Προς το περιεχόμενο

[Smartphone] Motorola Moto X Style 32GB White EU 176e [ΑΚΥΡΑ]


Red21

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Οσο για το Σκρουτζ αν σας ακυρωσει τις αξιολογησεις με το ετσι θελω και για αυτο καταγγελια στην προστασια του καταναλωτη (η σε οποιοδηποτε οργανο υπαγεται αν και νομιζω πως ειναι σε αυτο), ετσι μηπως και καποια στιγμη στρωσει ολο αυτο το μπαχαλο στην Ελλαδα.

 

Οποτε κατεσε θα ηταν καλυτερο να εκλεινα 2 τηλεφωνα και στο τελος η να μην παραλαμβανα το ενα η να το παραλαμβανα και να το πουλαγα εδω μεσα.....Και ολο αυτο επειδη 1 καταστημα αποφασισε να κανει αυτο που γινεται συνεχεια (οπως ειπες και ο ιδιος) για να διαφημιστει και να μαζεψει στοιχεια......Και το 1ο ειναι Ορθοτερο απο το 2ο (κατεσε παντα)....

Οσο για το Αμαζον υπηρχε μια εποχη που σου εστελνε Τηλεοραση απο Αγγλια την επομενη μερα με 0 κοστος μεταφορικων και οπως γνωριζουν πολλοι απο εδω μεσα ο Ελληνας το ειχε Μαμησει με κομπινες του στυλ δεν παρελαβα και ξαναστειλτε το μου ενω ειχε παραλαβει κανονικα (ειμαι σιγουρος πολλοι θυμουνται αυτα τα κρουσματα)....Επισης το Αμαζον ακομα και τωρα κανει πολυ καλες προσφορες, το οτι εκανε λαθος σε μια τιμη οταν εχει δεκαδες χιλιαδες (αν οχι εκατονταδες χιλιαδες) προιοντα ειναι φυσιολογικο....Οταν ενα καταστημα δεν εχει καλα καλα 500 προιοντα στην σελιδα του οχι δεν ειναι.

Και δεν με νοιαζει ποιος κανει εκπτωσεις, με νοιαζει η τσεπη μου...Στην τελικη η "συμπτωση" αυτου του λαθους την ιδια μερα (η εστω την επομενη αν και πιστευω πως Παρασκευη εγινε) του Black Friday βρωμαει απο μακρια.

Οσο για το Σκρουτζ αν σας ακυρωσει τις αξιολογησεις με το ετσι θελω και για αυτο καταγγελια στην προστασια του καταναλωτη (η σε οποιοδηποτε οργανο υπαγεται αν και νομιζω πως ειναι σε αυτο), ετσι μηπως και καποια στιγμη στρωσει ολο αυτο το μπαχαλο στην Ελλαδα.

Οπως ξαναειπα το καταλαβαινω να κανει παραπονο καποιος που πρωτη φορα του συμβαινει τετοιο πραγμα και αρα δεν γνωριζε. Αλλα οι περισσοτεροι που εριξαν την παραγγελια κακα τα ψεμματα γνωριζαν εξ αρχης οτι το πιο πιθανο να επεφτε ακυρο.Και αν δεν το γνωριζαν ειχαν φροντισει ορισμενα ατομα να τους αναφερουν τι παιζει.Ολα τα αλλα να ειχαμε να λεγαμε.

Ουτε επισης υπαρχει ελαφρυντικο στην αλλη περιπτωση επειδη ειναι amazon.

Για το σκρουτζ αν οντως ισχυει αυτο που λεγεται οντως ειναι κατακριτεο οπως επισης και το γεγονος οτι το καταστημα(οπως ειπα και εγω πιο πισω)δεν εκανε καποια αντιπροταση/εκπτωτικο κουπονι για το μπερδεμα,αλλα περα τουτου το θεμα πηρε παραπανω εκταση απο οσο επρεπε.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 338
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Μια χαρά υπήρχαν προσφορές πριν την Παρασκευή. Επίσης δε χρειάζεται ο καθένας να ανοίγει 500 μέτωπα να παρακολουθεί

 

 

Εσύ αν γουστάρεις καλώς. Ο καθένας μπορεί να διεκδικήσει ότι θεωρεί ότι έχει όφελος.

 

Μικρό, μεγάλο, κακό, χαζό όπως θες χαρακτήρισε το αλλά αν ήταν έτσι θα είχαν χάσει πολλοί περισσότερα από όσα νομίζεις

Καταγγελία αμέσως στον συνήγορο του καταναλωτή, στη Νασα , στον Τραμπ και στο Κιμ για να βρεις το δίκιο σου.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταγγελία αμέσως στον συνήγορο του καταναλωτή, στη Νασα , στον Τραμπ και στο Κιμ για να βρεις το δίκιο σου.

 

Δικαιωμα του δεν ειναι ? Για σοβαρευτειτε καποιοι, δεν χρειαζεται κανεις την αδεια καποιου αλλου προκειμενου να κανει αυτα που του προσφερει το κρατος. Αν δεν σας αρεσουν οι νομοι της Ελλαδας να πατε σε αλλα κρατη να δειτε εκει τι γινεται αν καποιο καταστημα κανει οτι κανουν συνεχεια στην Ελλαδα (αμεσως αμεσως στην Αγγλια δεν υπαρχει 1 θεσμος οπως εδω που εχουμε την Προστασια του καταναλωτη αλλα 2 επισημοι του κρατους και ενας 3ος θεσπισμενος απο την ενωση μαγαζιων αφου και μεταξυ τους "καθαριζουν" το τοπιο).

Οπως ξαναειπα το καταλαβαινω να κανει παραπονο καποιος που πρωτη φορα του συμβαινει τετοιο πραγμα και αρα δεν γνωριζε. Αλλα οι περισσοτεροι που εριξαν την παραγγελια κακα τα ψεμματα γνωριζαν εξ αρχης οτι το πιο πιθανο να επεφτε ακυρο.Και αν δεν το γνωριζαν ειχαν φροντισει ορισμενα ατομα να τους αναφερουν τι παιζει.Ολα τα αλλα να ειχαμε να λεγαμε.

Ουτε επισης υπαρχει ελαφρυντικο στην αλλη περιπτωση επειδη ειναι amazon.

Για το σκρουτζ αν οντως ισχυει αυτο που λεγεται οντως ειναι κατακριτεο οπως επισης και το γεγονος οτι το καταστημα(οπως ειπα και εγω πιο πισω)δεν εκανε καποια αντιπροταση/εκπτωτικο κουπονι για το μπερδεμα,αλλα περα τουτου το θεμα πηρε παραπανω εκταση απο οσο επρεπε.

 

Προς το παρον στο Σκρουτζ ΚΑΜΙΑ αρνητικη......Ισως να εχουν αρχισει να χανουν χρηματα απο καταστηματα και κανουν control σε αρνητικες αξιολογησεις.....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καταγγελία και στο σκρουτζ λοιπόν.

 

Φυσικα, η δουλεια του δεν ειναι να "προστατευει" τα καταστηματα επειδη απλα το πληρωνουν, αν δεν μπορει να το κανει αυτο η να κατεβασει ολη την πλατφορμα αξιολογησεων η να φαει ενα παχυ προστιμο για να στρωσει. Δεν καταλαβαινω το παραξενο που το βρισκεις.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φυσικα, η δουλεια του δεν ειναι να "προστατευει" τα καταστηματα επειδη απλα το πληρωνουν, αν δεν μπορει να το κανει αυτο η να κατεβασει ολη την πλατφορμα αξιολογησεων η να φαει ενα παχυ προστιμο για να στρωσει. Δεν καταλαβαινω το παραξενο που το βρισκεις.

Εγώ μόλις κατάλαβα τι παίχτηκε. Η δουλειά του skroutz είναι να ανεβάζει αξιολογήσεις για συναλλαγές που ολοκληρώθηκαν μέσα από την πλατφόρμα του. Στην προκειμένη περίπτωση ο σκρουτζ το προϊόν το είχε απενεργοποιήσει, άρα δεν έχει καμία δουλειά ο σκρουτζ να δεχτεί αξιολογήσεις για συναλλαγή που δεν ολοκληρώθηκε σε καμία περίπτωση μέσω της πλατφόρμας του. Το πιάσατε ή να το κάνω πιο λιανό;

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγώ μόλις κατάλαβα τι παίχτηκε. Η δουλειά του skroutz είναι να ανεβάζει αξιολογήσεις για συναλλαγές που ολοκληρώθηκαν μέσα από την πλατφόρμα του. Στην προκειμένη περίπτωση ο σκρουτζ το προϊόν το είχε απενεργοποιήσει, άρα δεν έχει καμία δουλειά ο σκρουτζ να δεχτεί αξιολογήσεις για συναλλαγή που δεν ολοκληρώθηκε σε καμία περίπτωση μέσω της πλατφόρμας του. Το πιάσατε ή να το κάνω πιο λιανό;

 

Δεν νομιζω πως ισχυει αυτο, εχω κανει αγορες πολλες φορες εκτος Skroutz και εχω ριξει αρνητικες που τις δεχτηκαν μια χαρα βαση κωδικου αγορας....Try again....

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

το κινητό λέω. Δεν νομίζω να δεχτεί το skroutz για προιον που δεν εχει στον κατάλογο του. Το χα πάθει με αλλο μαγαζι

 

Δυο μερες πριν το χε πει ο @soik85.

Και προσωπικα θεωρω οτι εχει καποια λογικη οχι απολυτα αλλα εν μερη.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δυο μερες πριν το χε πει ο @soik85.

Και προσωπικα θεωρω οτι εχει καποια λογικη οχι απολυτα αλλα εν μερη.

 

Αληθεια τι δουλεια εχει το προιον οταν αξιολογει καποιος το Καταστημα? Δεν ειναι λες και κοροιδευει καποιος το Skroutz, το προιον υπηρχε, μεχρι και το Best Price το ειχε φατσα καρτα, οποτε δεν πρεπει να κοιτανε την συμπεριφορα του μαγαζιου πανω απο ολα? Δεν αξιολογουμε το προιον εξαλλου.

Δεν θυμαμαι αν τα προιοντα για τα οποια ειχα ριξει αρνητικες τα ειχε το Skroutz οποτε δεν βαζω το χερι μου στην φωτια αλλα εγω τις αγορες ειχα κανει εξω απο αυτο.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με κάλεσαν και μένα κατά τις 5μμ...τους έκανα λίγα παζάρια, μήπως και το έπαιρνα στη τιμή του 950ΧΛ στα 200€ κοντά, αλλά δεν δέχθηκαν.

 

Μου είπαν αυτό που αναφέρθηκε ήδη, ότι ΜΠΟΡΕΙ να δώσουν κάποια έκπτωση σε όσους ακυρώθηκαν οι παραγγελίες τους, θα ενημερώσουν - αν είναι - στην ιστοσελίδα τους...τρέχαγυρευόπουλος


Παρατήρησα τώρα σελίδα της παραγγελίας μου ότι ΜΕΤΑ την ακύρωση αναρτήθηκε εκεί δίπλα ένας σύνδεσμος με το τιμολόγιο σε pdf..άσχετο

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν νομιζω πως ισχυει αυτο, εχω κανει αγορες πολλες φορες εκτος Skroutz και εχω ριξει αρνητικες που τις δεχτηκαν μια χαρα βαση κωδικου αγορας....Try again....

Α έχεις ρίξει κι άλλού χολή; Η μόνη διαφορά εδώ είναι ότι ο σκρουτζ είχε απενεργοποιήσει το προϊόν.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

H αρνητικές περνάνε απο review απο υπευθυνου ου skroutz... αν κρίνει οτι κατι παραβαινει τους ορους το στέλνει πίσω για αναθεώριση. Αν είναι οκ δίνει την δυνατότητα στο καταστημα να απαντήσει και μετα δημοσιοποιεί και τα δυο. Αλλη δουλειά δεν έχετε και Flame σε ανουσιο θεμα κάνεται

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Α έχεις ρίξει κι άλλού χολή; Η μόνη διαφορά εδώ είναι ότι ο σκρουτζ είχε απενεργοποιήσει το προϊόν.

 

Και ? Ουτε αυτο ειναι θεμιτο αν το ειχαν κανει αφενος γιατι στην αρχη μεσω Skroutz αναρτηθηκε το λινκ (που υπαρχει ακομα) και αφετερου επειδη αυτο δεν εχει να κανει με το προιον αλλα με το καταστημα.

 

Και ναι "χολη" θα ριχνω σε οποιονδηποτε νομιζει πως μπορει να παιζει με τους καταναλωτες, ειτε αυτος ειναι μεγαλη αλυσιδα ειτε συνοικιακο καταστημα, εσυ αν δεν θελεις βεβαια μπορεις να μην ριξεις ποτε αρνητικη σε κανεναν. Βεβαια να μην εχεις και την απαιτηση να στρωσουν ποτε τα πραγματα σε αυτη την χωρα γιατι αν το παιζουν ολοι κινεζοι σε τετοιες πρακτικες ναι τιποτα δεν θα αλλαξει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και ναι "χολη" θα ριχνω σε οποιονδηποτε νομιζει πως μπορει να παιζει με τους καταναλωτες, ειτε αυτος ειναι μεγαλη αλυσιδα ειτε συνοικιακο καταστημα, εσυ αν δεν θελεις βεβαια μπορεις να μην ριξεις ποτε αρνητικη σε κανεναν. Βεβαια να μην εχεις και την απαιτηση να στρωσουν ποτε τα πραγματα σε αυτη την χωρα γιατι αν το παιζουν ολοι κινεζοι σε τετοιες πρακτικες ναι τιποτα δεν θα αλλαξει.

Καλά έγινε, από την αρχή μέχρι το τέλος διαφωνώ με ό,τι λες. 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...