Προς το περιεχόμενο

Black friday - ξεκινησαν οι προσφορες


dieccast

Προτεινόμενες αναρτήσεις

  • Απαντ. 577
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

 

Οπως σωστα αναφερθηκε και πιο πισω μονο απο Logitech ηταν οι πραγματικες/πολλες προσφορες τουλαχιστον να πεις οτι και καλα αγορασες σε περιοδο εκπτωσεων γιατι ετσι επρεπε ο κοσμος να ειχε εκλαβει το ολο ''black friday''στην Ελλαδα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Οπως σωστα αναφερθηκε και πιο πισω μονο απο Logitech ηταν οι πραγματικες/πολλες προσφορες τουλαχιστον να πεις οτι και καλα αγορασες σε περιοδο εκπτωσεων γιατι ετσι επρεπε ο κοσμος να ειχε εκλαβει το ολο ''black friday''στην Ελλαδα.

 

Logitech Friday ήταν (και λίγο Xbone Friday). Η Logitech πρέπει να στήσει ένα direct sales e-shop στην Ελλάδα και να κερδίζει από αυτό σε ανάλογες εκπτωτικές περιόδους, αντί να την χρησιμοποιεί ως κράχτη για να ξεφορτώσει την υπόλοιπη σκαρταδούρα του ο κάθε "πολυεθνικός" εμποράκος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειδαμε και το Public που με τα black friday μαυρο ασπρα καρτελακια που εγιναν ρεζιλι και με τις τιμες κινητων και με το γνωστο laptop. Οσοι εβλεπαν το hype που εχτιζε το Public στο facebook πχ και τις απαντησεις απο κατω απο τους αναγνωστες/ενδιαφερομενους καταλαβαινει για ποιο λογο ειδαμε αυτα που ειδαμε. 

 

Δυστηχως ειμαστε εν ετη σχεδον 2017 και ο κοσμος εξακολουθει να μην κραταει μικρο καλαθι οσον αφορα τις διαφορες προσφορες απο Ελληνικες αλυσιδες.


Logitech Friday ήταν (και λίγο Xbone Friday). Η Logitech πρέπει να στήσει ένα direct sales e-shop στην Ελλάδα και να κερδίζει από αυτό σε ανάλογες εκπτωτικές περιόδους, αντί να την χρησιμοποιεί ως κράχτη για να ξεφορτώσει την υπόλοιπη σκαρταδούρα του ο κάθε "πολυεθνικός" εμποράκος.

Τι εννοεις? Το γνωστο πχ ποντικι g403 ειναι ολοκαινουργιο στην αγορα που το ειχαν σε χαμηλη τιμη οπως και αλλα περιφερειακα. Δεν ειναι οτι τα καταστηματα εσπρωξαν προιοντα Logitech 2 και 3χρονων κυριως στην αγορα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Ειδαμε και το Public που με τα black friday μαυρο ασπρα καρτελακια που εγιναν ρεζιλι και με τις τιμες κινητων και με το γνωστο laptop. Οσοι εβλεπαν το hype που εχτιζε το Public στο facebook πχ και τις απαντησεις απο κατω απο τους αναγνωστες/ενδιαφερομενους καταλαβαινει για ποιο λογο ειδαμε αυτα που ειδαμε. 

 

Δυστηχως ειμαστε εν ετη σχεδον 2017 και ο κοσμος εξακολουθει να μην κραταει μικρο καλαθι οσον αφορα τις διαφορες προσφορες απο Ελληνικες αλυσιδες.

Τι εννοεις? Το γνωστο πχ ποντικι g403 ειναι ολοκαινουργιο στην αγορα που το ειχαν σε χαμηλη τιμη οπως και αλλα περιφερειακα. Δεν ειναι οτι τα καταστηματα εσπρωξαν προιοντα Logitech 2 και 3χρονων κυριως στην αγορα.

 

Mε παρεξήγησες, αυτό ακριβώς εννοώ. Οτι είχαμε καλές προσφορές από Logitech που αποτέλεσαν κράχτη για να πουλάνε ψεύτικες εκπτώσεις σε άλλα προϊόντα τα public και τα mediamarkt.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

 

Mε παρεξήγησες, αυτό ακριβώς εννοώ. Οτι είχαμε καλές προσφορές από Logitech που αποτέλεσαν κράχτη για να πουλάνε ψεύτικες εκπτώσεις σε άλλα προϊόντα τα public και τα mediamarkt.

Σωστοτατος,λαθος δικο μου.Απλα εβλεπα που επεφτε κραξιμο και στο αλλο θεμα με τις ειδησεις που λεγανε ολοι''ξεστοκαραν την σαβουρα'' λες και ολα τα πραγματα που μπηκαν σε προσφορα ηταν του 2014-2015 ξερω γω.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Μόνο σε τηλεοράσεις ακριβές υπήρχαν εκπτώσεις 200-250€ κάτω απο την φτηνότερη του skroutz και μόνο σε public & plaisio.

Έψαχνα εδω και καιρό την Samsung 7000 σε τιμή περί τα 850-900 την βρηκα χθες με τιμή 899 (49") και δωροεπιταγή 150 ευρω από Samsung. Το deal ήταν καλύτερο και από μαγαζιά του εξωτερικού

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το public είχε το iPad mini 4 το 16αρι στα 300, δεν ξέρω πόσα κομμάτια αλλά μη λέμε ότι είχαν παλιά προϊόντα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Έψαχνα εδω και καιρό την Samsung 7000 σε τιμή περί τα 850-900 την βρηκα χθες με τιμή 899 (49") και δωροεπιταγή 150 ευρω από Samsung. Το deal ήταν καλύτερο και από μαγαζιά του εξωτερικού

 

Το ιδιο ισχυει για ολη την σειρα 7000. 

 

Καλυτερη τιμη πανευρωπαικα. Τσιμπησα την 55αρα...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Tα ΜΜ τρικλοποδιά στον εαυτό τους έβαλαν.

 

Πήγα Παρασκευή γύρω στις 2:15, βρήκα 3-4-5 610 και από τα δύο είδη, αρκετά από τα ασύρματα και γενικά σχεδόν όλα τα "εξαντλημένα" (σύμφωνα με το site μέχρι και εκείνη την ώρα που το διπλοτσέκαρα από κινητό) προϊόντα.

 

Σε κάποια είχε τις τιμές ΒΦ, σε κάποια τις κανονικές.

 

Ρώτησα τον υπάλληλο και μου είπε πως ουσιαστικά η ΒΦ είναι για το κατάστημα, όχι για το site (προσωπικά συμφωνώ).

 

Μου σύστησε όποιο προϊόν με ενδιαφέρει να το περάσω από το scanner.

 

Το έκανα για το 610, μου έβγαλε κανονικά την τιμή προσφοράς, το τσίμπησα.

 

Ενδεικτικό της νοοτροπίας μας: Parking 3ου, πήχτρα, πολλά αυτοκίνητα παρατημένα-κολλημένα σε τοίχους/περάσματα/διασταυρώσεις και οι μισοί γκιόζηδες με το κεφάλι έξω να ρωτάνε όποιον κυκλοφορούσε "Φεύγετε?".

 

Parking 4ου, άδειο. Απλά.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το public είχε το iPad mini 4 το 16αρι στα 300, δεν ξέρω πόσα κομμάτια αλλά μη λέμε ότι είχαν παλιά προϊόντα.

Δεν άξιζε πιστεύω διότι με 50-60€ ακόμη παίρνεις από skroutz το iPad Air 2 32gb. Εκτός αν κάποιος θέλει mini για θέματα μεγεθους.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Αν και τώρα πιά δεν έχει και καμία σημασία, έχω την εντύπωση ότι δεν έπαιξε σχεδόν τίποτε σε δίσκους (HDD/SSD) και απολύτως τίποτε σε κάρτες μνήμης. Κάνω λάθος;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ θα ήθελα να ευχαριστήσω τα μέλη που πόσταραν προσφορές και κατάφεραν να με κάνουν κατά πολύ φτωχότερο!   :-D

Άντε και του χρόνου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

στις 11.40 αυριο το πρωι θα παίξει προσφορά ο 850 evo 500gb στο amazon.de

 

Οτι δισκοι βγηκαν σε προσφορα τους πηραν οσοι ειναι μελη Prime, γιατι τους ανοιγει μιση ωρα πριν.

Οποτε αν δεν εισαι, πολυ χλωμο να τον προλαβεις, ποσο μαλλον εαν εχει καμια δελαστικη τιμη!

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επισκέπτης
Αυτό το θέμα είναι πλέον κλειστό για περαιτέρω απαντήσεις.
  • Δημιουργία νέου...