Προς το περιεχόμενο

Ειναι αγένεια το πέσιμο;


Flaoutistas

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Moderators

Αν το όχι δε σημαίνει πάντα όχι γι' αυτήν, θα έπρεπε να σημαίνει για σένα. Δε θα κάθομαι εγώ να μαντεύω τι έχει στο κεφάλι της η κάθε τρελή. Αν γουστάρει και λέει όχι τότε too fucking bad...

  • Like 7
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 90
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοφιλείς Ημέρες

Απο τη μια κράζουν διάφοροι ότι με το ίντερνετ έχουμε αποξενωθεί, ότι όλοι είναι πίσω απο μια οθόνη και δεν γνωρίζει κανείς κανέναν, οτι συναντάς κάποιον/κάποια από κοντά και είναι τελείως διαφορετικός.. από την άλλη αν κάποιος την πέσει σε κάποια θα τον πουν λιγούρη.. αν κάποια την πέσει σε κάποιον θα την κακοχαρακτηρίσουν επίσης..

 

Γι' αυτό τον λόγο παύεις ν' ανησυχείς για το αν θ' αντιδράσουν αρνητικά ορισμένες κομπλεξικές. Στο κάτω-κάτω ένα πέσιμο τους κάνεις, δεν τις βιάζεις. Ασχέτως που μερικά φεμιναζί ακόμα και το πέσιμο θα το θεωρήσουν ως βιασμό ενώ υπερασπίζονται τους πραγματικούς βιαστές αλλά δεν μας ενδιαφέρουν οι τρελές. Μακριά απ' αυτές.

πωπω και αυτές τις βλακείες που ποσταρουν στο φβ για να κάνουν τις μοιραιες

ποσο γελάω με όλα αυτά.

 

"Οι μεγαλύτεροι ερωτες κοιμούνται σε χωριστα κρεβατια."

 

Αυτό να το μεταφράσω ως "Βγάζω τα μάτια μου με πολλούς ταυτόχρονα".

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όχι. Αν είναι έξυπνος θα το καταλαβει. Και όταν κάποια λεει όχι είναι όχι. Εγω δεν θα ασχολιομουν ξανά.

 

Και βεβαια είμαι εγωϊστης σε αυτά. Το παραδέχομαι. Αλλα ασχετα από το θεμα του εγωϊσμού πιστευω

είναι μαλακια να συνεχιζεις. Επισης μαλακια και αυτηνής να σε προσβάλλει με την πρώτη.

Ο μεταξας οταν ειπε οχι, το εννοουσε πραγματικα;

 

Οκ πλακα κανω. Οσον αφορα το θεμα οτι ειπωθηκε και στο δευτερο ποστ με τις διαφοορες πιστευω και γω, το χυμα πεσιμο ειναι λιγο καπως. Πρεπει να προηγειται ενα φλερτ πρ τα να δεις αν ο αλλος/η ανταποκρινεται καθολου.

Διοτι αν την πεσεις σε μια κατευθιαν που δεν εχει γινει παιχνιδι ποιο πριν, ακομα και αν της αρεσεις, μπορει εκεινη την ωρα να εχει αλλες σκοτουρες στο κεφαλι της, μπορει να εχει πονους περιοδου, μπορει να θελει να εκκενωσει, μπορει να εκλασε πιο πριν οταν σου ειχε γυρισμενη τη πλατη.. :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αγενεια ειναι, με εχουν πρηξει οι λυσσαρες, ουτε απ το σπίτι δεν μπορω να βγω, αμαν πια δεν αντεχω αλλο, ειμαι κ εγω άνθρωπος, αφηστε με να ζησω

  • Like 4
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φλερτ και πέσιμο είναι το ίδιο πράγμα.

 

Υπάρχει η ευγενική προσέγγιση και η πιο πρόστυχη. Το πόσο αγενές είναι εξαρτάται από την περίπτωση. Στην χειρότερη περίπτωση το πέσιμο μπορεί να αποτελεί και σεξουαλική παρενόχληση.

 

Οπως και να έχει όμως χρειάζεται θρασος για να πλησιάσεις γυναίκα.

Ορισμένες θέλουν πολύ ψήσιμο βέβαια και πρέπει να βρει κάποιος την ισορροπία μεταξύ επιμονής και παρενόχλησης.

Προσωπικα βαριέμαι και δεν έχω επιμονή για να τρώω άκυρα. Ορισμένοι βέβαια γουστάρουν να τρώνε άκυρα και να είναι κυνηγοί δύσκολων περιπτώσεων.

 

Ορισμένες φορές όμως το θράσος τους βγαίνει σε καλό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φλερτ και πέσιμο είναι το ίδιο πράγμα.

 

Υπάρχει η ευγενική προσέγγιση και η πιο πρόστυχη. Το πόσο αγενές είναι εξαρτάται από την περίπτωση. Στην χειρότερη περίπτωση το πέσιμο μπορεί να αποτελεί και σεξουαλική παρενόχληση.

 

Οπως και να έχει όμως χρειάζεται θρασος για να πλησιάσεις γυναίκα.

Ορισμένες θέλουν πολύ ψήσιμο βέβαια και πρέπει να βρει κάποιος την ισορροπία μεταξύ επιμονής και παρενόχλησης.

Προσωπικα βαριέμαι και δεν έχω επιμονή για να τρώω άκυρα. Ορισμένοι βέβαια γουστάρουν να τρώνε άκυρα και να είναι κυνηγοί δύσκολων περιπτώσεων.

 

Ορισμένες φορές όμως το θράσος τους βγαίνει σε καλό.

Αυτές που κάνουν τις δύσκολες,3 μέρες κλειστό το τηλέφωνο να έχεις αφού την φας, στρώνει μια χαρά

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δηλαδη ποιο όχι δεν είναι όχι?

 

αμα ξερω γω της πεις πάμε βολτα και σου πει "θα πω και σε αλλους?"

 

τι να τους κάνουμε τους αλλους? αυτό δεν δειχνει ότι θελει να αποφυγει έμμεσα?

ή το άλλο λές σε καποια ξερω γω αμα έρθεις από τα μερη μου πες μου και σου λεει οκ

και της λες να ανταλαξετε κινητα και σου λεει αφου εχουμε μωρε το φβ!

 

Ουτε που ασχοληθηκα ξανα στις παραπανω 2 περιπτώσεις εγω προσωπικά.

 

ή το άλλο μπαινεις μιλας κανονικα απαντάει και μια άλλη μερα ξαναμπαινεις και δεν απαντάει

σαν να σου λεει ωπα μεγάλε μια φορα σου μιλησα και πολύ σου είναι. Σε ποιον είναι πολύ σε μενα? χαχα αντε γεια ρε. Σιγα τα αυγα. -.-

 

Σε μία σαφή προσπάθεια να σε αποφύγει προφανώς και απαντάς "οκ, καλά να περνάς" και δεν ασχολείσαι άλλο. Καλά το κάνεις. (Γενικά αν αντιμετωπίσεις περίεργη ή κακή συμπεριφορά, δεν ασχολείσαι, δεν το αξίζει.)

 

Δεν είναι όμως προσπάθεια να σε αποφύγει η κάθε άρνηση ή δυσκολία που θα συναντήσεις. Μπορεί απλά να σε τεστάρει, μπορεί απλά να μη το επιτρέπουν οι συνθήκες, μπορεί να την πέτυχες σε στιγμή που βαριέται που ζει, μπορεί ένα σκασμό πράγματα! 

 

Για να το κάνω πιο λιανό...

 

Στην πρόταση "πάμε για μπυρίτσα το βράδυ" η απάντηση "μπα δε πολυ-ψήνομαι" μπορεί να σημαίνει:

 

1) Μπα δε πολυ-ψήνομαι.

2) Μπα δε πολυ-ψήνομαι γιατί έχω περίοδο / νεύρα.

3) Μπα δε πολυ-ψήνομαι σήμερα, γαμήθηκα στη δουλειά.

4) Μπα δε πολυ-ψήνομαι γιατί δε με έχεις κερδίσει φουλ ακόμα, ρίξε λίγη δουλειά.

5) "Μπα δε πολυ-ψήνομαι" γιατί είναι δίπλα μου ο γκόμενος και κοιτάει τι γράφω στο κινητό.

 

Παρατηρείς ότι η 1 από τις 5 περιπτώσεις είναι κερδισμένη, ενώ άλλες 3 μπορούν να οδηγήσουν σε κάτι καλό;

 

Οπότε στην 1η δυσκολία δε τα παρατάς, εκτός κι άμα βαριέσαι τόσο πολύ. Φυσικά δε φτάνεις και στο άλλο άκρο και να γίνεις κολιτσίδα (που αυτό είναι χειρότερο απ' το να nextάρεις αβέρτα). Δε στέλνεις μανιωδώς, ούτε επιτόπου ρωτάς "αύριο;" σαν απελπισμένος. Αλλά άμα δεν έχεις και λίγη επιμονή να κάνεις αυτό που θέλεις εσύ, δε θα τη βρέξεις ποτέ σου.

 

:P

 

Το όχι είναι όχι, τουλάχιστον στους λογικούς ανθρώπους.

 

Με βάση τη λογική, το "όχι" πράγματι σημαίνει "όχι".

 

Αααλλά από πότε η συμπεριφορά των γυναικών (και των ανδρών βασικά) βασίζεται μόνο στη λογική; 

 

Και για να το πάμε και στο πρακτικό κομμάτι, ο αριθμός του... 'δείγματος' που φάγαμε μαζί πρωινό (χωρίς ιδιαίτερη δυσκολία) ενώ πρώτα είχα ακούσει "όχι", "έχω αγόρι" ή άλλα παρόμοια, έχει 2 ψηφία. Και δεν είμαι βιαστής - άρα το όχι δεν είναι πάντα όχι. 

 

:P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γι' αυτό και πιο πάνω έγραψα περί νοοτροπίας 11,12 κοκ.

Αν θέλεις να λέγεσαι λογικός άνθρωπος το όχι είναι όχι και το ναι ναι.

 

Επίσης, σχετικά με τις κολιτσίδες, αν και λίγο εκτός τόπικ, είναι και θέμα κουλτούρας. Σε άλλες χώρες το συνηθισμένο είναι να γίνεσαι κολιτσίδα :P

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Σε μία σαφή προσπάθεια να σε αποφύγει προφανώς και απαντάς "οκ, καλά να περνάς" και δεν ασχολείσαι άλλο. Καλά το κάνεις. (Γενικά αν αντιμετωπίσεις περίεργη ή κακή συμπεριφορά, δεν ασχολείσαι, δεν το αξίζει.)

 

Δεν είναι όμως προσπάθεια να σε αποφύγει η κάθε άρνηση ή δυσκολία που θα συναντήσεις. Μπορεί απλά να σε τεστάρει, μπορεί απλά να μη το επιτρέπουν οι συνθήκες, μπορεί να την πέτυχες σε στιγμή που βαριέται που ζει, μπορεί ένα σκασμό πράγματα! 

 

Για να το κάνω πιο λιανό...

 

Στην πρόταση "πάμε για μπυρίτσα το βράδυ" η απάντηση "μπα δε πολυ-ψήνομαι" μπορεί να σημαίνει:

 

1) Μπα δε πολυ-ψήνομαι.

2) Μπα δε πολυ-ψήνομαι γιατί έχω περίοδο / νεύρα.

3) Μπα δε πολυ-ψήνομαι σήμερα, γαμήθηκα στη δουλειά.

4) Μπα δε πολυ-ψήνομαι γιατί δε με έχεις κερδίσει φουλ ακόμα, ρίξε λίγη δουλειά.

5) "Μπα δε πολυ-ψήνομαι" γιατί είναι δίπλα μου ο γκόμενος και κοιτάει τι γράφω στο κινητό.

 

Παρατηρείς ότι η 1 από τις 5 περιπτώσεις είναι κερδισμένη, ενώ άλλες 3 μπορούν να οδηγήσουν σε κάτι καλό;

 

Οπότε στην 1η δυσκολία δε τα παρατάς, εκτός κι άμα βαριέσαι τόσο πολύ. Φυσικά δε φτάνεις και στο άλλο άκρο και να γίνεις κολιτσίδα (που αυτό είναι χειρότερο απ' το να nextάρεις αβέρτα). Δε στέλνεις μανιωδώς, ούτε επιτόπου ρωτάς "αύριο;" σαν απελπισμένος. Αλλά άμα δεν έχεις και λίγη επιμονή να κάνεις αυτό που θέλεις εσύ, δε θα τη βρέξεις ποτέ σου.

 

:P

 

 

Με βάση τη λογική, το "όχι" πράγματι σημαίνει "όχι".

 

Αααλλά από πότε η συμπεριφορά των γυναικών (και των ανδρών βασικά) βασίζεται μόνο στη λογική; 

 

Και για να το πάμε και στο πρακτικό κομμάτι, ο αριθμός του... 'δείγματος' που φάγαμε μαζί πρωινό (χωρίς ιδιαίτερη δυσκολία) ενώ πρώτα είχα ακούσει "όχι", "έχω αγόρι" ή άλλα παρόμοια, έχει 2 ψηφία. Και δεν είμαι βιαστής - άρα το όχι δεν είναι πάντα όχι. 

 

:P

 

Από ποτέ. Για αυτό και οι λογικοί τύποι είναι μονοι τους. -.-

 

ε κοιτα εχει λογικη αυτό που γραφεις γιατι υπάρχουν και αρκετες ψωνάρες.

 

Οποτε οσο ασχοληθείς μαζι τους αυτές θα το εκλάβουν ως ενδιαφερον που είναι ενδιαφέρον οκ οποτε σου λεει εδώ ειμαστε.

 

Και το καταλαβαινω και αυτό που λες ως προς την διαφορα. Ο ένας είναι κουλ τύπος και απλα ριχνει χαλαρά μέχρι να πιάσει κάτι ο άλλος είναι ανασφαλης και γινεται πιεστικος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γι' αυτό και πιο πάνω έγραψα περί νοοτροπίας 11,12 κοκ.

Αν θέλεις να λέγεσαι λογικός άνθρωπος το όχι είναι όχι και το ναι ναι.

 

Δεν έχει να κάνει τόσο πολύ με ηλικία, αν και όντως πιο μικροί -συνήθως- δε ξέρουμε τι θέλουμε. Δηλαδή στα 20, 30, ή 50 δε λειτουργούμε συναισθηματικά; Δεν αισθανόμαστε πράγματα; Δεν υπάρχει πλήρως 'λογικός' άνθρωπος, που να μην επηρρεάζεται από τα συναισθήματά του ή την ψυχική του κατάσταση. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

πεσιμο και φλερτ ειναι το ιδιο πραγμα μη τα διαχωριζετε! απλα υπαρχει ενας ομορφος τροπος κι ενας ασχημος... προσωπικα, για μενα θεωρειται αγενεια οταν βλεπεις κοπελα να συνοδευεται ειτε απο γκομενο-αγορι-αντρα-δεξερωτι ειτε απο φιλους να πας να της την πεσεις, φερνεις τη κοπελα σε ασχημη θεση και επιπλεον ΔΕΝ ΣΕΒΕΣΑΙ αυτον που την συνοδευει! κατι που με τρελαινει προσωπικα εχω παιξει πολλες φορες ξυλο με ατομα που ξερω κιολας, οταν βλεπουν οτι η κοπελα μου ανηκει, και ερχεται ΜΠΡΟΣΤΑ μου και κανει μαλακιες.... ε τοτε εγινε της καριολας απλα (sorry που μιλαω ετσι, αλλα αν σας εχει τυχει καταλαβαινετε)

 

απο την αλλη αν η κοπελα δε συνοδευεται μια χαρα το θεωρω το φλερτ αρκει να εχεις σεβασμο και τροπους εκτος αν ειναι κανα τσουλι ξερω'γω που μπορει να της αρεσει κιολας... αυτα απο μενα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν έχει να κάνει τόσο πολύ με ηλικία, αν και όντως πιο μικροί -συνήθως- δε ξέρουμε τι θέλουμε. Δηλαδή στα 20, 30, ή 50 δε λειτουργούμε συναισθηματικά; Δεν αισθανόμαστε πράγματα; Δεν υπάρχει πλήρως 'λογικός' άνθρωπος, που να μην επηρρεάζεται από τα συναισθήματά του ή την ψυχική του κατάσταση.

Προφανώς και επηρεάζεσαι από τη συναισθηματική σου κατάσταση. Αλλά το να θες να πεις ναι, αλλά λες όχι, αλλά θα πρέπει ο άλλος να το ερμηνεύσει ως ναι, το βρίσκω ανώριμο, ανούσιο, βλακώδες και παιδιαρώδες.
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.

  • Δημιουργία νέου...