Προς το περιεχόμενο

Δωρεάν αντικατάσταση μπαταρίας για συγκεκριμένα iPhone 6s εξαιτίας τυχαίων απενεργοποιήσεων


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Μόλις γύρισα από iSystem Μεσογείων. Διάρκεια αντικατάστασης μπαταρίας 1-3 εργάσιμες κατά τον υπάλληλο Α, που έγιναν 5-7 εργάσιμες μετά από διόρθωση της υπαλλήλου Β ("...μόλις μας ενημέρωσαν"). Ρώτησα για τηλέφωνο αντικατάστασης, μόνο που δεν έβαλαν τα γέλια. Έχω σπίτι ένα 4άρι. Πρέπει τώρα να πάω wind, να αλλάξω SIM από micro σε mini, κατόπιν να τους παρκάρω το 800ων € τηλέφωνό μου για 1 εβδομάδα, για μια διαδικασία που διαρκεί max 5 λεπτά, και μετά πάλι wind. #ThinkDifferent

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις γύρισα από iSystem Μεσογείων. Διάρκεια αντικατάστασης μπαταρίας 1-3 εργάσιμες κατά τον υπάλληλο Α, που έγιναν 5-7 εργάσιμες μετά από διόρθωση της υπαλλήλου Β ("...μόλις μας ενημέρωσαν"). Ρώτησα για τηλέφωνο αντικατάστασης, μόνο που δεν έβαλαν τα γέλια. Έχω σπίτι ένα 4άρι. Πρέπει τώρα να πάω wind, να αλλάξω SIM από micro σε mini, κατόπιν να τους παρκάρω το 800ων € τηλέφωνό μου για 1 εβδομάδα, για μια διαδικασία που διαρκεί max 5 λεπτά, και μετά πάλι wind. #ThinkDifferent

 

Μην το παρκάρεις, ρώτα τους να σου πούνε πότε θα ερθουν οι μπαταρίες και το πας εκεινη την ήμερα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόλις γύρισα από iSystem Μεσογείων. Διάρκεια αντικατάστασης μπαταρίας 1-3 εργάσιμες κατά τον υπάλληλο Α, που έγιναν 5-7 εργάσιμες μετά από διόρθωση της υπαλλήλου Β ("...μόλις μας ενημέρωσαν"). Ρώτησα για τηλέφωνο αντικατάστασης, μόνο που δεν έβαλαν τα γέλια. Έχω σπίτι ένα 4άρι. Πρέπει τώρα να πάω wind, να αλλάξω SIM από micro σε mini, κατόπιν να τους παρκάρω το 800ων € τηλέφωνό μου για 1 εβδομάδα, για μια διαδικασία που διαρκεί max 5 λεπτά, και μετά πάλι wind. #ThinkDifferent

Ξεχνάς το βασικό, τα iSystem, iStorm κτλπ είναι εξουσιοδοτημένοι μεταπωλητές, δεν ελέγχει την ποιότητα service τους η Apple όπως στα δικά της καταστήματα. Άμα το πήγαινες για παράδειγμα σε Apple Store θα το έπαιρνες την ίδια μέρα ίσως μετά από καμιά ώρα. Αυτοί θα πρέπει να το στείλουν στα κεντρικά για να γίνει η αντικατάσταση από την στιγμή που είναι υπό τους όρους του προγράμματος αντικατάστασης της Apple.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήρα τηλέφωνο κατευθείαν στο service της iSystem, και βγήκε άκρη. Τους τελείωσαν οι μπαταρίες, μου είπαν να ξαναπάρω σε καμιά βδομάδα και δεδομένης της διαθεσιμότητας θα γίνει η αντικατάσταση σε λογικό χρόνο. Φίλος πρόλαβε μπαταρία και του είπαν να το παραλάβει σε 2 ώρες, και στα δικά μου...

 

Άμα το πήγαινες για παράδειγμα σε Apple Store θα το έπαιρνες την ίδια μέρα ίσως μετά από καμιά ώρα. 

Σωστά, απλά μπροστά στο δίλημμα, Beşiktaş ή Bufalotta, είπα δε βαριέσαι, ας πάω Χαλάνδρι...

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πήρα τηλέφωνο κατευθείαν στο service της iSystem, και βγήκε άκρη. Τους τελείωσαν οι μπαταρίες, μου είπαν να ξαναπάρω σε καμιά βδομάδα και δεδομένης της διαθεσιμότητας θα γίνει η αντικατάσταση σε λογικό χρόνο. Φίλος πρόλαβε μπαταρία και του είπαν να το παραλάβει σε 2 ώρες, και στα δικά μου...

 

Σωστά, απλά μπροστά στο δίλημμα, Beşiktaş ή Bufalotta, είπα δε βαριέσαι, ας πάω Χαλάνδρι...

Βρέ ξέρω δεν έχει απλά λέω ότι η καθυστέρηση είναι καθαρά στη μεριά των μεταπωλητών :P

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Βρέ ξέρω δεν έχει απλά λέω ότι η καθυστέρηση είναι καθαρά στη μεριά των μεταπωλητών :P

 

Δεν τα 'χω μαζί τους, τι να σου κάνουν αν δεν έχουν μπαταρίες; Είναι ευθύνη της κεντρικής Apple. Έπρεπε να τους έχει εφοδιάσει έγκαιρα και επαρκώς. Η αντικατάσταση είναι μια υπηρεσία που μου προσφέρει η Αpple, αποδεχόμενη το γεγονός ότι μου διέθεσε ένα μη άρτιο προϊόν. Ο "μεταπωλητής" κατά πάσα βεβαιότητα πληρώνεται από την Apple για την κάθε αντικατάσταση, και δεν έχει προφανές όφελος να κωλυσιεργήσει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Όταν φτάσει κάποιος σε τέτοιο σημείο μίσους ώστε να διαστρεβλώνει τα γεγονότα τότε έχουμε να κάνουμε με ψυχωτική κατάσταση, πόσο μάλλον όταν τα διαστρεβλώνει απανωτά σε κάθε άρθρο που διαβάζει την λέξη Apple. Να το κοιτάξεις όσο είναι νωρίς.

Οπως τα λες είναι. Αφου αναγνωρίζεις το πρόβλημα σου γιατί δεν κάνεις κάτι;

Μα έχω iPhone. Το 7.

 

Μιλάς πάντα έτσι υποθετικά και αυθαίρετα για το τι έχει ο άλλος ή προσπαθείς να το μαντέψεις από τη συζήτηση?

Δεν τα πολυκαταφέρνεις πάντως...

Μα και το 7 το ιδιο εκρηκτικο ειναι.

https://irepair.gr/blog/article/to-iphone-7-einai-to-idio-ekriktiko-me-to-galaxy-note-7

Τι εγινε δεν πηρε το αυτακι σου τιποτα περι τα μπουμ και τα μπαμ του iphone 7;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπως τα λες είναι. Αφου αναγνωρίζεις το πρόβλημα σου γιατί δεν κάνεις κάτι;

Μα και το 7 το ιδιο εκρηκτικο ειναι.

https://irepair.gr/blog/article/to-iphone-7-einai-to-idio-ekriktiko-me-to-galaxy-note-7

Τι εγινε δεν πηρε το αυτακι σου τιποτα περι τα μπουμ και τα μπαμ του iphone 7;

Ά χειροτέρεψε η κατάσταση σου δηλαδή.. κρίμα.. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Τι εγινε δεν πηρε το αυτακι σου τιποτα περι τα μπουμ και τα μπαμ του iphone 7;

Μπα όχι μου φτάνει που παίρνει το δικό σου. Μη ξεχνάς να με κρατάς ενήμερο και σε ευχαριστώ για τις υπηρεσίες σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Μπα όχι μου φτάνει που παίρνει το δικό σου. Μη ξεχνάς να με κρατάς ενήμερο και σε ευχαριστώ για τις υπηρεσίες σου.

 

Μην ελπίζεις σε φυσιολογική συζήτηση. Και η βλακεία είναι πως σαν mod δεν "πιάνει" και το ignore μιας και πρέπει να βλέπω όλα τα posts!  :mad:

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

dreamkiller777 μιλησε μου για σενα.. Τι νιωθεις οταν ακους τη λεξη iPhone; Τι παθαινεις και γιατι φτιαχνεις σεναρια; Μηπως νιωθεις οτι σε κυνηγανε;

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εχω ένα iPhone 6s το οποίο μου κλείνει μόλις πάει 10-15% και μετά θέλει φόρτιση για να ξανανοίξει (παρόλα αυτά μόλις το βάλω στη φόρτιση, δεν ξεκινάει από το 1% να φορτίζει, αλλά από το σημείο που έκλεισε).

Μένω Ηράκλειο Κρήτης. Που μπορώ να απευθυνθώ για να το στείλω? Το πήρα μεταχειρισμένο χωρίς απόδειξη, και στο site της Apple μου δείχνει ότι η εγγύηση λήγει 11/2016. Θα έχω πρόβλημα?

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Super Moderators

Εχω ένα iPhone 6s το οποίο μου κλείνει μόλις πάει 10-15% και μετά θέλει φόρτιση για να ξανανοίξει (παρόλα αυτά μόλις το βάλω στη φόρτιση, δεν ξεκινάει από το 1% να φορτίζει, αλλά από το σημείο που έκλεισε).

 

Μένω Ηράκλειο Κρήτης. Που μπορώ να απευθυνθώ για να το στείλω? Το πήρα μεταχειρισμένο χωρίς απόδειξη, και στο site της Apple μου δείχνει ότι η εγγύηση λήγει 11/2016. Θα έχω πρόβλημα?

 

Δεν θα χρειαστείς την απόδειξη αγοράς απαραίτητα. Θα γίνει ο έλεγχος στο σειριακό αριθμό ή το IMEI και αν ανήκει σε αυτά που καλύπτονται θα σου γίνει η δωρεάν αντικατάσταση (αν και είσαι μέσα στην εγγύηση ούτως ή άλλως). Απλά φρόντισε να το κάνεις άμεσα πριν βγει ο μήνας. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...