι δινουν παλι 100αρα ... γκρρρ) μεταφορα στο συμβολαιο ατελως και αιτηση αποχρεωσης για τον μηνα της "βλαβης"

ΜΟΥ ΛΕΙΠΟΥΝ ΤΑ 10 UPLOAD.

κανε υπομονη ασχετα τι λενε οτι δινουν.αλλωστε αυτο που λενε οτι δινουν δεν νομιζω οτι το πανε με βαση το kv αλλα γενικοτερα την περιοχη

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

10 hours ago, InternaL said:

Μπορω κατ'απαιτηση να ζητησω να μου ανεβασουν το upload? με οτι χρεωση συνεπαγεται ;;

δεν προκειται να στο κανουν.θα το διαφημιζαν ηδη γιατι το κοινο που θελει μεγαλο Upload και οχι μεγαλο download δεν ειναι μικρο.μονο αμα εμενες οπως ησουν και οσο επαιζες δηλαδη 75/10 αν θυμαμαι καλα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • 2 εβδομάδες αργότερα...

Μπορει καποιος να μου εξηγησει γιατι ενω στο router δειχνουν ολα οκ, και γραφει 49999/49999 σε speedtest μου βγαζει 1mbit upload kai 1 download. 

Αυτο συμβαινει συχνα πυκνα, οταν βλεπω και αργουν οι σελιδες , η τα downloads η ακομα εχω αδικαιολογητο Ping ....

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...