Προς το περιεχόμενο

Netflix - Ελληνικοί υπότιτλοι


domus71

Προτεινόμενες αναρτήσεις

Στις δικές μου τελικά δεν άλλαξε κάτι. 'Οπως έβλεπα πριν 1 μήνα βλέπω και τώρα.

Σε Panasonic βλέπω Ελληνικούς υπότιτλους (αυτούς τους μικρούς) αλλά τα μενού παραμένουν Αγγλικά. Όπως έβλεπα δηλαδή.

Σε LG. Δεν υπάρχει η δυνατότητα επιλογής Ελληνικών υποτίτλων. Είναι πολύ παλαιότερη όπως φαίνεται η εφαρμογή (πριν το 2014) που ούτε δυνατότητα επιλογής χρήστη δεν έχει.

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

  • Απαντ. 965
  • Δημ.
  • Τελ. απάντηση

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Συχνή συμμετοχή στο θέμα

Δημοσιευμένες Εικόνες

παιδια εγω εχω την panasonic viera plasma st60 αλλα εχω το ιδιο προβλημα μου βγαζει μονο τουρκικους κ αγγλικους υποτιτλους. εχουμε κανα νεο;

Στις 2/12/2016 στις 10:31 ΠΜ, domus71 είπε

Παρατήρησα ότι αυτές τις μέρες το Netflix άρχισε να προσθέτει υπότιτλους σε κάποιες σειρές (5) και σε ταινίες (24). Επίσης, έχει προσθέσει και ελληνικό audio (μάλλον δοκιμαστικά) στο Gotham.

Για να τα εντοπίσετε αναζητήστε τα με "subtitles in greek" και "audio in greek"

Domus71

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δεν μπορώ να καταλάβω πάντως τι γίνεται, σε άλλες τηλεοράσεις να είναι οκ, όπως στη δική μου, που είναι του 12 και σε άλλες τζίφος. Ίσως φτιάξουν αργότερα... 

  • Like 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Καλησπέρα, δεν ξέρω αν είμαι στο σωστό θέμα. Μου ήρθαν σήμερα 2 μέιλ από Netflix, ότι έχω ζητήσει αλλαγή μέιλ και αλλαγή κωδικού στο Netflix. Νόμιζα ότι ήταν απάτη οπότε δεν έδωσα σημασία. Τώρα που έκατσα να δω, δεν συνδέεται γιατί είναι λέει λάθος τα στοιχεία μου. Το χει πάθει κάποιος άλλος;;

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Υποκλάπηκαν οι κωδικοί σου και έγινε αλλαγή. Αν εχεις βάλει κινητό επαναφοράς, προσπάθησε να πάρει ςπισω το λογαριασμο σου, αλλιώς επικοινωνησε με την netflix μπας και βγάλεις ακρη.

ΠΕΡΑ απο τα παραπάνω, έλεγξε σχολαστικά όλες τις συσκευές που χρησιμοποιείς το netflix για malware και μιλώ για υπολογιστές, κινητά και tablets. Αν δεν εχεις πεσει θυμα phishing τοτε η υποκλοπή εγινε απο malware. 

Εννοειται αλλαζεις κωδικους και σε emails, κλπ 

 

24 λεπτά πριν, dakangr είπε

Καλησπέρα, δεν ξέρω αν είμαι στο σωστό θέμα. Μου ήρθαν σήμερα 2 μέιλ από Netflix, ότι έχω ζητήσει αλλαγή μέιλ και αλλαγή κωδικού στο Netflix. Νόμιζα ότι ήταν απάτη οπότε δεν έδωσα σημασία. Τώρα που έκατσα να δω, δεν συνδέεται γιατί είναι λέει λάθος τα στοιχεία μου. Το χει πάθει κάποιος άλλος;;

 

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

23 λεπτά πριν, isay είπε

Υποκλάπηκαν οι κωδικοί σου και έγινε αλλαγή. Αν εχεις βάλει κινητό επαναφοράς, προσπάθησε να πάρει ςπισω το λογαριασμο σου, αλλιώς επικοινωνησε με την netflix μπας και βγάλεις ακρη.

ΠΕΡΑ απο τα παραπάνω, έλεγξε σχολαστικά όλες τις συσκευές που χρησιμοποιείς το netflix για malware και μιλώ για υπολογιστές, κινητά και tablets. Αν δεν εχεις πεσει θυμα phishing τοτε η υποκλοπή εγινε απο malware. 

Εννοειται αλλαζεις κωδικους και σε emails, κλπ 

Ενημέρωσε σε παρακαλώ για την εξέλιξη του θέματος. Σε ρώτησε δηλαδή αν συνδέθηκες από άλλη συσκευή; Τι ακριβώς έλεγε το mail.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

1 ώρα πριν, mr.Vox είπε

Ενημέρωσε σε παρακαλώ για την εξέλιξη του θέματος. Σε ρώτησε δηλαδή αν συνδέθηκες από άλλη συσκευή; Τι ακριβώς έλεγε το mail.

Σε λάθος άτομο έκανες quote. Ο dakangr ανεφερε προβλημα

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

12 ώρες πριν, mr.Vox είπε

Ενημέρωσε σε παρακαλώ για την εξέλιξη του θέματος. Σε ρώτησε δηλαδή αν συνδέθηκες από άλλη συσκευή; Τι ακριβώς έλεγε το mail.

Ήρθαν 2 μέιλ από το νετφλιξ, το ένα ότι αλλαξα το μέιλ και το άλλο ότι άλλαξα τον κωδικό. Μόλις μίλησα με εξυπηρέτηση πελατών κ αλλάξαμε τον κωδικό. Δεν έχει χαθεί τπτ, είχα κ υπόλοιπο λογαριασμού, κανονικά υπάρχει. Όλα καλά.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Στις 17/8/2018 στις 12:50 ΠΜ, mr.Vox είπε

Στις δικές μου τελικά δεν άλλαξε κάτι. 'Οπως έβλεπα πριν 1 μήνα βλέπω και τώρα.

Σε Panasonic βλέπω Ελληνικούς υπότιτλους (αυτούς τους μικρούς) αλλά τα μενού παραμένουν Αγγλικά. Όπως έβλεπα δηλαδή.

Σε LG. Δεν υπάρχει η δυνατότητα επιλογής Ελληνικών υποτίτλων. Είναι πολύ παλαιότερη όπως φαίνεται η εφαρμογή (πριν το 2014) που ούτε δυνατότητα επιλογής χρήστη δεν έχει.

Δοκίμασε απο υπολογιστη να αλλάξεις τις ρυθμίσεις υποτιτλων στις ρυθμίσεις λογαριασμού. Με γραμματοσειρά "κονσολα" και μεσαίο μέγεθος στην δικία μου Panasonic του 14 φαίνονται τελεια. Μετα από κάθε αλλαγη να κλεινεις και να ξαναανοίγεις την εφαρμογή στην tv.

Στις 20/8/2018 στις 11:03 ΜΜ, palouki louk R21 είπε

παιδια εγω εχω την panasonic viera plasma st60 αλλα εχω το ιδιο προβλημα μου βγαζει μονο τουρκικους κ αγγλικους υποτιτλους. εχουμε κανα νεο;

Δοκίμασες να αλλάξεις τους υπότιτλους κατα την αναπαραγωγή; Σε μένα ενώ πριν την αναπαραγωγή εμφανίζει μόνο αγγλικούς και τούρκικους μέτα ειναι ολα οκ.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Με την panasonic όπως λέω δεν έχω θέμα. Είναι λίγο  μικρότεροι οι χαρακτήρες από αυτούς που βλέπω στην εφαρμογή των Windows. Μια χαρά.

Με την LG εντελώς τζίφος αλλά θα το δοκιμάσω και αυτό που λες από τον υπολογιστή. και κατά την αναπαραγωγή δεν φαίνονται καθόλου. Αν πατήσω κάποια πλήκτρα μου γράφει. Not supported.

Τα μενού σε κάθε περίπτωση είναι στα Αγγλικά. Αυτό δεν αλλάζει.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Και το μενου αλλαζει μεσα απο τις ρυθμισεις σε υπολογιστη. Σε h6400 ολα ειναι στα ελληνικα. Εφτιαξα και τους υποτιλους ολα δουλευουν ρολοι. Πριν κατι μηνες δεν επαιζαν αλλαξαν κωδικοποιηση μετα.

Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Πράγματι αλλάζοντας σε κονσόλα οι υπότιτλοι έγιναν μεγαλύτεροι αλλά τα menu πχ Who is watching και ο τίτλος του έργου περίληψη κτλ παραμένουν στην Αγγλική. Αυτά στην Panasonic.

Στην LG θα το δω το βράδυ αφού φεύγω για δουλειά τώρα.

Ευχαριστώ. Αξίζει και άλλο ψάξιμο πάντως.

Με ποιά ρύθμιση πέτυχες και την αλλαγή των menu;

Επεξ/σία από mr.Vox
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)

Ειχα δει οτι το arrested development το ειχε στο netflix.. Εχασα κατι? Δν το βρισκω τωρα.. Κ πως γινεται να το βγαζει στο search σαν προτεινομενη λεξη κ να μην υπαρχει η σειρα?? 

Επεξ/σία από Πανος999
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημοσ. (επεξεργασμένο)
10 minutes ago, Πανος999 said:

Ειχα δει οτι το arrested development το ειχε στο netflix.. Εχασα κατι? Δν το βρισκω τωρα.. Κ πως γινεται να το βγαζει στο search σαν προτεινομενη λεξη κ να μην υπαρχει η σειρα?? 

Μερικές σειρές/ταινίες αφαιρούνται μετά από καιρό, όταν λήξουν τα δικαιώματα προβολής τους. Οι προτεινόμενες λέξεις της αναζήτησης είναι από κάποια βάση δεδομένων όλων των ταινιών/σειρών που υπάρχουν και όχι μόνο αυτών που έχει το Netflix. Αν δεν υπάρχει στο Netflix, τα αποτελέσματα είναι παρόμοιες σειρές/ταινίες.

Επεξ/σία από infin1tyGR
  • Like 2
  • Thanks 1
Συνδέστε για να σχολιάσετε
Κοινοποίηση σε άλλες σελίδες

Δημιουργήστε ένα λογαριασμό ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Πρέπει να είστε μέλος για να αφήσετε σχόλιο

Δημιουργία λογαριασμού

Εγγραφείτε με νέο λογαριασμό στην κοινότητα μας. Είναι πανεύκολο!

Δημιουργία νέου λογαριασμού

Σύνδεση

Έχετε ήδη λογαριασμό; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα

  • Δημιουργία νέου...