Προς το περιεχόμενο

Πρόβλημα με το iOS 10.1.1 εξαντλεί άμεσα την αυτονομία μερικών iPhone


Hal9000

Προτεινόμενες αναρτήσεις

6s plus user και δεν έχω απολύτως κανένα πρόβλημα...

Κάντε restore και όλα καλά....

Τα καλά παιδάκια των Android επειδή δεν ξέρουν που να βγάλουν την κακία τους με το Note7 , μη δούνε κάτι με μπαταρία άλλης εταιρίας ... αμέσως το HATE !!!!!!

Θα συμφωνήσω με το σχόλιο που είδα λίγο πιο πάνω ότι είναι overrated το iPhone άλλα το παίρνεις και έχεις τουλάχιστον το κεφάλι σου ήσυχο... αν δεν έχεις πάρε το Android σου βγάζε 100000 σέλφυ να χαίρεσαι άλλα όταν αρχίσει να κολλάει μην αναρωτιέσαι το γιατί.

Να πουμε επίσης ότι σε πολλά top android devices είναι συχνά τα φαινόμενα γρήγορης κατανάλωσης της μπαταρίας λόγω καποιου software bug, αλλά φυσικά επειδή είναι android δεν το κάνει κανείς θελμα, ενώ για την apple μην τυχόν και υπάρξει κάποιο πρόβλημα αμέσως βλέπουμε σχόλια τύπου "ό,τι να 'ναι αυτή η ευαιρία"....

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να πουμε επίσης ότι σε πολλά top android devices είναι συχνά τα φαινόμενα γρήγορης κατανάλωσης της μπαταρίας λόγω καποιου software bug, αλλά φυσικά επειδή είναι android δεν το κάνει κανείς θελμα, ενώ για την apple μην τυχόν και υπάρξει κάποιο πρόβλημα αμέσως βλέπουμε σχόλια τύπου "ό,τι να 'ναι αυτή η ευαιρία"....

Εντάξει άστους να λένε. Εγώ προσωπικά πέρασα και από την 1.1 και τώρα τρέχω 10.2 Developer Beta 4 και δεν έχω κανένα πρόβλημα. Μπορεί καμιά δεκαριά χρήστες να είχαν θέμα το οποίο σύντομα θα διορθωθεί με μία μικρή ενημέρωση, αλλά δεν είχαν και ούτε πρόκειται να έχουν το παρακάτω για λειτουργικό όπως τα πράσινα κοράκια που μαζεύτηκαν εδώ.

73085_rwd_medium.jpg

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και εκεί που νόμιζα ότι δεν υπάρχει χειρότερο από το κόλλημα της λειτουργίας του τηλεφώνου μετά το iOS10, μου έρχεστε και μου λέτε ότι θα μπορούσε να μην λειτουργεί και η μπαταρία.

 

Πάλι καλά, τουλάχιστον έτσι μπορώ να πάρω ένα φτηνό Android, να το λειτουργώ ως τηλέφωνο, και το 6s+ να το έχω για Facebook κ.λπ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικά, εγώ... καθώς έχω πει ότι ναι μεν λατρεύω τα προϊόντα Apple αλλά μετά την "Τζομπς-εποχή" η εταιρεία "ΤΟΝ ΠΑΖΕΙ" κανονικότατα... κοιτάζω και διαβάζω προσεκτικά ΤΙ ΚΑΝΕΙ το κάθε update και αποφασίζω ΕΑΝ θα το κάνω ή όχι.

Διάβασα γι' αυτή την έκδοση και δεν διαπίστωσα κάτι το ιδιαίτερο (για τα 6άρια), οπότε δεν την πέρασα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Γενικά, εγώ... καθώς έχω πει ότι ναι μεν λατρεύω τα προϊόντα Apple αλλά μετά την "Τζομπς-εποχή" η εταιρεία "ΤΟΝ ΠΑΖΕΙ" κανονικότατα... κοιτάζω και διαβάζω προσεκτικά ΤΙ ΚΑΝΕΙ το κάθε update και αποφασίζω ΕΑΝ θα το κάνω ή όχι.

Διάβασα γι' αυτή την έκδοση και δεν διαπίστωσα κάτι το ιδιαίτερο (για τα 6άρια), οπότε δεν την πέρασα.

Συμφωνώ, τώρα τελευταία εστιάζει σε ασήμαντα πράγματα και αφήνει τα σημαντικά στην τύχη τους έχω την αίσθηση και δεν ξέρω που θα παει όλο αυτό...

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θεμα ειναι οτι απο ενα λειτουργικο που ειναι κομμενο και ραμμενο για μια ντουζινα συσκευες, ειναι απαραδεκτο να υπαρχουν τετοια προβληματα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Το θεμα ειναι οτι απο ενα λειτουργικο που ειναι κομμενο και ραμμενο για μια ντουζινα συσκευες, ειναι απαραδεκτο να υπαρχουν τετοια προβληματα.

Να σου πω ένα μυστικό; Οι προγραμματιστές είναι άνθρωποι  :confused:  το λειτουργικό δεν φτιάχνεται στην Asgard από θεούς αλλά από απλούς ανθρώπους. Προγραμμάτισε εσύ κάτι και μετά αν μπορείς εγγυήσου μου ότι δεν θα υπάρξει ούτε ένα Bug που να σου ξέφυγε. 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να σου πω ένα μυστικό; Οι προγραμματιστές είναι άνθρωποι  :confused:  το λειτουργικό δεν φτιάχνεται στην Asgard από θεούς αλλά από απλούς ανθρώπους. Προγραμμάτισε εσύ κάτι και μετά αν μπορείς εγγυήσου μου ότι δεν θα υπάρξει ούτε ένα Bug που να σου ξέφυγε.

Και μάλιστα bug που απότι φαίνεται δραστηριοποιείται μόνο υπό πολύ συγκεκριμένες συνηθήκες, και αυτό φαίνεται από το ότι συμβαίνει μόνο σε ένα πολύ περιορισμένο αριθμό συσκευών.

  • Like 2
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Να σου πω ένα μυστικό; Οι προγραμματιστές είναι άνθρωποι  :confused:  το λειτουργικό δεν φτιάχνεται στην Asgard από θεούς αλλά από απλούς ανθρώπους. Προγραμμάτισε εσύ κάτι και μετά αν μπορείς εγγυήσου μου ότι δεν θα υπάρξει ούτε ένα Bug που να σου ξέφυγε. 

Επι Τζομπς δεν υπηρχαν τετοια σοβαρα θεματα οποτε δεν φταινε οι ανθρωποι, αλλα ο τροπος που δουλευουν τωρα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Επι Τζομπς δεν υπηρχαν τετοια σοβαρα θεματα οποτε δεν φταινε οι ανθρωποι, αλλα ο τροπος που δουλευουν τωρα.

Δεν υπήρχαν προβλήματα; Σοβαρά μιλάς τώρα; Όλες οι εταιρίες πληροφορικής ανέκαθεν αντιμετώπιζαν κάποια Bug από Microsoft μέχρι Apple γιατί επαναλαμβάνω δουλεύουν άνθρωποι και όχι θεοί.

  • Like 3
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν υπήρχαν προβλήματα; Σοβαρά μιλάς τώρα; Όλες οι εταιρίες πληροφορικής ανέκαθεν αντιμετώπιζαν κάποια Bug από Microsoft μέχρι Apple γιατί επαναλαμβάνω δουλεύουν άνθρωποι και όχι θεοί.

Φυσικα και υπηρχαν προβληματα, αλλα καμια σχεση επι Τζομπς που τους ειχε στην τσιτα με αυτα που υπαρχουν σημερα.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Φυσικα και υπηρχαν προβληματα, αλλα καμια σχεση επι Τζομπς που τους ειχε στην τσιτα με αυτα που υπαρχουν σημερα.

Καλά αυτό ναι, ο Cook είναι στην κοσμάρα του, ο Jobs τραβούσε ανέκαθεν τα χαλινάρια. Μην περιμένεις την σημερινή Apple να είναι όπως την εποχή του Jobs. Το ξεχνάμε αυτό δυστυχώς, εκτός και αν αναλάβει κάποιος άλλος.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά αυτό ναι, ο Cook είναι στην κοσμάρα του, ο Jobs τραβούσε ανέκαθεν τα χαλινάρια. Μην περιμένεις την σημερινή Apple να είναι όπως την εποχή του Jobs. Το ξεχνάμε αυτό δυστυχώς, εκτός και αν αναλάβει κάποιος άλλος.

Eλα τωρα με τον τραχανα απο τοτε που εχει αναλαβει με εχει κανει να βλεπω την Apple με αλλο ματι με αυτα που κανει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλά αυτό ναι, ο Cook είναι στην κοσμάρα του, ο Jobs τραβούσε ανέκαθεν τα χαλινάρια. Μην περιμένεις την σημερινή Apple να είναι όπως την εποχή του Jobs. Το ξεχνάμε αυτό δυστυχώς, εκτός και αν αναλάβει κάποιος άλλος.

Επαναλαμβάνω, δεν φταίει μόνο ότι ο Cook δεν τραβάει το χαλινάρι, αλλά ότι γενικότερα εστιάζει αλλού. Από εκεί που το iPhone διαφημιζόταν ως premium εργαλείο δουλειάς κυρίως, τώρα διαφημίζεται ως premium chatting device... έχει αλλάξει γενικότερα νοοτροπία η Apple λόγω του Cook. Παρόλα αυτά αυτό πουλάει, απλά έχει αρχίσει και αλλάζει αγοραστικό κοινό η Apple ειδικά στο iPhone.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα
  • Δημιουργία νέου...