Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με το iOS 10.1.1 εξαντλεί άμεσα την αυτονομία μερικών iPhone


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

O ηλεκτρολογος σου εγκατεστησε λαθος τις πριζες μαλλον. Αποκλειεται να υπαρχει λαθος στο iPhone, εξορισμου

 

Μάλλον στον άλλον πρέπει να το πεις που το φορτίζει στην πρίζα. Εγώ το αφήνω στον ήλιο. Λάθος κι ' αυτό; Βρε τον ήλιο!

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Λεω άλλη μια φορα λοιπον, αντιμετώπισα το πρόβλημα και το έλυσα με restore. Σε περίπτωση που κάποιος αντιμετωπίζει το ίδιο θεμα να ξέρει πως να το λύσει με τη σειρά του.

 

Την αγάπη μας στους haters. Και android κινητο να εχει κάποιος, δεν ειναι ντροπή παιδια. Αγάπη να υπάρχει. :) <3

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Περιμένω τα σχόλια όσων έχουν samsung...και είναι κολλημένο σε 5.1 ...άντε και εξαντλησαμε τα σχόλια το μεσημέρι στο ποστ για το s8

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

ενω ειναι καλυτερο να σου τα χει κλειδωμενα ολα...

βρε τι ακουμε...

Για κάποιους ναι είναι καλύτερο διότι είναι πιο ασφαλές και σταθερό.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Πραγματικά είναι για γέλια αυτή η εταιρία !!!

Δηλ πληρώνεις τόσα λεφτά για μια εταιρία που έχει μεγάλο όνομα και η ίδια η εταιρία δεν σου παρέχει αυτονομία και πληρώνεις και για το κατασκευαστικό λάθος της οθόνης στο 6s.

 

Ύστερα αναρωτιέστε μερικοί γιατί τρολλάρουμε την Apple και γιατί την μισούμε !!!! 

εγώ φίλε δεν έχω μπει ποτέ σε θέμα που να μη με ενδιαφέρει και να πω και τι γνώμη μου από τι στιγμή που είμαι προκατειλημμένος 

Χαράς το κουράγιο σου 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

εγώ φίλε δεν έχω μπει ποτέ σε θέμα που να μη με ενδιαφέρει και να πω και τι γνώμη μου από τι στιγμή που είμαι προκατειλημμένος 

Χαράς το κουράγιο σου 

 

Συμφωνώ αλλά δεν γίνεται τώρα μια τέτοια εταιρία με μεγάλο όνομα να συμπεριφέρεται έτσι στους καταναλωτές και ο κόσμος να συνεχίζει να υποστηρίζει ακόμη και αν λένε μπαρούφες και να τους χρυσοπληρώνουν χωρίς να έχουν πραγματική αξία  - αυτό που λέγανε για την SD στα macbook pro 2016 για δικαιολογία ότι επειδή προεξέχει ε όχι δηλ ντάξει αυτό παραείναι αισχρό και πολύ μεγάλη ντροπή να λένε τέτοιου είδους μπ**ρδες.

 

Πραγματικά είναι πολύ εκνευριστικό όταν βλέπεις να δίνουν τόσα χρήματα σε μια εταιρία ενώ η ίδια μπροστά στα μάτια κοροϊδεύουν τον κόσμο και ο κόσμος να μην αντιδράει και να χαίρονται κι από πάνω. 

 

Μόνο τα μισά τους προιόντα πλέον αξίζουν

 

edited**

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Εγω εχω παρατηρησει μεν διαφορα στη μπαταρια σε 6s, αλλα οχι σε τετοια τραγικα επιπεδα. Τη μερα τη βγαζω ακομα ανετα και με αυξημενη χρηση.

 

ΥΓ: Ολοι οι πικραμενοι του Android εδω μαζευτηκαν;

 

Κοίτα το ξέρουμε πως γενικά έχουν γίνει έρευνες για το τι πάστες ανθρώπων φανατίζονται με την Apple...

 

αλλά ξες ο λογικά πιο πικραμένος είναι αυτός που τα έσκασε για να το πάρει και ο πραγματικά για γέλια είναι αυτός που πείνασε για να το κάνει ;)

 

Τώρα όλα τα άλλα που λέτε για το android είναι πραγματικά αδιάφορα, με 150 ευρώ ανα 2-3 χρόνια κάνω την δουλειά μου η οποία είναι σίγουρα πολύ ογκοδέστερη από social, texting, camera και candycrash :P

 

Υ.Γ. για να μη γίνομαι υπερβολικός στα όρια της τρολιάς, σέβομαι τους ανθρώπους που επιλέγουν iphone συνειδητά, χωρίς να ροκανίσουν 2-3 συντάξεις των παππούδων τους, και ακόμα περισσότερο αυτούς που ενώ πήγανε σε iphone, το παράτησαν - ειδικά μετά το 4s ;)

Για αυτό να πάρετε Android που δεν παίρνει updates και δεν έχει τέτοια θέματα.

 

ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΑΧΑ!!!!!!

 

ipad2 (όχι air) που έκανα τη βλακεία πριν 5 χρόνια να κάνω δώρο σε συγγενή, μέχρι και πριν ~3 χρόνια που δεν του είχε κάνει ούτε ενα update πήγαινε σφαίρα, μόλις έγιναν υποχρεωτικά (και έκανα ξανά τη βλακεία να πιέσω και εγώ) ΣΕΡΝΕΤΑΙ.

 

Με κάθε νέο update, μάντεψε: ΣΕΡΝΕΤΑΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ.

 

κλαπ, κλαπ για τα φοβερά update της εταιρείας που τουλάχιστον τα αρχικά της -πάλι χρυσοπληρωμένα- μοντέλα μέχρι σήμερα θα δούλευαν για λίγα απλά πραγματάκια, σε ανθρώπους που ΜΟΝΟ αυτά χρειάζονταν, για να αναγκαστούν να πάρουν νέα.

 

Είπαμε: για 150-200 ευρώ συσκευή δε παει να μην πάρει ποτέ update, κάθε χρόνο μπορεί κάποιος να την αλλάζει με καινούργια. Τα 800 ευρώ για iphone που με τα updates τα παλαιότερα μοντέλα γίνονται μόνο χειρότερα (απορώ γιατί τα βγάζουν. Not), φροντίζουν στο να μπορεί να μετράει στα 4 android του 200ευρου την απόσβεση ευκολότερα ;)

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Κοίτα το ξέρουμε πως γενικά έχουν γίνει έρευνες για το τι πάστες ανθρώπων φανατίζονται με την Apple...

αλλά ξες ο λογικά πιο πικραμένος είναι αυτός που τα έσκασε για να το πάρει και ο πραγματικά για γέλια είναι αυτός που πείνασε για να το κάνει ;)

Τώρα όλα τα άλλα που λέτε για το android είναι πραγματικά αδιάφορα, με 150 ευρώ ανα 2-3 χρόνια κάνω την δουλειά μου η οποία είναι σίγουρα πολύ ογκοδέστερη από social, texting, camera και candycrash :P

Υ.Γ. για να μη γίνομαι υπερβολικός στα όρια της τρολιάς, σέβομαι τους ανθρώπους που επιλέγουν iphone συνειδητά, χωρίς να ροκανίσουν 2-3 συντάξεις των παππούδων τους, και ακόμα περισσότερο αυτούς που ενώ πήγανε σε iphone, το παράτησαν - ειδικά μετά το 4s ;)

 

 

ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΑΧΑ!!!!!!

ipad2 (όχι air) που έκανα τη βλακεία πριν 5 χρόνια να κάνω δώρο σε συγγενή, μέχρι και πριν ~3 χρόνια που δεν του είχε κάνει ούτε ενα update πήγαινε σφαίρα, μόλις έγιναν υποχρεωτικά (και έκανα ξανά τη βλακεία να πιέσω και εγώ) ΣΕΡΝΕΤΑΙ.

Με κάθε νέο update, μάντεψε: ΣΕΡΝΕΤΑΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ.

κλαπ, κλαπ για τα φοβερά update της εταιρείας που τουλάχιστον τα αρχικά της -πάλι χρυσοπληρωμένα- μοντέλα μέχρι σήμερα θα δούλευαν για λίγα απλά πραγματάκια, σε ανθρώπους που ΜΟΝΟ αυτά χρειάζονταν, για να αναγκαστούν να πάρουν νέα.

Είπαμε: για 150-200 ευρώ συσκευή δε παει να μην πάρει ποτέ update, κάθε χρόνο μπορεί κάποιος να την αλλάζει με καινούργια. Τα 800 ευρώ για iphone που με τα updates τα παλαιότερα μοντέλα γίνονται μόνο χειρότερα (απορώ γιατί τα βγάζουν. Not), φροντίζουν στο να μπορεί να μετράει στα 4 android του 200ευρου την απόσβεση ευκολότερα ;)

Ακριβως Εεετσι!!

Κρατησα ενα ipad air, 2 χρονια και ειδικα το 2ο χρονο και μετα το ios 8 εβλεπα στο σερφαρισμα μετα απο λιγη ωρα μιση την σελιδα.

Επρεπε να βρω την Μοναδικη Εφαρμογη που υπηρχε στο appstore για να κανω clean την μνημη για να σερφαρω σαν ανθρωπος.

Αυτο γινοταν 5,7,8 φορες την ημερα...

 

Τι κι αν εγραφα για το προβλημα ,τι κι αν εκανα clean install ξανα...τπτ...τι κι αν εβγαζα εφαρμογες τπτ....

Ολοι οι fans ελεγαν οτι ειναι....η Ιδεα μου!! και με το 1 giga ram παει ΤΡΑΙΝΟ!!

 

Το δωσα και ησυχασα...

πηρα ενα tab s2 και ειμαι ανετος και ωραιος..

κα κανω ενα καρο παραπανω πραγματα...χωρις να αντιμετωπιζω περιορισμους και προβληματα...

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Παιδια και τα 3 αφεντικα στην εταιρια μου εχουν παρει τα iPhone 7 και ερχονται συχνα και μου λενε οτι κολλανε. Γινεται και σε αλλα 7αρια αυτο?

 

Ναι φίλε σε όλα τα iPhone της γης, στα ipad air, στο πρώτο ipod, στο 3GS, στης ξαδέρφης της γυναίκας μου ο αδερφός του κουνιάδου της, αυτός που έχει και ένα φορτηγό που μεταφέρει ασβέστη, παρατήρησε σημαντική πτώση και κολλήματα. Τι να κάνουμε, αναμονή 10.1.2.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γεγονός παραμενει ένα. Από όταν ο Στηβ παράτησε την ενεργό δράση λόγω της ασθένειας, και ανέλαβε ο λαπάς, η Apple εχει πάρει την κατηφόρα.
Σε λίγα χρόνια δεν θα διαφέρει πουθενά απο την Microsoft και τα Windows.... ????????

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...